چه چیزی پشت افزایش 50 درصدی قیمت COMP در طی سه روز است؟

توسط مبین حسینی
|
7 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  3 دقیقه
چه چیزی پشت افزایش 50 درصدی قیمت COMP در طی سه روز است؟

در کمال تعجب همگان، قیمت Compound (COMP) در 3 روز معاملاتی گذشته نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است. داده‌های آنچین نیز سیگنال‌های مثبتی برای این رمزارز معروف صادر کرده‌اند که به طور بالقوه نشان‌دهنده احتمال صعود بیشتر قیمت در آینده است. آیا گاوها می‌توانند به بالای مقاومت 50 دلار نفوذ کنند؟

کامپوند (COMP) یک پروتکل امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال منتخب را وام بگیرند یا قرض دهند. این پروژه به صورت الگوریتمی نرخ بهره را بر اساس عرضه و تقاضای لحظه‌ای دارایی‌ها تعیین می‌کند.

از زمانی که فدرال رزرو ایالات متحده دو هفته پیش توقف افزایش نرخ بهره را اعلام کرد، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای سرمایه خود را به پروتکل‌های بازدهی دیفای سرازیر کردند تا کارایی سرمایه را به حداکثر برسانند. بر همین اساس، به نظر می‌رسد که COMP از این روند بسیار سود برده است.

در ادامه شاخص‌های آنچین را برای بررسی عوامل محرک اصلی پشت افزایش قیمت COMP ، نگاهی خواهیم انداخت.

افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به اکوسیستم کامپوند

رشد مثبت در بازار کریپتو باعث شده است که سرمایه‌گذاران به سمت پروتکل‌های بازدهی مانند Compound روی بیاورند – که رشد قابل توجه COMP تاییدی بر این موضوع است.

در 21 ژوئن، تنها 83 آدرس کیف پول جدید در شبکه Compound ایجاد شده بود. اما تا پایان 27 ژوئن، این رقم به 220 افزایش یافته است. این نشان‌دهنده افزایش 165 درصدی در نرخ جذب کاربران جدید است.

قیمت کامپوند

آدرس‌های جدید با جمع‌بندی تعداد روزانه‎ی آدرس‌های کیف پول ایجاد شده در شبکه بلاک چین، نرخ جذب کاربر جدید را اندازه‌گیری می‌کند.

هنگامی که این شاخص به طور چشمگیری افزایش می‌یابد، نشان می‌دهد که شبکه در حال جذب تقاضای جدید است. این اغلب در نهایت قیمت را به سطوح بالاتر می‌رساند.

قابل ذکر است که اکوسیستم کامپوند جذب 276 کاربر جدید را در 25 ژوئن ثبت کرد که بالاترین میزان از ژانویه 2023 است. همانطور که در بالا مشاهده شد، این امر قبلاً به افزایش 48 درصدی قیمت COMP کمک زیادی کرده است.

اگر COMP رشد ثابت 200 کاربر جدید روزانه را حفظ کند، احتمالاً در هفته‌های آینده افزایش قیمت بیشتری را به همراه خواهد داشت.

خرید کامپوند | COMP

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  نهنگ توجه خود را به کامپوند معطوف کرده‌اند

  به نظر می‌رسد فعالیت معاملاتی سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ یکی دیگر از عوامل محرک اصلی باشد که به COMP کمک کرد تا از محدوده مقاومت قیمتی 40 دلار عبور کند. بین 20 ژوئن و 28 ژوئن، تراکنش‌های نهنگ‌ها در این پروتکل تا 300٪ افزایش یافت.

  نمودار IntoTheBlock نشان می‌دهد که چگونه تراکنش‌های بزرگ COMP از 8 تراکنش به بالاترین سطح 5 ماهه 24 تراکنش بین 20 ژوئن تا پایان 27 ژوئن افزایش یافته است.

  قیمت کامپوند

  تراکنش‌های بزرگ فعالیت معاملاتی نهنگ‌ها را با جمع‌آوری تعداد روزانه تراکنش‌های تایید شده که بیش از 100,000 دلار است، دنبال می‌کند. با توجه به قدرت خرید آنها، زمانی که نهنگ‌ها شروع به شرط‌بندی روی یک توکن می‌کنند، قیمت اغلب رو به افزایش می‌رود.

  علاوه بر این، موضع صعودی در میان نهنگ‌ها می‌تواند سرمایه‌گذاران خرده را نیز ترغیب کند تا پوزیشن‌های لانگ اتخاذ کنند.

  به طور خلاصه، افزایش رشد شبکه و احساسات صعودی در میان دارندگان نهادی می‌تواند منجر به افزایش قیمت‌های COMP شود.

  پیش‌بینی قیمت کامپوند:50 دلار می‌تواند هدف بعدی باشد

  با توجه به شکسته شدن آسان مقاومت 40 دلاری، گاوها می‌توانند حرکت خود را به سمت 50 دلار ادامه دهند. اما ابتدا، آنها باید مقاومت قابل توجه بعدی را در 45 دلار بشکنند.

  در آن منطقه، 653 سرمایه‌گذار که 1.52 میلیون توکن را با نرخ متوسط قیمت 44.81 دلار خریداری کردند، می‌توانند از پوزیشن خود خارج شوند.

  اگر حرکت صعودی به اندازه کافی قوی باشد، این می‌تواند یک منطقه انباشت عمده و در نتیجه COMP را بالای 50 دلار سوق دهد.

  پیش بینی قیمت کامپوند

  با این حال، اگر قیمت به زیر 38 دلار سقوط کرد، خرس‌ها می‌توانند بازی را به دست بگیرند. همانطور که در تصویر بالا مشخص است، 2940 سرمایه‌گذار که 1.44 میلیون توکن Compound را با قیمت متوسط 38.58 دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند حمایت قابل توجهی را تشکیل دهند.

  اگر این سطح هم از دست برود، COMP می‌تواند تا 35 دلار کاهش یابد.

  5/5 - (1 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. فرشید
   فرشید | 10 شهریور 1402

   لعنت به این comp که یه ماهه تکون نخورده و همه پولم رفته،