گزارش Chainalysis: افزایش سود در بازار کریپتو در سال 2023

تاریخ انتشار: 26 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 24 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
گزارش Chainalysis: افزایش سود در بازار کریپتو در سال 2023

در گزارش اخیر شرکت Chainalysis، ادعا شده که سود جهانی ارزهای دیجیتال در سال 2023 به رقم خیره کننده 37.6 میلیارد دلار رسیده است. این افزایش سود نشان دهنده بهبود قیمت دارایی‌ها و احساسات بازار نسبت به سال 2022 است.

اگرچه این رقم کمتر از سود 159.7 میلیارد دلاری است که در بازار صعودی سال 2021 شاهد بودیم، اما نشان دهنده بهبود قابل توجهی از زیان تخمینی 127.1 میلیارد دلاری در سال 2022 است.

افزایش شدید در سود ارزهای دیجیتال

این گزارش نشان می‌دهد که علی‌رغم نرخ‌های رشد مشابه در قیمت دارایی‌های کریپتو در سال‌های 2021 و 2023، کل سود در سال اخیر کمتر بوده است. به گفته Chainalysis، این اختلاف به طور بالقوه می‌تواند به کاهش تمایل سرمایه‌گذاران برای تبدیل دارایی‌های کریپتویی خود به پول نقد نسبت داده شود.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در سال 2023 منتظر افزایش قیمت‌های بیشتری هستند؛ زیرا قیمت دارایی‌های کریپتو برخلاف سال 2021 از سقف تاریخی قبلی (ATH) در طول سال تجاوز نکرده است.

افزایش شدید در سود ارزهای دیجیتال

سود ارزهای دیجیتال در طول سال 2023 نسبتاً ثابت بوده است، به جز دو ماه متوالی زیان در ماه‌های آگوست و سپتامبر، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود. با این حال، پس از آن، سودها به شدت افزایش یافت و نوامبر و دسامبر تمام ماه‌های گذشته را تحت الشعاع قرار دادند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  ایالات متحده پیشتاز است

  ایالات متحده آمریکا با سود تخمینی 9.36 میلیارد دلار در سال 2023، پیشرو در سود ارزهای دیجیتال بود. بریتانیا با تخمین 1.39 میلیارد دلار سود ارز دیجیتال، جایگاه دوم را به دست آورد.

  شایان ذکر است، چندین کشور با درآمد متوسط بالا و پایین، به ویژه در آسیا، مانند ویتنام، چین، اندونزی و هند، به دستاوردهای قابل توجهی دست یافتند که هر کدام از یک میلیارد دلار فراتر رفت و در بین شش کشور برتر جهان قرار گرفتند. تخمین‌های سود در این کشورها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران از پذیرش این طبقه دارایی سود قابل توجهی برده‌اند.

  در نهایت، گزارش Chainalysis نشان می‌دهد که روندهای مثبت مشاهده شده در سال 2023 به سال 2024 نیز منتقل شده است، به طوری که ارزهای دیجیتال برجسته مانند بیت کوین پس از تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) و افزایش سرمایه گذاران نهادی، به بالاترین سطح تاریخ 73,700 دلار رسید.

  در صورت تداوم این روندها، این شرکت معتقد است که می‌توان تصور کرد که سود در سال 2024 با آنچه در سال 2021 شاهد بودیم، هماهنگی بیشتری داشته باشد.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  کد مورس همستر ۲ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

  کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

  کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

  در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر