آیا شبکه‌های لایه 2 می‌توانند منبع درآمد جدیدی برای صرافی‌های متمرکز شوند؟

تاریخ انتشار: 22 آبان 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 4 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آیا شبکه‌های لایه 2 می‌توانند منبع درآمد جدیدی برای صرافی‌های متمرکز شوند؟

مدیران صنعت کریپتو عقیده دارند که تغییرات اخیر و ادامه‌دار به سمت محصولات متمرکز بر دیفای می‌تواند برای صرافی‌های کریپتویی که به دنبال تنوع بخشیدن به جریان درآمد و جذب کاربران جدید هستند، یک موهبت باشد.

حال به نظر می‌رسد که صرافی‌های متمرکز به سوی جریان‌های درآمدی متنوعی حرکت کرده‌اند که در این بین، شبکه‌های لایه 2 از اولویت زیادی برخوردار هستند.

شبکه لایه 2 Base در ماه آگوست توسط صرافی کوین بیس راه‌اندازی شد. درآمد سه ماهه سوم اشتراک و خدمات این شرکت سهامی عام که از استیبل‌کوین‌ها، هزینه‌های کاستودی، پاداش‌های بلاک چین و بهره به دست می‌آید، برای دومین فصل متوالی از درآمد تراکنش‌های آن فراتر رفت.

آلیسا چو، متخصص سهام ارزهای دیجیتال بیت‌وایز، پیش از این گفته بود که کوین‌بیس در حال معرفی خود به عنوان یک «سوپراپلیکیشن کریپتویی» است و اضافه کرد که کسب درآمد از Base در رادار این شرکت قرار دارد.

همچنین کوین‌دسک نیز روز سه‌شنبه گزارش داد صرافی کراکن در حال بررسی راه‌اندازی لایه 2، مشابه کوین بیس است.

سخنگوی کراکن گفت:

ما همیشه به دنبال شناسایی و حل چالش‌ها و فرصت‌های جدید در این صنعت هستیم. در حال حاضر اطلاعات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن نداریم.

اندی برومبرگ، مدیر عامل کیف پول کریپتو بیم، خاطرنشان کرد که شبکه‌های لایه 2 این پتانسیل را دارند که از طریق کمک‌های مالی و درآمد تراکنش، سود قابل توجهی برای صرافی‌ها ایجاد کنند.

او گفت: اگر آنها به توانایی خود در استفاده از این پایگاه کاربری برای پذیرش و استفاده طولانی‌مدت ایمان داشته باشند، راه‌اندازی یک شبکه، یک گام منطقی برای آنها خواهد بود.

کوین بیس در نامه خود به سهامداران در سه ماهه سوم، کارمزدهای حاصل از تراکنش‌های آن‌چین را مشخص نکرده است. اما این شرکت گفت لایه 2 را می‌توان به انتقال از اینترنت تلفنی به پهنای باند تشبیه کرد. رویداد Onchain Summer Coinbase در ماه آگوست شاهد بود که حدود 10 میلیون NFT در بیش از یک میلیون کیف پول در حال تراکنش در Base مینت شد که بالغ بر 500 میلیون دلار دارایی در این پلتفرم ایجاد کرده است.

دن ریسر، رئیس عملیات بنیاد Wormhole، گفت که تلاش برای تکرار چنین موفقیتی برای کراکن جذاب خواهد بود.

ریسر گفت:

این جریان درآمد اضافی می‌تواند موقعیت مالی کراکن را تقویت و از برنامه‌های رشد بلندمدت آن حمایت کند.

ژائو، مدیر عامل بایننس، نیز در سال 2022 گفت:

در حالی که صرافی‌های متمرکز دروازه‌ای را برای افرادی که وارد فضای کریپتو می‌شوند، ارائه می‌دهد، دیفای قرار است در سال‌های آینده رایج‌تر شود. این اظهارات کمتر از دو ماه قبل از فروپاشی FTX منتشر شد که اعتماد به نهادهای متمرکز را متزلزل کرد.

بایننس BNB Chain را ارائه می‌کند، اکوسیستمی از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۱ و لایه ۲. همچنین چهارشنبه از کیف پول وب 3 خود رونمایی کرد که برای ساده سازی تعامل کاربر با برنامه‌های دیفای با ادغام چندین بلاک چین ساخته شده است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

سقوط بازار NFTها در 90 روز روند نزولی: داده‌ها چه می‌گویند؟

بر اساس آمار سه ماه گذشته، مجموعه‌های NFT شامل Cryptopunks و ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر