همبستگی بیت کوین با سهام فناوری به پایین‌ترین سطح 3 سال اخیر رسید

توسط مبین حسینی
|
6 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
همبستگی بیت کوین با سهام فناوری به پایین‌ترین سطح 3 سال اخیر رسید

به دنبال افزایش قیمت بیت کوین (BTC)، همبستگی این ارز دیجیتال با سهام فناوری ایالات متحده در ماه ژوئن کمتر شد که نشان می‌دهد این دارایی به طور فزاینده‌ای مسیر متفاوتی را برای خود ترسیم می‌کند.

بر اساس یک پست وبلاگی که پلتفرم تحقیقاتی کریپتو Kaiko در 26 ژوئن منتشر کرد، همبستگی بین بیت کوین و سهام برتر ایالات متحده که توسط شاخص بورس Nasdaq 100 می‌شوند، در ماه ژوئن به پایین‌ترین سطح در نزدیک به سه سال اخیر سقوط کرد.

پس از اینکه بیت کوین در این بازه زمانی از نزدک 100 پیشی گرفت، همبستگی بین این دو طبقه دارایی، در حال حاضر، تنها 3 درصد است. بیت کوین در ژوئن تقریباً 14 درصد افزایش قیمت را ثبت کرده است، در حالی که تنها 3 درصد افزایش در شاخص فناوری مشاهده می‌شود.

نمودار همبستگی بیت کوین و نزدک 100

نمودار همبستگی بیت کوین و نزدک 100

در مقایسه با سال 2022، این حرکت نشان‌دهنده کاهش شدید همبستگی است که در سال گذشته به طور میانگین 60 درصد بود.

تقویت روند بیت کوین با خبرهای مربوط به ETF

پس از سقوط به زیر 25,000 دلار در اواسط ماه به دلیل تشدید فشارهای نظارتی در ایالات متحده، قیمت بیت کوین از 15 ژوئن روندی مثبت را تجربه کرده است. در آن روز، BlackRock بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی در جهان، درخواستی را برای راه‌اندازی یک ETF اسپات بیت کوین ثبت کرد.

این حرکت توسط چندین شرکت مالی سنتی دیگر مانند Invesco، Valkyrie، WisdomTree و اخیراً HSBC دنبال شد. این اقدامات باعث افزایش خوش‌بینی نسبت به پذیرش بالقوه نهادی شد و بیت کوین را برای دومین بار در سال 2023 به بالای 30,000 دلار رساند.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر