آمادگی بلک‌راک برای تزریق 2 میلیارد دلار به ETF بیت کوین خود

توسط مبین حسینی
|
19 دی 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آمادگی بلک‌راک برای تزریق 2 میلیارد دلار به ETF بیت کوین خود است

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که بلک‌راک، غول مدیریت دارایی، با یک حرکت استراتژیک در فضای بیت کوین، در آستانه تاریخ‌سازی است. گزارش شده است که مدیر این کمپانی، ذخایر خیره‌کننده 2 میلیارد دلاری را جمع‌آوری کرده که آماده تزریق در صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) است.

علاقه بلک‌راک به بیت کوین مشهود است، زیرا این غول مالی از معیارهای سخت‌گیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پیروی می‌کند و نشان‌دهنده قصد جدی آن برای درگیری بیشتر با بازار بیت کوین است.

با توجه به اینکه SEC در آستانه یک تصمیم بنیادی است، آماده‌سازی دقیق بلک‌راک برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین توجه و انتظارات گسترده‌ای را به خود جلب کرده است.

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال VanEck، در یک بحث توییتری، برنامه‌های جاه‌طلبانه بلک‌راک را روشن کرد. سیگل بیان کرد که بلک‌راک بیش از 2 میلیارد دلار تعهد از هولدرهای موجود بیت کوین که مشتاق شرکت در هفته افتتاحیه ETF هستند، تضمین کرده است. این هجوم بی‌سابقه می‌تواند به طور بالقوه مسیر جدیدی را برای راه‌اندازی ETF ایجاد کند و رکوردهای قبلی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

سیگل بیان کرد:

من از یک منبع موثق شنیدم که بلک‌راک در هفته اول بیش از 2 میلیارد دلار از هولدرهای موجود بیت کوین که در حال اضافه کردن موقعیت هستند، ذخیره کرده است – من نمی‌توانم آن را تضمین کنم. اما می‌دانید، این کاری است که همه انجام می‌دهند. فقط تماس‌های تلفنی برقرار می‌کنید و سعی می‌کنید افرادی را پیدا کنید که می‌توانند برای این محصولات چک بنویسند.

حرکات استراتژیک بلک‌راک و تصمیم SEC

ذخیره قابل توجهی که توسط بلک‌راک در نظر گرفته شده است، به عنوان یک حرکت اولیه برای تسریع شتاب معاملات تلقی می‌شود. فراتر از این، بلک‌راک قصد دارد به طور استراتژیک از تقاضای ایجاد شده توسط ETF بیت کوین iShares Spot خود استفاده کند و رویکردی بلندمدت برای انباشت بیت کوین بر اساس تقاضای بازار را تقویت کند.

در میان این شور و شوق، همه چشم‌ها به تصمیم قریب‌الوقوع کمیسیون بورس و اوراق بهادار دوخته شده است که انتظار می‌رود حدود 9 یا 10 ژانویه 2024 باشد، که احتمالاً در اوایل 11 ژانویه به اوج خود می‌رسد.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر