شبکه تست نت Holesky اتریوم در ماه سپتامبر قبل از انحلال Goerli راه‌اندازی می‌شود

تاریخ انتشار: 29 مرداد 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 25 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شبکه تست نت Holesky اتریوم در ماه سپتامبر قبل از انحلال Goerli راه‌اندازی می‌شود

با کنار گذاشتن شبکه تست‌نت Goerli در سال آینده، یک شبکه جدید با نام “Holesky” در ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد. به دنبال سنت اتریوم در نام‌گذاری شبکه‌های تست نت به نام ایستگاه‌های قطار، نام Holesky از Nádraží Holešovice، یک ایستگاه مترو در پراگ گرفته شده است.

در حال حاضر دو شبکه تست نت اتریوم معمولاً مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند: Goerli و Sepolia.

قدیمی‌ترین شبکه در بین این دو، Goerli، در سال 2019 راه‌اندازی شد و از آن زمان، به یک تست نت محبوب در میان توسعه‌دهندگان اتریوم تبدیل شده است. با فراهم کردن فضایی برای تست، از Goerli برای آزمایش ایده‌های جدید بدون صرف هزینه‌های گس و رفع اشکالات قبل از راه‌اندازی در شبکه اصلی استفاده می‌شود.

در حالی که Goerli برای رشد اکوسیستم اتریوم بسیار ارزشمند بوده است، این شبکه در ژانویه 2024 منحل خواهد شد. در ماه‌های اخیر، بنیاد اتریوم توسعه‌دهندگان را تشویق کرده است تا به Sepolia جدیدتر نقل مکان کنند.

با این حال، قبل از آن، یک شبکه تست نت جدید وارد خانواده اتریوم خواهد شد. طی جلسه‌ای در این هفته، توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم تایید کردند که Holesky در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.

اگرچه Holesky تا حد زیادی شبیه Sepolia است، اما بیشتر برای توسعه زیرساخت و پروتکل استفاده می‌شود. در همین حال، Sepolia محل آزمایش برنامه‌های مبتنی بر اتریوم باقی خواهد ماند.

یکی از مزیت‌های اصلی شبکه‌های آزمایشی اتریوم این است که بر روی ارزهای موازی به جای اتریوم اصلی (ETH) کار می‌کنند. به عنوان مثال، گورلی از GoETH استفاده می‌کند.

توکن‌های تست به صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان در دسترس هستند. با این حال، در Goerli، توزیع توکن محدود است. به دلیل عرضه محدود GoETH، بیشتر فاست‌های Goerli میزان دریافت روزانه را جیره‌بندی می‌کنند.

برای رفع این مشکل، Sepolia هیچ محدودیتی برای کل توکن‌های در گردش ندارد. به این ترتیب، ارائه‌دهندگان فاست می‌توانند مقادیر بسیار بیشتری از SepETH را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهند.

برخلاف Sepolia، Holesky یک عرضه ثابت از توکن‌های شبکه تست نت خواهد داشت. با این حال، با 1.6 میلیارد توکن، سقف عرضه همچنان بسیار بیشتر از کل عرضه شبکه اصلی اتریوم خواهد بود که در حال حاضر حدود 120 میلیون ETH است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

تازه‌ترین کد مورس همستر ۴ تیر – جایزه ۱ میلیون سکه رایگان!

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت ۳ تیر 🐹 کارت‌های ۵ میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

کد مورس همستر 3 تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر