عملکرد عالی اتریوم در میان نوسانات اخیر بازار ارزهای دیجیتال

توسط مبین حسینی
|
20 دی 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
عملکرد عالی اتریوم در میان نوسانات اخیر بازار ارزهای دیجیتال

بازار کریپتو در 24 ساعت گذشته، به دنبال هک حساب SEC و اعلام اخبار جعلی در مورد تاییدیه ETF اسپات بیت کوین، سقوط کرد. با این حال، یک رمزارز وجود دارد که خود را از این هیاهو جدا کرده است: اتریوم!

قیمت اتریوم به بالاترین حد سالانه خود رسیده است، درست زمانی که بیت کوین و دیگر رمزارزهای بازار در حال ریزش هستند.

در 10 ژانویه، ارائه دهنده مشتقات کریپتو، Greeks Live گزارش داد که اخبار جعلی SEC باعث نوسانات قابل توجهی در بازارهای بیت کوین شده است. این درام حتی عجیب‌تر از حد انتظار بود. بیشتر سرمایه گذاران دریافتند که تأثیر اخبار ETF (جعلی یا واقعی) بر بیت کوین محدود است. علاوه بر این، بسیاری از سرمایه‌گذاران «عملیات کاهش اهرم و پوزیشن معاملاتی» را انجام داده‌اند.

همچنین حرکت قیمت بیت کوین پس از اعلام این خبر فقط 2.3٪ بود که برای یک روز عادی کاملاً طبیعی است. این دارایی در حال حاضر با کاهش 1.6 درصدی در زیر 46,000 دلار معامله می‌شود.

از سوی دیگر، قیمت اتریوم از زمان وقوع اخبار جعلی بیش از 5 درصد افزایش یافته است. در نتیجه، قیمت اتریوم به بالاترین حد خود در 21 ماه گذشته یعنی 2,400 دلار رسیده است.

Nebraskangooner تریدر مطرح ارز دیجیتال گفت:

اتریوم اینجاست تا هر کاری را که بخواهد انجام دهد.

(نمودار اتریوم)

اتریوم اخیراً عملکرد ضعیفی داشته است، اما به گفته کارشناسان صنعت، روایات بازار ممکن است به زودی به نفع آن شود.

در 9 ژانویه، استیون مک‌کلورگ، مدیر سرمایه‌گذاری والکری، گفت که اگر ببیند ETFهای اسپات اتریوم به زودی به بازار می‌آیند، تعجب‌آور نخواهد بود.

این احساسات توسط تحلیلگران رمزارز مورد بحث قرار گرفت و برخی از آنها اتریوم را «در حال حاضر به طرز دیوانه‌واری کمتر از ارزش واقعی خود» می‌دانند.

تقویت عوامل بنیادی اتریوم

در 10 ژانویه، مارتین کوپلمان، یکی از بنیانگذاران Gnosis، گفت که ارزش یک بلاک چین باید از کاربردی که ارائه می‌کند، ناشی شود. او افزود:

اتریوم اساساً فضای بلاکی را ارائه می‌کند و کاربران سالانه حدود 2.5 میلیارد دلار برای آن پرداخت می‌کنند.

علاوه بر این، ارزش کل قفل شده در اکوسیستم لایه ۲ اتریوم اخیراً به بالاترین سطح تاریخی خود در ۲۱ میلیارد دلار رسیده است.

استیکینگ اتریوم نیز همچنان یک روایت قوی است، به‌طوری‌که 24 درصد از عرضه به ارزش حدود 68 میلیارد دلار در حال حاضر استیک شده و شبکه را ایمن می‌کند.

در نهایت، اتریوم با سوزاندن 339,000 توکن ETH از زمان رویداد ادغام در سپتامبر 2022، یک دارایی کاهنده تورم باقی مانده است.

بنابراین، زمان آن رسیده است که قیمت اتریوم به سمت بالا حرکت کند، به خصوص اگر قماربازان مشتقات بیت کوین در حال فروش باشند.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر