کاهش نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند برای دیفای و استیبل‌کوین‌ها مفید باشد

توسط مبین حسینی
|
25 دی 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
کاهش نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند برای دیفای و استیبل‌کوین‌ها مفید باشد

مدیر دارایی فیدلیتی می‌گوید کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ایالات متحده، می‌تواند علاقه مؤسسات بزرگ را به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و استیبل‌کوین‌ها تجدید کند – تا زمانی که زیرساخت‌ها در سال جاری توسعه بیشتری پیدا کند.

فیدلیتی در گزارش 2024 «دارایی‌های دیجیتال نگاه به آینده» خود که در 13 ژانویه منتشر شد، گفت:

در حالی که انتظار داشت موسسات سال گذشته برای بازدهی بیشتر به دیفای بپردازند، اما این اتفاق نیفتاد؛ زیرا افزایش نرخ‌های فدرال رزرو آنها را به سمتی که «ایمن‌تر تصور می‌کردند» سوق داد: محصولات سنتی با درآمد ثابت.

پلتفرم‌های دیفای دارای رابط‌های کاربری سخت‌گیری بودند و مستعد هک‌ها و سوءاستفاده‌ها تلقی می‌شدند – که باعث شده مؤسسات «ریسک‌های مرتبط با قراردادهای هوشمند» را بررسی کنند.

با این حال، فیدلیتی اعلام کرد که در سال 2024، اگر این صنعت «یک بار دیگر جذاب‌تر از بازده‌های سنتی ارائه دهد و زیرساخت‌های توسعه‌یافته‌تری پدیدار شود»، «علاقه مجدد» به بازدهی دیفای پیدا می‌شود.

بررسی استیبل‌کوین‌ها

فیدلیتی در بخشی درباره استیبل‌کوین‌ها پیش‌بینی کرد که بررسی سازمان‌ها برای دارایی‌های وابسته به دلار «بزرگ‌ترین کاتالیزور بالقوه» پذیرش در سال جاری خواهد بود.

این شرکت گفت که شرکت‌های سنتی که استفاده از استیبل‌کوین‌ها را برای مقاصدی مانند تسویه حساب بررسی می‌کنند، می‌توانند «مشروعیت» را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند و انتظار دارند «پرداخت‌ها، حواله‌ها و تجارت بین‌المللی» شاهد افزایش پذیرش استیبل کوین باشند؛ زیرا کاربران به دنبال پرداخت سریع‌تر و ارزان‌تر هستند.

وی افزود: «احتمالاً چارچوب‌های نظارتی شفاف‌تر می‌شوند و اطمینان بیشتری را ارائه می‌دهند» و پیش‌بینی کرد که تتر و USDC در سال 2024 هیچ جایگاهی را از دست نخواهند داد.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر