تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)؛ 1000 روز در روند اصلاحی – 16 بهمن (5 فوریه)

تاریخ انتشار: 16 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  7 دقیقه
تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

 رمزارز لایت کوین (LTC) که در سال‌های گذشته به‌عنوان نقره به طلای بیت کوین شناخته می‌شد، در حال حاضر در رتبه ۱۹ بازار کریپتوکارنسی قرار گرفته است. این جایگاه بیانگر دورشدن لایت کوین از روزهای اوج خود در جمع ۱۰ رمزارز برتر بازار است. همچنین بررسی داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که لایت کوین در ماه گذشته نیز عملکردی خنثی داشته و تنها ۴ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. این در حالی است که بسیاری از رمزارزهای دیگر در این مدت شاهد رشدهای قابل‌توجهی بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

 دلایل متعددی برای این عملکرد ضعیف می‌توان عنوان کرد، که برخی از این موارد، عبارت‌اند از:

 • کاهش علاقه عمومی: با وجود سابقه طولانی لایت کوین و مزایای آن مانند سرعت و کارمزد پایین، به نظر می‌رسد که توجه سرمایه‌گذاران به سمت رمزارزهای جدیدتر و نوآورانه‌تر جلب شده است.
 • رقابت فزاینده: رشد و ظهور رمزارزهای مشابه مانند بیت کوین کش و ریپل، رقابت را در این حوزه افزایش داده و سهم بازار لایت کوین را تحت‌تأثیر قرار داده است.
 • فقدان به‌روزرسانی‌های چشمگیر: انتقاداتی مبنی بر عدم وجود به‌روزرسانی‌های بنیادی و نوآورانه در لایت کوین مطرح می‌شود که می‌تواند در عدم جذابیت آن برای سرمایه‌گذاران نقش داشته باشد.

 بااین‌وجود، هنوز هم عده‌ای از تحلیلگران به آینده لایت کوین خوش‌بین هستند و عقیده بر این دارند که لات کوین می‌تواند به روزهای اوج خود بازگردد. عواملی که ممکن است به احیای لایت کوین کمک کنند، عبارت‌اند از:

 • افزایش‌پذیرش توسط صرافی‌ها و پلتفرم‌های پرداخت: هرچه تعداد پلتفرم‌هایی که از لایت کوین پشتیبانی می‌کنند افزایش یابد، تقاضا برای این رمزارز نیز به‌تبع آن افزایش خواهد یافت.
 • به‌روزرسانی‌های تکنولوژی و پروتکل: ارائه به‌روزرسانی‌های بنیادی و نوآورانه می‌تواند لایت کوین را در رقابت با سایر رمزارزها به برتری برساند.
 • حمایت نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ: ورود نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ به بازار لایت کوین می‌تواند به رشد قیمت آن کمک کند.

 در حال حاضر، لایت کوین در حال گذراندن دوره اصلاحی است و باتوجه‌به سابقه و مزایای این رمزارز، می‌توان انتظار داشت که در صورت بروز عوامل ذکر شده، شاهد احیای لایت کوین و بازگشت آن به جایگاه ازدست‌رفته خود در بازار باشیم. اما این امر مستلزم تلاش و ابتکار عمل از سوی توسعه‌دهندگان و جامعه لایت کوین است و باید دید آیا در این امر موفق خواهد شد یا خیر.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی لایت کوین (LTC) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت لایت کوین و اتر می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لایت کوین (LTC)

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  لایت کوین (LTC) در نگاه کلی

  با مشاهده نمودار رمزارز لایت کوین (LTC) در مقیاس کلی، متوجه روند ریزشی قیمت از سقف قیمتی (ATH) می‌شویم. قیمت رمزارز LTC از سقف قیمتی خود واقع در عدد ۴۱۳ دلار روند اصلاحی خود را شروع کرد و این روند فرسایشی تاکنون ادامه پیدا کرده است. مدت‌زمان این اصلاح از شروع آن تا الان بیش از ۱۰۰۰ روز به طول انجامیده و لایت کوین همواره در این روند فرسایشی نوسان می‌کند. قیمت لایت کوین اکنون با سقفی که ثبت کرده، فاصله‌ای ۸۳ درصدی دارد.

  تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

  تحلیل قیمت لایت کوین (LTC)

  با بررسی نمودار رمزارز لایت کوین (LTC) در تایم فریم هفتگی می‌توان نتیجه گرفت که این رمزارز در انتظار ورود نقدینگی است که حرکت صعودی خود را آغاز کند. همچنین با نگاهی به نمودار در تایم هفتگی متوجه شدیم قیمت در حال حاضر زیر خط روند مقاومتی داینامیک خود قرار گرفته است و قیمت در زیر این محدوده مقاومتی در حال نوسان است.

  تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

  در حال حاضر، با مشاهده نمودار رمزارز لایت کوین (LTC) در تایم فریم ۳روزه و باتوجه‌به تصویر، می‌توانیم دو ناحیه مهم حمایت و مقاومت را برای این رمزارز در نظر داشته باشم که می‌توان انتظار داشت، قیمت پس از رسیدن و برخورد به این نواحی، واکنش‌های خوبی نشان دهد. باتوجه‌به نمودار، دو ناحیه مهم حمایت و مقاومت مهم برای این رمزارز وجود دارد. این دو ناحیه عبارت‌اند از:

  • ناحیه حمایت و اردر بلاک صعودی واقع در محدوده ۴۱ الی ۴۴ دلار
  • محدوده عرضه و مقاومتی در قیمت ۱۲۳ الی ۱۳۳ دلار

  خرید لایت کوین | LTC

  تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

  مقایسه رمزارزهای لایت کوین (LTC) و اتر (ETH)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای LTC و ETH در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

  در تصویر زیر روند قیمتی این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  Litecoin (LTC) Ethereum (ETH)
  تاریخ تاسیس 2011 2015
  حداکثر تعداد 84 میلیون نامحدود
  زمان بلاک 2.5 دقیقه 12-15 ثانیه
  پاداش بلاک 12.5 LTC 2 ETH
  کارمزد تراکنش 0.04 دلار 0.0005 ETH
  قیمت فعلی 68 دلار 2324 دلار
  ارزش بازار 5 میلیارد دلار 279 میلیارد دلار

  سخن پایانی

  لایت کوین که در سال ۲۰۱۱ توسط چارلی لی، خالق سابق گوگل، راه‌اندازی شد و به‌عنوان نقره ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال شباهت‌های زیادی به بیت کوین دارد، از جمله:

   استخراج: لایت کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) مشابه بیت کوین برای استخراج استفاده می‌کند.

   عرضه محدود: حداکثر عرضه لایت کوین ۸۴ میلیون واحد است که ۴ برابر بیشتر از بیت کوین است.

   تراکنش‌های سریع: لایت کوین از فناوری SegWit استفاده می‌کند که به تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر کمک می‌کند.

   پیش‌بینی قیمت لایت کوین دشوار است. بااین‌حال، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت لایت کوین در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  در مجموع، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پرخطر است. قبل از سرمایه‌گذاری در لایت کوین، باید تحقیقات خود را انجام دهید و از خطرات آن آگاه باشید. همچنین هیچ‌کس نمی‌تواند آینده را پیش‌بینی کند. پیش‌بینی‌های قیمت لایت کوین فقط حدس و گمان هستند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر