هزینه‌های گس اتریوم به کمترین میزان از سال 2020 رسیده است

تاریخ: 22 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
کاهش هزینه های گس اتریوم

در پیشرفتی قابل توجه برای بلاک چین اتریوم، میانگین هزینه گس در شبکه به 6.8 Gwei کاهش یافته است که پایین‌ترین سطح از ژانویه 2020 را نشان می‌دهد.

این کاهش در هزینه‌های گس، همه عملیات زنجیره‌ای، از جمله سواپ دارایی، پل زدن کراس چین و ضرب توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) را برای کاربران مقرون‌به‌صرفه‌تر کرده است.

گس اتریوم

ارتقا Dencun فی شبکه اتریوم را کاهش می‌دهد

کاهش کارمزد تراکنش‌ها بر عملیات مختلفی در شبکه اتریوم تأثیر گذاشته است. به عنوان مثال، طبق داده‌های Etherscan، سواپ دارایی‌ها اکنون می‌تواند تنها با 7.32 دلار، پل زدن با 2.35 دلار و وام گرفتن با 6.21 دلار انجام شود، در حالی که استخراج NFT تقریباً 12.37 دلار کارمزد دارد.

این کاهش هزینه‌ها به دنبال ارتقای Dencun است که بالب‌ها و استفاده بهینه از شبکه را معرفی کرد. ارتقای Dencun به طور قابل توجهی کارمزد تراکنش‌های اتریوم را از فعالیت شبکه جدا کرده است و کارمزدهای پایین را حتی در دوره‌های ازدحام حفظ می‌کند.

این تغییر به نفع کاربران است و مکانیسم کاهش تورم توسط به‌روزرسانی‌های قبلی مانند EIP-1559 و The Merge را تنظیم می‌کند.

با این ساختار کارمزد جدید، فشار پیش‌بینی‌شده از مکانیسم سوزاندن ETH کاهش یافته، که نشان‌دهنده تغییر به سمت روند تورمی‌تر در کوتاه‌مدت است، زیرا کارمزد تراکنش‌های کمتر به معنای سوزاندن ETH کمتر است.

تاثیر بر پویایی بازار اتریوم

یکی از بنیانگذاران GnosisDAO پویایی کارمزد فعلی در اتریوم را مورد بحث قرار داد و این سوال را مطرح کرد که آیا کارمزد پایه پایین و کشف قیمت کارمزد بالب‌ها، طبیعی است یا اینکه آیا کارمزد شبکه دوباره به بیش از 100 Gwei افزایش خواهد یافت؟

این عدم قطعیت بر چالش‌های پیش‌بینی تقاضای شبکه و پیامدهای آن بر کارمزد تأکید می‌کند. در همین حال، داده‌های Ultrasoundmoney کاهش قابل‌توجهی در میزان سوزاندن ETH نشان می‌دهد: با سوزاندن تنها 521.02 ETH در روز گذشته و مدرکی دیگر از تاثیر کاهش تورم پس از ارتقا دنکان!

سوزاندن ETH نشان

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر کمبات امروز + ویدیو آموزش وارد کردن

اگر شما هم طرفدار و بازیکن بازی همستر کامبت هستید، احتمالا ب ...

کدام رمزارزها برندگان و بازندگان هفته گذشته در بازار کریپتو بودند؟

هفته پرهیجانی را در بازار کریپتو پشت سر گذاشتیم که در آن ارز ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر