جذب سرمایه ۳.۶۷ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۴: کدام بخش‌های کریپتویی پیشرو هستند؟

تاریخ: 17 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
سرمایه‌گذاری روی کریپتو

سرمایه‌گذاری در فضای کریپتو به 3.67 میلیارد دلار، در 604 دور سرمایه‌گذاری، در سال 2024 افزایش یافته که نشان‌دهنده علاقه روز افزون به این صنعت است.

بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی RootData، این رقم رشدی سریع را نشان می‌دهد و حتی می‌تواند از 9.3 میلیارد دلار جمع‌آوری شده در سال گذشته فراتر رود.

سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز کریپتو (VC) حرکت خود را حفظ کرده و برای دومین ماه متوالی از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است. این بخش شاهد هجوم 1.02 میلیارد دلاری در ماه آوریل بود که در 161 دور سرمایه‌گذاری توزیع شد. همانطور که توسط RootData گزارش شده، این مقدار کمی کمتر از 1.09 میلیارد دلار مارس در 186 دور است.

با این حال، داده‌های دیگری از DefiLlama یک دیدگاه متفاوت ارائه می‌دهد. این رقم اندکی کمتر از 935 میلیون دلار در آوریل 2024 را نشان می‌دهد که تا حدودی از نقطه عطف میلیارد دلاری فاصله دارد.

با بررسی توزیع سایز جمع‌آوری کمک‌های مالی، 40.53 درصد بودجه در محدوده 1 تا 3 میلیون دلار قرار می‌گیرد که بر تداوم علاقه به پروژه‌های تاکید دارد که هنوز در مراحل اولیه هستند. از سوی دیگر، تنها 2.16 درصد از دورهای تامین مالی دارای سایزهای بیش از 50 میلیون دلار هستند که نشان‌دهنده تمرکز سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر در بخش‌های منتخب است.

جمع‌آوری سرمایه اولیه بر اکوسیستم تأمین مالی کریپتو تسلط دارد – که بیش از 51 درصد از مجموع دورهای جمع‌آوری کمک‌های مالی را شامل می‌شود و نقش محوری سرمایه در مراحل اولیه را در پرورش نوآوری در حوزه رمزنگاری برجسته می‌کند.

با بررسی تخصیص‌ها به هر بخش، شرکت‌های زیرساخت بلاک چین به عنوان پیشتاز ظاهر می‌شوند و 1.74 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر را به خود اختصاص دادند. با این حال، سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAOs) روایت متضادی را ارائه می‌کنند و تا کنون در سال 2024 بودجه 3 میلیون دلاری دریافت کرده‌اند.

سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز

همچنین شاهد سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه بلک‌راک در دور 47 میلیون دلاری Securitize است که بر اهمیت فزاینده توکن‌سازی در مدیریت دارایی در دنیای واقعی تأکید دارد.

برنامه‌های بلندپروازانه Pantera Capital با هدف جمع‌آوری بیش از 1 میلیارد دلار، نشان‌دهنده خوش‌بینی مداوم در بخش کریپتو است. ناگفته نماند که Pantera Capital قبلاً مبلغی نامشخص در بلاک چین The Open Network (TON) سرمایه‌گذاری کرده است.

علاوه بر این، Paradigm  همچنین در حال مذاکره برای جمع‌آوری سرمایه بین 750 تا 850 میلیون دلار برای یک صندوق جدید است.

جمع‌آوری 7.2 میلیارد دلاری آندرسن هوروویتز، جذابیت گسترده‌تر این بخش را بیشتر نشان می‌دهد. در حالی که آخرین صندوق مختص ارزهای دیجیتال نیست، بخش‌هایی مانند هوش مصنوعی، برنامه‌ها، بازی‌ها، زیرساخت‌ها و رشد را هدف قرار می‌دهد.

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۲ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر