شکایت از والدین بنیانگذار FTX به اتهام اختلاس میلیون‌ها دلار از این صرافی

تاریخ: 28 شهریور 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شکایت از والدین بنیانگذار FTX به اتهام اختلاس میلیون‌ها دلار از این صرافی

مال‌باختگان صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX، علیه والدین سم بنکمن، بنیانگذار FTX، به این اتهام که میلیون‌ها دلار را از طریق مشارکت در این کسب‌وکار اختلاس کرده‌اند، اقدام کردند. وکیل این افراد و دیگر طلبکاران، به نمایندگی از شرکت حقوقی سالیوان و کرامول، در 18 سپتامبر شکایتی را علیه والدین بنیانگذار، جوزف بنکمن و باربارا فرید، تنظیم کرد.

شاکیان استدلال کردند که جوزف و باربارا از دسترسی و نفوذ خودشان در امپراتوری FTX برای ثروتمند شدن، به حساب کاربران، سوءاستفاده کردند. آنها ادعا می‌کنند که والدین سم برخلاف آنچه وی ادعا کرده است، «بسیار درگیر» در تجارت FTX از آغاز تا سقوط بوده‌اند.

در این شکایت آمده است:

در اوایل سال 2018، بنکمن، آلامدا را به عنوان یک «کسب‌وکار خانوادگی» توصیف کرد – عبارتی که او بارها برای اشاره به گروه FTX استفاده می‌کرد. حتی زمانی که گروه FTX دچار ورشکستگی شد، جوزف و باربارا از این «کسب‌وکار خانوادگی» سود فراوانی بردند.

به گفته شاکیان، پدر سم بنکمن، یک استاد دانشکده حقوق استنفورد، دارای اختیارات گسترده‌ای برای تصمیم‌گیری برای FTX به عنوان «فردی ارشد» بود. شاکیان استدلال کردند که بنکمن سمت‌های اجرایی نیز در تیم مدیریت FTX داشت.

شاکیان نوشتند که مادر وی – که او هم استاد دانشکده حقوق استنفورد است – به طور فعال در کمک‌های مالی سیاسی FTX شرکت داشت. بر اساس این ادعاها، باربارا به عنوان «بانفوذترین مشاور» در مشارکت‌های سیاسی FTX خدمت می‌کرد و مکرراً از این صرافی خواسته است تا میلیون‌ها دلار را مستقیماً به Mind the Gap (MTG)، یک کمیته اقدام سیاسی که او یکی از بنیانگذاران آن بود، اهدا کند.

بر اساس این شکایت، جوزف و باربارا از مشارکت خود در FTX ، جوایز قابل توجهی از جمله 10 میلیون دلار هدیه نقدی و 16.4 میلیون دلار ملک لوکس در باهاما دریافت کردند. شاکیان ادعا کردند که سم بنکمن پول FTX را برای پوشش هزینه‌هایی از جمله جت‌های چارتر خصوصی و 1200 دلار برای هر شب اقامت در هتل، خرج کرده است.

شاکیان گفتند که با تخلیه سرمایه FTX به نفع خود، جوزف و باربارا یا می‌دانستند یا به ریسک‌هایی نشان می‌داد پسرشان در حال سازماندهی یک طرح کلاهبرداری برای ترویج منافع شخصی و خیریه آنها است، را نادیده گرفتند. آنها از دادگاه خواستند تا این دو را به خاطر رفتار نادرست خود پاسخگو کند و دارایی‌ها را باز پس گیرد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

10 کوین برتر بلاک چین TON با ارزش بازار 20 میلیارد دلار

طی ماه گذشته، قیمت تن کوین (TON) 18.4 درصد افزایش یافته است ...

مهم‌ترین اخبار بازار ارزهای دیجیتال در هفته پیش رو (هفته چهارم ژوئن)

این هفته، اخبار و رویدادهای مهمی در بازار کریپتو رقم خواهد خ ...

چه زمانی توکن همستر کمبات در صرافی‌ها لیست می‌شود؟

انتظار برای لیست شدن توکن همستر کمبات کوین ($HMSTR) در کامیو ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر