بیت کوین به زودی دنیا را شوکه خواهد کرد

تاریخ: 8 بهمن 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
بیت کوین به زودی دنیا را شوکه خواهد کرد

بیت کوین در شرف شوکه کردن جهان است و این خیلی زودتر از آن چیزی که فکر می‌کنید، رخ خواهد داد. این بازار بر خلاف هر چیزی که قبلاً تجربه کرده‌اید، اعتقاد و ایمان شما را آزمایش می‌کند. تنها سوال این است که آیا صبر و اراده لازم برای زنده ماندن در بازار بیت کوین را دارید؟

ناامیدی‌ها

همه دوست دارند که قیمت‌ها مستقیماً به سمت بالا حرکت کنند تا همه ما بتوانیم خیلی زود بازنشسته شویم، اما بازارهای مالی این‌گونه عمل نمی‌کنند. این یک ترن هوایی است و مطمئناً در پایان احساس تهوع شدیدی خواهید داشت.

اتفاقی که بیت‌کوینرها سال‌ها در مورد آن تبلیغ می‌کردند، سرانجام چند هفته پیش رخ داد. ETF اسپات بیت کوین در نهایت تایید، و معامله آن آغاز شد. این ETF قرار بود کاتالیزوری باشد که قیمت بیت کوین را فوراً به 100 هزار دلار و بالاتر برساند.

با این حال، دقیقاً برعکس این اتفاق افتاد. با توجه به فشار شدید فروش از سوی گری‌اسکیل، قیمت بیت کوین از 49 هزار دلار به زیر 40 هزار دلار سقوط کرد.

«وقتی شک دارید، تصویر بزرگ‌تر را نگاه کنید.»

هر زمان که در مورد بیت کوین وحشت وجود داشته باشد، دیدن تصویر کلی از روند قیمت همیشه مهم بوده است. واقعیت این است که این ETFهای اسپات به موفق‌ترین ETFهای تاریخ تبدیل شده‌اند. ETF گری‌اسکیل افتتاح شد، فشار فروش سنگینی وجود داشت. این امر با فروش تمام سهام خود از GBTC توسط FTX ترکیب شد.

نکته این است که با گذشت روزها، فشار فروش شروع به کاهش کرده است. در تمام این مدت، هنوز فشار خرید سنگینی از سوی سایر ETFها وجود دارد؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که خیلی زود قیمت شروع به بازتاب این خریدها کند و افزایش یابد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  هاوینگ بیت کوین

  هاوینگ بیت کوین تقریباً هر 4 سال یکبار اتفاق می‌افتد و انتشار کوین‌های جدید را به نصف می‌رساند تا زمانی که به سقف 21 میلیون بیت کوین برسیم. پس از آن، هرگز بیت کوین جدیدی ایجاد نخواهد شد.

  کل چرخه ارزهای دیجیتال حول هاوینگ بیت کوین می‌چرخد. این کاتالیزوری است که بازار گاوی را شعله‌ور می‌کند. همچنین رویدادی است که ما را از سردترین زمستان‌های بازار خرسی نجات داده است.

  زمانی که چندین دوره روی رمزارز سرمایه‌گذاری کرده باشید، شما یاد خواهید گرفت که قبل از هاوینگ باید به مقدار زیادی بیت کوین انباشت کنید.

  قدرتمندان با صدای بیت کوین بیدار شده‌اند

  قدرتمندترین افراد جهان بالاخره با صدای بیت کوین از خواب بیدار شدند و می‌خواهند همه آن را در اختیار داشته باشند.

  یکی از نقل‌قول‌های مورد علاقه من از کتاب پدر پولدار، پدر فقیر نوشته رابرت کیوساکی است که «ثروتمندان می‌خواهند تو را فقیر نگه دارند.»

  هنگامی که شروع به درک این موضوع کردید، خواهید آموخت که چگونه جهان علیه مردم عادی بوده است. تنها کسب درآمد عالی و بازنشستگی، برای بیشتر افراد تبدیل به یک کار بزرگ شده است.

  اخیراً یکی از قدرتمندترین افراد جهان، لری فینک، مدیر عامل بلک‌راک، اعلام کرده است که بیت کوین «پرواز به سوی کیفیت» است.

  بیت کوین

  چیزی وجود دارد که او می‌داند که بیشتر مردم از آن مطلع نیستند.

  لری فینک تنها فردی نیست که در سال‌های اخیر نظر خود را نسبت به بیت کوین تغییر داده است. همه در حال آماده شدن برای اتفاقی بزرگ هستند.

  بدهی، بدهی، بدهی

  دلار ایالات متحده در حال حاضر ارز ذخیره جهانی است. این به ایالات متحده این امکان را می‌دهد که مانند هیچ کشور دیگری، پول چاپ کند. چاپ برای چیزهایی که به آنها نیاز ندارند، پرداخت برای جنگ‌هایی که توانایی پرداخت آن را ندارند، و این فهرست ادامه دارد.

  هر روز که می‌گذرد، آنها بیشتر در باتلاق بدهی فرو می‌روند. ممکن است امروز، فردا یا حتی چند سال دیگر چنین چیزی رخ ندهد. با این حال، در نهایت، این بدهی به ایالات متحده خواهد رسید. به محض اینکه آن لحظه اتفاق بیفتد، موجی از شوک در سراسر جهان خواهد فرستاد.

  تصور کنید دلار، ارزی که بیشتر آنها امن‌ترین مکان برای پارک پول خود در نظر گرفته بودند، سقوط کند. این باعث عجله مردم برای یافتن پناهگاهی امن می‌شود. مردم سعی می‌کنند طلا و املاک بخرند. حال بیت کوین تازه‌وارد را نیز به این لیست از دارایی‌های امن اضافه کنید.

  زمانی که کشورهای دیگر به جای دلار به سمت بیت کوین روی آوردند، آن زمان است که بازی تمام می‌شود و بیت کوین برنده خواهد شد.

  جهان تغییر کرده است

  چه بخواهیم چه نخواهیم، جهان از سال 2020 به شدت تغییر کرده است. در این بین، ارزهای دیجیتال علاقه بیشتری را به خود جذب کرده‌اند و مسیری از جهان به سوی آن کشیده شده است.

  در این زمان کشورهایی مانند روسیه و چین به طور علنی شروع به کاهش ذخایر دلار خود کردند. چیزی که تا چند سال پیش قابل تصور نبود.

  به نظر می‌رسد جهان آماده است تا از وابستگی به ایالات متحده دور شود. با این اوصاف، هیچ ارز دیگری وجود ندارد که به اندازه کافی مورد احترام یا اعتماد باشد تا بتواند به عنوان ارز ذخیره جدید جهانی تصاحب شود.

  تنظیم سناریوی عالی برای بیت کوین

  بیت کوین غیرمتمرکز است، نیاز به اعتماد به شخص ثالث ندارد و قابل چاپ یا دستکاری نیست. دیر یا زود کشورها با این واقعیت بیدار خواهند شد. تنها چیزی که لازم است یک کشور در مقیاس بزرگ است تا بیت کوین را بپذیرد و سپس همه دومینوها شروع به سقوط کنند.

  شتاب بیت کوین

  در طول سال گذشته، درگیری‌های شدیدی در جامعه بیت کوین وجود داشته است. همه اینها به خاطر دستورات است. درگیری بین گروه‌هایی است که طرفدار اوردینالز و آزمایش روی بیت کوین هستند و بیتکوین ماکسیمالیست‌ها عمیقاً مخالف آن هستند.

  مهم نیست در کجای این بحث ایستاده‌اید، نمی‌توان انکار کرد که اوردینالز توسعه‌دهندگان و هیجان را به اکوسیستم بیت کوین بازگردانده است. آنها همچنین روی پروتکل معجزه کرده‌اند.

  چیزی که زمانی غیرممکن تصور می‌شد، در بیت کوین ممکن شده است. NFTها، توکن‌ها، و این تازه شروع است. به زودی در مورد دیفای، استیبل‌کوین‌ها و چیزهایی که همگی بر روی بیت کوین ساخته می‌شوند، بیشتر خواهیم شنید. زمانی یک ضرب‌المثل رایج در بین بیت‌کوینرها وجود داشت:

  تمام بلاک چین‌های دیگر فقط یک شبکه آزمایشی برای بیت کوین هستند. در نهایت، این تحولات راه خود را به بیت کوین پیدا خواهند کرد.

  پولی که از اوردینالز و توکن‌های BRC-20 به دست می‌آید، چشم‌های سرمایه‌گذاران خطرپذیر را به خود جلب کرده است و مقدار بی‌سابقه‌ای پول نقد در جهت توسعه شبکه را به سوی بیت کوین سرازیر می‌کند. باید قبول کرد که توسعه بیت کوین که توسط اوردینالز آغاز شده، پیشرفت بیت کوین را حداقل 5 تا 10 سال تسریع کرده است. همه اینها در کمتر از یک سال اتفاق افتاد. تصور کنید با کمی زمان بیشتر چه چیزی امکان‌پذیر خواهد بود.

  نکته کلیدی این است که در کوتاه‌مدت، ETFهای اسپات قیمت را افزایش داده‌اند؛ اما بیت کوین در حال انجام یک بازی طولانی‌مدت است. هر دسته‌بندی بالا به تنهایی دلیلی صعودی برای داشتن بیت کوین و مشاهده سودهای باورنکردنی است. با این حال، با ترکیب همه آنها، ما در شرف دیدن اتفاق خاصی هستیم.

  قوی‌ترین حامیان بیت کوین سال‌هاست که اعلام کرده‌اند که بیت کوین در نهایت باعث بزرگ‌ترین انتقال ثروتی خواهد شد که جهان تابه‌حال دیده است. هر روز که بیت کوین زنده می‌ماند، شانس بیشتری برای این اتفاق وجود دارد. زمانی که این اتفاق بیفتد، طبقه هفتم آسمان، بالاترین قیمت بیت کوین است.

  نویسنده: Johnwege

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بررسی کوتاه وایت پیپر آربیتروم؛ راه‌حل لایه دوم مبتنی بر رول‌آپ خوش‌بینانه

  پروژه  اتریوم، پیش‌گام دنیای بلاک چین، با وجود تمام نوآوری‌ه ...

  آشنایی با تلگرام استارز؛ ارز درون برنامه‌ای تلگرام

  تلگرام از ارائه ویژگی‌های جدید و منحصربه‌فرد خسته نمی‌شود. ا ...

  چگونه بیت کوین و آزادی مالی را برای نسل زد (Gen-Z) تعریف کنیم؟

  بدون شک نسل زد دوستدار و عاشق تکنولوژی است. آنها که از روز ا ...

  دیدگاه‌ها 4 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محمد علیزاده
   محمد علیزاده | 17 بهمن 1402

   سلام.یه خانم تحلیل گر خیلی بااطمینان میگه بیت تا ۱۳۰۰۰هزار سقوط میکنه.میگه هاوکینگ ای تی ف کلا الکیه.خیلی از خودش مطمئن. نمیدونم چقدر حرفش صحت داره. نطر شما چیه؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 21 بهمن 1402

    سلام محمد عزیز
    افراد زیادی در طول تاریخ با قطعیت حرف زدن، ولی زمان ثابت کرده که حرف باد هواست. هیچ چیز قاطعی و قابل پیش‌بینی نیست.

  2. حمیدرضافریور
   حمیدرضافریور | 8 بهمن 1402

   سلام قبل از هاوکینگ یا بعداز هاوکینگ این اتفاق میافتد ک بیت قیمتش از هفت آسمان بالا رود؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 9 بهمن 1402

    سلام حمیدرضا عزیز
    هیچکس از آینده قیمت خبر نداره. طبق تاریخچه قیمت بیت کوین، 1 سال قبل هاوینگ بیت کوین، قیمت کم کم شروع به رشد می‌کنه. و عموما یکی دوماه قبل از هاوینگ و تا چندماه بعد از هاوینگ، قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کنه.
    لطفا توجه داشته باشین که این یه پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و ریسک هرگونه سرمایه‌گذاری با خود شماست. من فقط تاریخچه و سابقه قیمتی رو گفتم، معلوم نیست که این بار هم همینطور خواهد بود یا نه.