ابراز نگرانی چارلی مانگر، شریک وارن بافت، از روند رو به رشد بیت کوین و صحبت‌های عجیب او

تاریخ انتشار: 15 آبان 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 3 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
ابراز نگرانی چارلی مانگر، شریک وارن بافت، از روند رو به رشد بیت کوین و صحبت‌های عجیب او

چارلی مانگر، دست راست وارن بافت و نایب‌رئیس برکشایر هاتاوی، می‌گوید که از افزایش قیمت بیت کوین نگران است. این پیرمرد 99 ساله، ارزهای دیجیتال را به عنوان «توپ بدبو» در میان ارزهای سنتی مقایسه کرد. این مدیر اجرایی گفت:

وقتی شروع به ایجاد یک ارز مصنوعی می‌کنید، توپ بدبوی خود را در زمینی می‌اندازید که مدت‌هاست وجود داشته است و برای بسیاری از مردم، خوب کار می‌کند.

چارلی مانگر، نایب‌رئیس برکشایر هاتاوی، روز جمعه در مصاحبه با وال استریت ژورنال، دوباره بیت کوین را مورد حمله قرار داد. یکی از سوالاتی که برای پیرمرد 99 ساله مطرح شد این بود که آیا او نگران افزایش اخیر قیمت بیت کوین است؟

او پاسخ داد:

البته این من را نگران می‌کند. من ایده‌های اساسی بسیار ساده‌ای دارم که فکر می‌کنم هر فرد تحصیل‌کرده باید داشته باشد. این ایده‌ها شامل چیزهایی است که آدام اسمیت به همه آموخت. برای به دست آوردن نتایج اسمیتین، به ارزی برای تسهیل مبادلات نیاز دارید. و برای اینکه این ارز به طور گسترده مورد احترام قرار گیرد، ترفندی که ما از آن استفاده کرده‌ایم، صدور ارز توسط دولت است.

مانگر افزود: «تنها راه رسیدن از عصر شکارچی به تمدنی که می‌دانیم تابه‌حال کارآمد بوده است، داشتن یک ارز قوی است. می‌تواند صدف باشد، می‌تواند دانه ذرت باشد، می‌تواند خیلی چیزها باشد. این می‌تواند سکه‌های طلا باشد، می‌تواند وعده‌هایی در سیستم‌های بانکی باشد، مانند ما در ایالات متحده و انگلیس و غیره.» مدیر اجرایی برکشایر تاکید کرد:

هنگامی که شروع به ایجاد یک ارز مصنوعی می‌کنید، توپ بدبوی خود را در دستورالعملی پرتاب می‌کنید که مدت‌هاست وجود داشته است، که برای بسیاری از مردم بسیار خوب کار می‌کند.

مانگر مدت‌هاست که منتقد سرسخت ارزهای دیجیتال، به‌ویژه بیت کوین بوده است. ماه گذشته، مدیر اجرایی برکشایر هشدار داد که بیشتر سرمایه‌گذاری‌های کریپتو به صفر می‌رسند و اشاره کرد که بیت‌کوین «احمقانه‌ترین سرمایه‌گذاری» است که تابه‌حال دیده است.

او قبلاً بیت کوین را «مرگ موش» نامیده بود. او در ماه فوریه گفت: «این خیلی مضحک است که کسی این چیزها را بخرد. این غیرقابل‌توصیف است، این یک وحشت مطلق است، و من شرمنده کشورم هستم که بسیاری از مردم به این نوع مزخرفات اعتقاد دارند و دولت اجازه که چنین چیزهایی وجود داشته باشد.»

در ژوئیه سال گذشته، او گفت که به رمزارزها نزدیک نمی‌شود و به همه توصیه کرد از آن اجتناب کنند، انگار که یک فاضلاب باز پر از موجودات مخرب است. او همچنین کریپتو را به «بیماری مقاربتی» تشبیه کرد و از دولت‌ها برای ممنوعیت آن‌ها پشتیبانی کرد. علاوه بر این، او آرزو می‌کرد که ارز دیجیتال «هرگز اختراع نمی‌شد» و اظهار داشت: «تمام این توسعه لعنتی، منزجرکننده و مغایر با منافع تمدن است.»

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

لایحه FIT21؛ مهم‌ترین قانون‌گذاری در تاریخ ارز دیجیتال ایالات متحده؟

با گسترش روزافزون نفوذ صنعت ارزهای دیجیتال، تنظیم مقررات درس ...

بیت کوین در ژاپن، آرژانتین و فیلیپین به سقف تاریخی خود رسید

به دنبال رشد 7 درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته، این دارایی ...

اشتباه یک کاربر با ارسال 7,000 دلار بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو

یک کاربر بیت کوین با ارسال تصادفی تقریباً کل موجودی ارز بیت ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر