آیا بیت کوین می‌تواند قبل از هاوینگ به سقف تاریخی خود در 69 هزار دلار برسد؟

تاریخ انتشار: 30 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 1 اسفند 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آیا بیت کوین می‌تواند قبل از هاوینگ به سقف تاریخی خود در 69 هزار دلار برسد؟

بیت کوین چند ماه بسیار درخشان را پشت سر گذاشته است، به طوری که گاوها رشد دوباره شاخص دلار آمریکا و بازدهی اوراق خزانه ایالات متحده را نادیده گرفتند تا این ارز دیجیتال را به بالاترین سطح از اواخر سال 2021 برسانند.

در حالی که پولبک قیمت محتمل به نظر می‌رسد، به نظر می‌رسد روند صعودی گسترده‌تر ادامه یابد، و حتی می‌تواند قیمت را قبل از هاوینگ چهارم، به سقف تاریخی خود در 69,000 دلار برساند.

روند صعودی پیش از هاوینگ

این نظریه که بیت کوین، 12 تا 16 ماه قبل از هاوینگ به کف قیمتی خود می‌رسد و روند صعودی قبل و یک سال پس از هاوینگ ادامه می‌یابد، بسیار معروف است.

معامله بیت کوین

از همه مهم‌تر برای معامله‌گران، سه چرخه قبلی حول محور هاوینگ نشان می‌دهد که قیمت‌ها در هشت هفته منتهی به این رویداد چهارساله، بیش از 30 درصد افزایش یافته است – رویدادی که سرعت گسترش عرضه را 50 درصد کاهش می‌دهد. هاوینگ در 19 آوریل پاداش هر بلاک را از 6.5 بیت کوین به 3.25 نصف می‌کند.

مارکوس تیلن، بنیانگذار 10X Research به کوین‌دسک گفت:

بیت کوین در 60 روز قبل از هاوینگ به طور متوسط 32 درصد افزایش می‌یابد.

در زمان انتشار این مطلب، بیت کوین نزدیک به 52,000 دلار معامله می‌شود. افزایش 32 درصدی از اینجا، مطابق با داده‌های گذشته، به این معنی است که قیمت‌ها می‌توانند نزدیک به رکورد 69,000 دلار در روز هاوینگ بیت کوین یا قبل از آن معامله شوند.

همانطور که شواهد سه چرخه هاوینگ قبلی بیت کوین نشان می‌دهد، هر چه به هاوینگ نزدیک‌تر می‌شویم، احتمال افزایش قیمت بیت کوین بیشتر می‌شود. این تصور، بدون شک به جامعه سرمایه‌گذاران سنتی نیز سرازیر می‌شود، که به شدت ETFهای بیت کوین را قبل از هاوینگ می‌خرند.

جریان‌های قوی به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مستقر در ایالات متحده، نشان‌دهنده دیدگاه صعودی در میان سرمایه‌گذاران سنتی است. این ETFها به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا در معرض ارزهای دیجیتال قرار بگیرند و دردسر ذخیره کوین‌ها را نداشته باشند.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  RSI ماهانه در سطوح بالایی است

  RSI که توسط J. Welles Wilder توسعه داده شده است، شاخصی است که سرعت و تغییر حرکات قیمت را در یک دوره معین، معمولاً 14 روز، هفته یا ماه اندازه گیری می‌کند. نرخ بالای 70 نشان دهنده یک حرکت صعودی قوی در قیمت‌ها است.

  یک هفته پیش، این شاخص در حالت 14 روزه برای اولین بار از دسامبر از 80 عبور کرد. طبق تحقیقات 10X، دوازده مورد از 14 سیگنال RSI قبلی، روندهای صعودی را پیش‌بینی کرده بودند که در 60 روز بعد، به صورت میانگین، افزایش 54 درصدی را ایجاد کردند.

  توجه به این نکته ضروری است که عملکرد گذشته نتایج آتی را تضمین نمی‌کند و عوامل کلان اقتصادی می‌توانند روندها را ایجاد کنند یا شکست دهند.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  نهنگ‌ها و ماینرهای بیت کوین چقدر در سود هستند؟

  کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیرعامل CryptoQuant در پست جدیدی در ...

  هاوینگ ۲۰۲۴ بیت کوین تمام و کمال انجام شد

  در چهارمین رویداد تاریخی هاوینگ بیت کوین، پاداش ماینرها از 6 ...

  بهبود قیمت‌ها در بازار کریپتو پس از فروکش کردن تنش‌ها در خاورمیانه

  در هفته اخیر، منازعات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و بالا رفتن تن ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر