شکست رو به بالا در اندیکاتور بیت کوین برای دومین بار در تاریخ: شمارش معکوس آغاز شده است؟

توسط مبین حسینی
|
23 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شکست رو به بالا در اندیکاتور بیت کوین برای دومین بار در تاریخ: شمارش معکوس آغاز شده است؟

قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر در روندی اصلاحی بوده و این ارز دیجیتال در ناحیه‌ای رنج بین 25,000 تا 30,000 دلار در نوسان است. در همین حال، برخی از اندیکاتورهای تکنیکال، سیگنال‌هایی صادر کرده‌اند که پیش از این بی‌سابقه بوده است و نشان می‌دهد که بیت کوین، پتانسیل آغاز یک رالی صعودی را دارد.

تحلیلگر ارز دیجیتال با نام مستعار Thescalpingpro در توییتی نوشت که اندیکاتور مکدی (MACD) به تازگی پس از عبور از زیر خط صفر، دومین تلاقی صعودی خود را تجربه کرده است.

شایان ذکر است که چنین اتفاقی تنها یک بار در تاریخ بیت کوین در سال 2016 رخ داده است. این شکست مهم با یک روند صعودی قابل توجهی دنبال شد که به بولران خاطره‌انگیزی را برای فعالین بازار رقم زد.

یک شکست صعودی قوی در MACD زمانی رخ می‌دهد که این شاخص از زیر خط صفر عبور کند. چنین اتفاقی برای اولین بار، در سال 2016 رخ داد و باعث افزایش چشمگیر قیمت شد. در حال حاضر، در سال 2023، MACD برای دومین بار با شکستی رو به بالا از زیر خط صفر عبور کرده است.

با این حال، او هشدار داد که در کوتاه‌مدت، سرمایه‌گذاران باید انتظار نوسانات قیمت و حرکت‌های رنج را قبل از وقوع رالی داشته باشند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  به یاد داشته باشید، در حالی که MACD سیگنال تغییر روند بلندمدت را می‌دهد، نوسانات کوتاه مدت طبیعی هستند. قیمت‌ها ممکن است قبل از شروع بولران صعودی، به بالا و پایین حرکت کنند یا حتی در تایم فریم پایین، اندکی کاهش پیدا کنند.

  در حالی که بازار در انتظار افزایش بالقوه قیمت بیت کوین است، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال اخیراً به زیر سطح 27,000 دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین حد دو هفته اخیر رسید. اما بیت کوین توانست تا حدودی جایگاه خود را به دست آورد؛ اما همچنان در تلاش برای عبور از مقاومت خود است.

  در حالی که شاخص‌های تکنیکال سیگنال‌های صعودی صادر کردند، این دارایی با عوامل خارجی مانند عناصر کلان اقتصادی و تحولات نظارتی، به ویژه تأیید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مواجه است.

  در حال حاضر، در صورتی که بیت کوین بتواند خود را در بالای 28,300 دلار تثبیت کند، پتانسیل ایجاد یک روند صعودی دوباره افزایش خواهد یافت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر