درآمد ترید ارزهای دیجیتال چقدر است؟ یک پاسخ متفاوت!

تاریخ انتشار: 9 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 15 آذر 1401
زمان مطالعه:  5 دقیقه
درآمد تریدر ارزهای دیجیتال چقدر است؟ یک پاسخ متفاوت!

ترید (Trade) واژه­‌ای لاتین است که در لغت «تجارت» یا «خریدوفروش» معنی می‌شود. افرادی که به این کار مشغول هستند را تریدر (Trader) می‌نامند. برای جا افتادن بهتر مطلب و کسب اطلاعات بیشتر درباره درآمد ترید، بهتر است ابتدا با تعریف تجارت آشنا شویم:

تجارت چه تعریفی دارد؟

تجارت یک مفهوم اقتصادی و بنیادی است که شامل خریدوفروش کالاها و خدمات، با غرامت پرداختی توسط خریدار به فروشنده، مبادله کالابه‌کالا یا خدمات بین طرفین است. تجارت در یک اقتصاد می‌تواند بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان صورت بگیرد. تجارت بین‌­المللی به کشورها اجازه می‌دهد تا بازارهای کالا و خدمات خود را که پیش از این در دسترس نبودند، گسترش دهد. به همین دلیل است که برای مثال مصرف‌کننده آمریکایی می‌تواند بین خودروهای ژاپنی یا آلمانی، یکی را انتخاب کند. در نتیجه،­ تجارت بین‌المللی بازار باعث می‌شود رقابت در بازار بیشتر شود و محصول باکیفیت‌تر و ارزان‌تری را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورد. حال می‌رسیم به موضوع‌ ترید و کسانی که به آن‌ها تریدر گفته می‌شود.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  تریدر چه کسی است؟

  تریدر به شخصی گفته می‌شود که با استفاده از دانش و اطلاعات خود و همچنین تحلیل‌های متفاوت، ارزهای دیجیتال معامله می‌کند. تریدر، ارز مورد نظر خود را با قیمت پایین خریده و سپس با استفاده از سیستم‌هایی که در اختیار دارد، بالاترین قیمت را پیش‌بینی کرده و زمانی که قیمت به بالاترین حد خود رسید، آن را می‌فروشد. به عبارتی، درآمدترید از تفاوت قیمت خرید نسبت به قیمت فروش حاصل می‌شود.

  ویژگی‌های تریدر حرفه‌­ای

  • روابط عمومی بالا
  • نگرش مثبت و عزت نفس بالا
  • تمایل به‌روزرسانی اطلاعات
  • مدیریت زمان و انرژی
  • داشتن صبر تا رسیدن به درآمد

  میانگین درآمدترید در ایران

  در مورد درآمد تریدر، حقایقی وجود دارد که کمتر به آن توجه می‌شود. درواقع تریدرها از ترس زیاد شدن رقابت در بازار، درآمد واقعی خود را بیان نمی‌کنند. ترید انواع مختلفی دارد که شناخته شده‌­ترین آن، درآمد ترید از نوع روزانه است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید توجه کنیم که حقایق درآمد ترید در ایران با تبلیغات نشان داده شده، تفاوت دارد. بر اساس آمار Glassdoor، از بین بیش از 1692 ترید، درآمد ترید به طور متوسط و روزانه 89496 دلار بوده است. اگر این مقدار را در عدد 30 ضرب کنیم، می‌توانیم مقدار ماهانه‌ی درآمد یک تریدر را به دست آوریم. البته که این مقادیر تقریبی است و ممکن است در زمان‌های مختلف متفاوت باشد.

  درآمد تریدرهای بزرگ دنیا

  برای مثال درآمد یک تریدر در بانک آمریکا می‌تواند 275000 دلار و یا در Morgan Stanley، 276000 دلار می‌تواند درآمد خالص یک تریدر باشد. این افراد با تیم‌های متبحری کار می‌کنند که در زمینه‌ی تحلیل بازار و ارزهای دیجیتال حرفه‌ای هستند و تخصص دارند. از طرفی مدیران مالی که به‌طور عادی و خالص از درآمد بالایی برخوردار هستند، می‌توانند از این طریق ترید کردن، درآمد بالاتری داشته باشند.

  میانگین درآمد تریدرهای مستقل

  به طور معمول، 90 درصد تریدرهای تازه‌کار و مستقل شکست می‌خورند. در ایران نیز بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، شامل این گروه هستند. البته لازم به ذکر است دلیل این کار می‌تواند برخوردار نبودن از دانش و اطلاعات لازم و یا مهارت کم باشند که در این صورت افراد به‌طور قطعی با شکست مواجه خواهد شد. باید توجه کنید که‌ترید، فعالیتی است که در صورت نداشتن اطلاعات کافی و عدم آشنایی با قوانین آن، سرمایه شما را تباه خواهد کرد. در نتیجه برای داشتن درآمد از ترید و حرفه‌ای شدن در این زمینه، باید از مبالغ کم و با محافظه‌کاری بالا شروع کنید.

  به طور معمول، 90 درصد تریدرهای تازه‌کار و مستقل شکست می‌خورند.

  انواع تریدرها در بازار

  • Day Trader (تریدر روزانه)
  • Position Trader (تریدر بلند مدت)
  • Swing Trader (تریدر نوسانی)
  • Scalper (اسکالپر)

  بعد از نام بردن انواع تریدرها، تعریفی از هر کدام را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

  ترید روزانه (Day Trade)

  «دی ترید» یا «ترید روزانه» معروف‌ترین روش معامله در بازارهای مالی کنونی است.

  «دی ترید» یا «ترید روزانه» معروف‌ترین روش معامله در بازارهای مالی کنونی است. برخی به‌اشتباه تصور می‌کنند همه فعالان در بازار ارز جزء این دسته از ترید رها هستند. ترید روزانه، دربرگیرنده خرید و فروش یک معامله در همان روز است. در این روش، ترید رها به دنبال کسب درآمد ترید از راه تغییرات قیمتی در همان روز هستند. این اصطلاح‌ترید روزانه، ریشه در بازارهای مالی سنتی دارد و معاملات آن در ساعات خاصی انجام می‌شود. در بسیاری از کشورها از جمله ایران نیز، تر یدها در روز، در زمان محدودی فعال است. بنابراین تری درهای روزانه، تمام معاملات خود را در یک روز به اتمام می‌رسانند و هرگز روز بعدی را با معاملات روز گذشته خود آغاز نمی‌کنند. بسیاری از ترید رها به این دلیل از ترید روزانه استفاده می‌کنند که ممکن است پس از تعطیلی بازار، اتفاقی با تأثیر منفی رخ داده و باعث ضرر جبران‌ناپذیری برای معامله‌گران تحمیل کند. بنابراین ترید روزانه می‌تواند سود یا ضرر زیادی نصیب معامله‌گران کند و به معامله‌گران مبتدی پیشنهاد نمی‌شود.

  سوینگ ترید (Swing Trade)

  «سوینگ ترید» نوعی معامله بلند مدت است که به نگهداری موقعیت‌های معاملاتی که بیش از یک روز باشد گفته می‌شود. نگهداری این معاملات می‌تواند حداقل به مدت چند هفته و حداکثر به مدت یک ماه باشد. این روش، یک‌ترید بین‌ترید روزانه و «ترید روند» (Trend) است. سوینگ ترید مناسب‌ترین و بهترین روش کسب درآمدترید برای افراد مبتدی در این زمینه است. مزیت مهم این ترید نسبت به ترید روزانه این است که به نتیجه رسیدن معاملات در این ترید به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین پیگیری در این ترید کار به نسبت راحت‌تری است.

  ترید روند (Position)

  «ترید روند» (Trend) با عنوان «ترید موقعیت» (Position) هم شناخته‌شده است. این نوع از معاملات‌ترید به مدت طولانی و معمولاً چند ماه باز می‌ماند. در این نوع از معامله ترید رها، درآمدترید خود را از اختلاف قیمت صعود و نزول در بازار به‌دست می‌آورند. در این ترید رها، تری در در روند نزولی وارد معامله خرید و در روند صعودی وارد معامله فروش می‌شوند. تری درهای موقعیت برای ورود به این معاملات از تحلیل‌های بنیادی استفاده می‌کنند. البته، علاوه بر تحلیل بنیادی، نوع دیگری از تحلیل به نام تحلیل تکنیکال نیز وجود دارد که معامله‌گران از این روش‌ها برای خرید و فروش در بازار استفاده می‌کنند. معامله‌گران ترید موقعیت، با تحلیل بنیادی، روند بازار را در ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند و از این طریق درآمدترید و سود خود را از بازار می‌گیرند.

  در این ترید همواره باید احتمال تغییر روند بازار را در نظر داشته باشید که برای این منظور می‌توانید از تحلیل تکنیکال بهره ببرید. این نوع از ترید، با وجود بینش صحیح و مدیریت ریسک‌های احتمالی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ورود به این بازار و معامله‌گری خواهد بود.

  اسکالپ ترید

  «ترید اسکالپ» (Scalp)، از سریع‌ترین استراتژی‌ها در بازار معامله‌گران است. تری درهای اسکالپ به دنبال کسب سود بلند مدت نیستند، بلکه در پی کسب درآمدترید از سودهای کوچک اما مداوم از بازار هستند. اسکالپ ترید رها معاملات خود را به مدت طولانی باز نمی‌گذارند و ممکن است ورود و خروج آنها به معامله در حد چند ثانیه طول بکشد. به همین دلیل است که به ترید اسکالپ Hight Frequency Trading (معامله با فرکانس بالا یا به اختصار HFT) می‌گویند.

  در صورتی که تریدرها نوسانات کوچک و مداوم را در بازار بررسی کنند، این نوع از ترید یعنی اسکالپ می‌تواند برای آن‌ها بسیار سودآور باشد. به‌طور معمول اسکالپ برای بازارهایی مناسب است که در آن‌ها نقدینگی و درآمدترید بالا باشد. از آنجایی که اسکالپ، ترید از نوع پیشرفته محسوب می‌شود، بنابراین به تریدرهای مبتدی توصیه نمی­‌شود. این روش بیشتر برای تریدرهایی است که نقدینگی با حجم بالا دارند؛ زیرا درآمدترید از اسکالپ به‌صورت درصدی کم است، اما اگر مقدار سرمایه بالا باشد، سود قابل‌توجهی به همراه خواهد داشت.

  گفتار پایانی!

  حالا که با ترید و انواع آن آشنا شدیم، باید توجه کنیم که درآمد تریدر همان‌قدر که می‌تواند عالی باشد، همان‌قدر هم می‌تواند در معرض ضرر و از دست دادن سرمایه باشد. پس برای جلوگیری از ضررهای احتمالی توصیه می‌کنیم که این کار را با همراهی افراد حرفه‌ای و با مبالغ کم شروع کنید. در ابتدا نیز نباید طمع کنید و به دنبال درآمد بالا نباشید. همچنین توجه کنید برای موفقیت در این کار، لازم است همواره به دنبال افزایش اطلاعات خود باشید و دانش خود را به‌روزرسانی کنید.

  پرسش‌های متداول!

  به چه کسی تریدر می‌گویند؟

  به افرادی که به خریداری ارز دیجیتال می‌پردازند و با پیش‌بینی زمان افزایش قیمت آن برای فروش اقدام می‌کنند تریدر می‌گویند.

  درآمدترید به‌صورت روزانه چه قدر است؟

  بر اساس تحقیقات انجام‌شده روی تریدرها به‌طور متوسط درآمد روزانه یک تریدر ۸۹۴۹۶ دلار است.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  لایتنینگ؛ کلید دروازه خرید و انتقال بیت کوین با کارمزد کم و مبالغ پایین

  کارمزدهای زیاد در شبکه بیت کوین معضلی جدی برای کاربران کریپت ...

  پولبک (Pullback)؛ فرصتی برای ورود یا هشداری برای خروج؟

  استراتژی معاملات پولبک یک تکنیک تریدینگ رایج است که به تریدر ...

  دپوزیت در ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

  دپوزیت ارز دیجیتال یکی از مفاهیم ابتدایی و مهم در کریپتو است ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر