نقاط اشتراک صرافی‌های کلاهبردار را بشناسید!

رشد قابل‌توجه ارزش ارزهای دیجیتال سبب شده است تا علاقه‌مندان به خرید و فروش این نوع ارزها افزایش قابل‌توجهی پیدا کنند. امروزه افراد زیادی وجود دارند که به‌جای خرید طلا و سکه ترجیح می‌دهند پول خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. همین موضوع سبب شده است تا تعداد صرافی‌ها به‌شدت افزایش پیدا کند و در این میان پای انواع صرافی کلاه‌بردار نیز به میدان باز شود.

متأسفانه تعداد صرافی‌ کلاه‌بردار در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر است؛ چون صرافی‌های غیرمجاز کریپتوکارنسی‌ها می‌توانند بدون این که ردیابی شوند، به‌راحتی کلاه‌برداری می‌کنند و سرمایه کاربران را از چنگ آن‌ها بیرون می‌آورند.

کلاه‌برداری ارزهای دیجیتال موضوع چندان جدیدی نیست و از همان ابتدای به وجود آمدن کریپتوکارنسی‌ها صرافی‌های کلاه‌بردار نیز به وجود آمدند و تاکنون توانسته‌اند میزان زیادی از سرمایه افرادی را که وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند، به دست بیاورند.

  • برای آشنایی بیشتر با معیارهای یک صرافی امن و مطمئن پیشنهاد می‌کنیم این نوشتار را بخوانید:

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران کدام است؟ / معرفی صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی

مبارزه با صرافی کلاهبردار کار ساده‌ای نیست؛ زیرا تعداد این صرافی‌ها در اکثر کشورها بیشتر از چیزی است که بتوان در زمان مناسب مانع فعالیت آن‌ها شد. علاوه بر این، یک صرافی غیرمجاز و کلاهبردار مکان مشخصی ندارد و همین سبب می‌شود ردیابی آن‌ها به کار بسیار پیچیده‌ای تبدیل شود؛ درنتیجه، بهترین روش برای مبارزه با این صرافی‌ها آگاهی و شناخت آن‌ها خواهد بود.

صرافی کلاهبردار از ویژگی‌ها و نقاط اشتراکی برخوردار است که می‌توان در بیشتر موارد به‌سادگی آن‌ را شناسایی کرد. در ادامه به این موارد بیشتر پرداخته‌ایم تا بتوانید برای تبادل ارزهای دیجیتال خود به انتخاب درست و منطقی بپردازید.

نقاط اشتراک صرافی‌های کلاهبردار را بشناسید!

ارائه خدمات غیرعادی و باورنکردنی

صرافی‌های کلاهبردار برای به دام انداختن افراد از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که معمولاً استفاده می‌شود، ارائه پیشنهادهایی بسیار وسوسه‌انگیز است تا افراد مختلف در کمترین زمان به استفاده از خدمات صرافی موردنظر ترغیب شوند و زمینه لازم برای اقدامات بعدی و سودجویی فراهم شود. تضمین سوددهی یکی از مواردی است که یک صرافی کلاهبردار برای جلب‌توجه افراد و قربانیان ارائه می‌دهد؛ درحالی‌که صرافی‌های معتبر حوزه ارز دیجیتال به‌هیچ‌وجه سوددهی را تضمین نخواهند کرد و سود و ضرر معامله‌ها تمام به عهده فردی خواهد بود که به خرید و فروش ارز می‌پردازد.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ حتما بخوانید: ۸ کلاهبرداری رایج بیت کوین و روش‌های جلوگیری از آن‌ها

مشاوره‌های رایگان و پی‌درپی برای خرید رمزارزهای خاص نیز از دیگر اقداماتی است که صرافی‌های غیرمجاز برای جلب رضایت افراد انجام می‌دهند؛ درحالی‌که در صرافی‌های معتبر به‌هیچ‌وجه خرید یک رمزارز خاص پیشنهاد نمی‌شود. این ترفندی است که بسیاری از کلاهبرداران با استفاده از آن به فروش رمزارزهای بی‌ارزش می‌پردازند و با استفاده از آن سود زیادی را کسب می‌کنند. البته مشاوره‌های رایگان درباره ثبت‌نام و انجام تراکنش‌ها در صرافی‌های معتبر نیز صورت می‌پذیرد.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، انجام هرگونه رفتار غیرعادی به‌ویژه اصرار در خرید رمزارزهای خاص خواهد بود.

در کنار این موارد، برخی صرفی‌های غیرمجاز به‌صورت کاملاً واقعی به ارائه خدمات مختلف می‌پردازند تا جایی که حتی سودهای واقعی را به حساب قربانیان واریز می‌کنند تا اعتماد آن‌ها را جلب کنند. این کار سبب می‌شود اعتماد افراد به‌صورت کامل جلب شده و به‌راحتی پیشنهادهای بعدی کلاهبرداران را بپذیرند که در تمامی موارد به ضررهای سنگین منجر خواهد شد.

کارمزدها و هزینه‌های غیرمعمول

صرافی کلاهبردار همیشه به‌دنبال کسب حداکثر سود از کاربران خواهد بود؛ زیرا معمولاً مدت‌زمانی بسیار کوتاهی فرصت خواهد داشت تا با کمترین ریسک به اهداف خود دست پیدا کند.

همین ویژگی یکی از بهترین نشانه‌هایی خواهد بود که با استفاده از آن می‌توان صرافی‌های کلاهبردار را به‌راحتی شناسایی کرد. کارمزدها و هزینه‌های غیرمعمول از نشانه‌هایی هستند که در مواجهه با آن‌ها باید از ادامه فعالیت در صرافی موردنظر صرفه نظر کنید و علاوه بر این تخلف انجام‌شده را به مراجع دارای صلاحیت اعلام نمایید.

پیگیری بیش‌ازحد

اگر قبل یا بعد از ثبت‌نام در صرافی‌ها شاهد پیگیری بیش‌ازحد، به‌صورت تماس، ایمیل یا هر نوع دیگر بودید، بهتر است در بررسی صلاحیت صرافی موردنظر تجدیدنظر کنید؛ زیرا بسیاری از انواع صرافی کلاهبردار برای وادارکردن کاربران به انجام فعالیت‌های خاص به پیگیری‌های غیرمعمول متوسل می‌شوند.

ارائه‌نکردن مشخصات دقیق صرافی

افرادی که قصد دارند به‌صورت آنلاین به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند، باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند که صرافی موردنظر مشخصات خود را به‌صورت دقیق در سایت و سایر پلتفرم‌های آنلاین ثبت کرده است. برای اطلاع از این امر پیشنهاد می‌شود به بررسی دقیق آدرس و شماره‌های ثبت‌شده در سایت صرافی‌ها بپردازید.

ارائه‌نکردن مشخصات دقیق در سایت صرافی کلاهبردار از نشانه‌هایی است که امکان کلاهبرداری را به‌شدت افزایش می‌دهد؛ به همین دلیل در این موارد پیشنهاد می‌شود از گزینه‌های دیگر استفاده شود.

سابقه کم و ناشناخته‌بودن

آخرین و مهم‌ترین موردی که برای شناخت صرافی کلاه‌بردار باید به آن اشاره کرد، سابقه کم و ناشناخته‌بودن خواهد بود. برای انجام معاملات امن ارزهای دیجیتال باید حتماً به سراغ صرافی‌هایی بروید که از سابقه بالا برخوردار بوده و علاوه بر این کاملاً شناخته‌شده هستند.

صرافی‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال از آن‌ها به خوش‌نامی یاد می‌شود و توانسته‌اند رضایت کاربران خود را جلب نمایند قطعاً بهترین گزینه برای انجام معاملات امن و سریع خواهند بود. در کنار خوش‌نامی و بررسی سوابق برند صرافی‌ها پیشنهاد می‌شود به بررسی سوابق مؤسس آن صرافی‌ها نیز بپردازید تا بتوان درباره اعتبار صرافی موردنظر، به نتیجه بهتری دست یافت.

نقاط اشتراک صرافی‌های کلاهبردار را بشناسید!

گفتار پایانی!

معامله در بازارهای مالی، همیشه با ریسک بالایی همراه است. اما با تحقیق و مطالعه در مورد اصول فعالیت و معامله، می‌توانیم بهتر در بازار ارزهای دیجیتال به خرید و فروش بپردازیم. پیشنهاد سودهای عجیب و غریب، تبلیغات غیرمعمول و زرد، در دسترس نبودن اطلاعات بنیانگذاران صرافی، شفاف نبودن هزینه‌ها برای کاربران و مواردی از این دست، می‌توانند نشانه‌های یک صرافی غیرمعتبر و کلاه‌بردار باشند. با توجه به مواردی که در این نوشتار گفتیم، تلاش کردیم تا در کاهش ریسک معاملات ارزهای دیجیتال به شما کمک کنیم.

به نظر شما، یک صرافی غیرمطمئن چه معیارهای دیگری ممکن است داشته باشد؟

4.7/5 - (28 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

27 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیری

سلام ببخشید حداثر زمان نشستن یک ارز دیجیتال از یک صرافی به کیف پول تراست والت چقدر هست؟

میلاد

پول من بی دلیل چهار روزه که بلوک شده. من به پول خود تو بیت پین دست رسی ندارم. پشتیبانی جواب نمیده.

کارشناس محتوا ۲

سلام میلاد عزیز
در صورتی که از طریق پیشتیبانی آنلاین نتوستید پیگیری کنید، حتما سعی کنید از شماره 01391033333 استفاده کنید.
موفق باشید.

امیر

چرا توسایت یه شماره تلفن واسه پشتیبانی نیست

کارشناس محتوا 3

سلام امیر عزیز
شماره تلفن پشتیبانی در فوتر سایت و بخش تماس با ما درج شده، شماره تماس تلفن پشتیبانی بیت‌پین: 01391033333
موفق باشید

محمود

صرافی کلاه بردار فقط او ام پی فینکس..بامدرک میتونم ثابت کنم برا واریز بی بی دوج خودشون جدای از کارمزد شبکه ۱۰ درصد اضافه به عنوان کارمزد واریزکسر کردن…

علی

درود بر همگی ، اتفاقأ بنده مخالف نظر شما را دارم. صرافی او ام پی کمترین کارمزد را دارد و من امروز ۲۴ فروردین ، مقداری فلوکی خریدم که قیمتش در همه صرافیها گران بود به غیر از او ام پی. یعنی او ام پی در قبال مبلغ مورد نظرم تعداد بیشتر میداد تا نسبت به صرافیهای دیگر. البته در تمام ارزها هم این مورد صدق میکندپس لطفا با صداقت دیگران را قضاوت کنیم.

رضا

کارمزد واریز بی بی دوج کسر میکنن منم واریز داشتم ازم کسر کردند …چرا مطلب را نمیخونی و نظر میدی …یارو نوشته کارمزد واریز بی بی دوج….چیکار به قیمت فلوکی داره که شما خریدی

علی

شما که اطلاع نداری ارز بی‌بی دوج کوین چطوری کار میکنه چرا داری به بقیه تهمت میزنی این ۱۰ درصد کارمزد شبکه است اگر شک داری به نظرم داخل خود سایت babydoge چک کن نوشته و به بقیه تهمت نزن
On every Baby Doge Coin transaction, the seller pays 10%. Here’s where that goes:

  • 5% is redistributed to everyone who currently holds Baby Doge Coin.
  • 5% is split 50/50, with half remaining as Baby Doge Coin and the other half being traded for Binance Coin. These are used for a liquidity pool so people can trade those two coins for each other.
حسن

چرا از طریق نرم افزار مربوطه نمیشه با کارشناسان ارتباط برقرار کرد
چرا توکن فگ کلا پریده
کلاهبرداری هست؟؟؟

کارشناس محتوا 3

بیت‌پینی عزیز،

✅ فرآیند به‌روزرسانی رمزارز فگ FEG به اتمام رسید و معاملات این رمزارز در حال حاضر تو بیت‌پین مجددا فعال شده.

🔰پیرو اطلاعیه‌ قبلی، هر یک میلیون عدد رمزارز فگ قبلی، تو آپدیت جدید به یک عدد فگ جدید تبدیل شده و در راستای این آپدیت، یک برداشت فگ قدیمی و یک واریز فگ جدید تو تاریخچه حساب کاربری‌تون قابل مشاهده‌ست.

🔸واریز و برداشت این رمزارز هم تو روزهای آینده فعال میشه.

همیشه پرسود باشید💚

محسن سپهر

سلام. نمیتوانم وارد بیت پین شوم. داستان چیست?

کارشناس محتوا 3

سلام وقتتون بخیر
لطفا با پشتیبانی آنلاین سایت در ارتباط باشید

مجتبی

اگه کسی ادرسی از این صرافی داشت بگه

مجتبی

بچه ها بیتکس ۲۴ کلاهبردار هست اطلا وارد نشید

فرزانه

سلام من در اینستاگرام عضو پیجی هستم که بابت عیدی سال نو میخواد دو ماه سیگنال رایگان در تلگرام برامون هدیه بده ولی شرطش احراز هویت شدن در بیت پینه ولی در مراحل اهراز هویتش باید کارت بانکی وکارت ملی رو وارد کنیم منم ترسیدم کلاهبرداری نباشه یه وقت اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم

کارشناس محتوا 3

سلام وقتتون بخیر
اگر منظورتون بیت‌پینه، نگران نباشید اطلاعاتتون پیش ما محفوظ میمونه.
موفق باشید.

عبدالله

سلام چرا دوروزه بیت پین بالا نمیاد
هرچی اپلیکیشن رو میزنم کل روز یباراومد

حسن

توجیح نکنید
کلاهبرداری هست
فگ من کلا پریده
هم موجودی هم خود ارز

کارشناس محتوا ۲

سلام حسن عزیز
✅ فرآیند به‌روزرسانی رمزارز فگ FEG به اتمام رسید و معاملات این رمزارز در حال حاضر تو بیت‌پین مجددا فعال شده.
🔰پیرو اطلاعیه‌ قبلی، هر یک میلیون عدد رمزارز فگ قبلی، تو آپدیت جدید به یک عدد فگ جدید تبدیل شده و در راستای این آپدیت، یک برداشت فگ قدیمی و یک واریز فگ جدید تو تاریخچه حساب کاربری‌تون قابل مشاهده‌ست.
🔸واریز و برداشت این رمزارز هم تو روزهای آینده فعال میشه.
موفق و پرسود باشید.

حسن

جواب قانع کننده ای بود توضیحات یک ملیارد رو دزدیدن و یک عدد گذاشتن قانع شدیم

من که بیت پین رو خالی میکنم اما بدونید اگه ارز کم یمت خریدیم به امیدی بود

امیدوارم این نا امیدی شامل حال زندگی نامتون بشه

مانی

سلام وقت بخیر
آیا صرافی بلم با آدرس belem.im معتبر است ؟

کارشناس محتوا ۲

سلام مانی عزیز
بهتر که در هنگام استفاده از این نوع صرافی‌‌ها حتما قبل از انجام معامله به خوبی تحقیق کرده تا در آینده دچار ضررهای مالی نشید.
به امید معاملات پرسود شما در بیت پین

مهدی فهیم نژاد

سلام و درود
با توجه به گسترش صرافی های دیجیتال در داخل کشور ممکنه بفرمایید که مالکیت بیت پین متعلق به کیست و سهامداران و ترکیب سهام انان در بیت پین چگونه است، من متاسفانه در یکی از صرافی ها وجه قابل توجهی رو از دست دادم و بگونه ای مال باخته شدم لذا این سوال رو محض احتیاط خودم پرسیدم

روزبه

سلام. حدود یک هفته پیش متوجه شدم که در صرافی تاپ چنج از حساب من برداشت غیرقانونی و درون سازمانی انجام شده و وقتی به پشتیبانی مورد را گزارش دادم اکانتم را مسدود کردن و گفتن برو پلیس فتا شکایت کن اونها برسن. درصورتیکه مایل باشید جزیات تمام این مورد را در سایتتان گزارش کنید که هم میهنان بیشتری در دام این شیادها گرفتار نشنو پولی داخل این صرافی نگه ندارن. با سپاس.

اشکان

راه دیگش و بهترین راه به نظر من نصب نرم افزار تشخیص کلاهبرداری روی کروم هست.trend micro check

27
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x