آیا حمام خون ماه آگوست، در ماه سپتامبر هم ادامه خواهد داشت؟

توسط مبین حسینی
|
11 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آیا حمام خون ماه آگوست، در ماه سپتامبر هم ادامه خواهد داشت؟

ماه آگوست تا حدودی شبیه حمام خون برای بیت کوین و در کل بازار ارزهای دیجیتال بود و اخبار و احساسات منفی باعث شد که قیمت بزرگ‌ترین دارایی بازار در 30 روز گذشته، 10 درصد کاهش یابد.

علاوه بر این، آخرین تحلیل از سوی کمپانی Santiment عنوان کرده که کلماتی مانند «تله گاوی» در موارد متعددی در ماه قبل ذکر شده است. چهار مرحله که بیان این کلمات رشد زیادی داشته، همگی درست قبل از اینکه بازار سقوط کند، رخ داده است.

کمپانی Santiment در توییتی نوشت: پس از کش‌وقوس‌های فراوان در این هفته، بیت کوین به سطح ۲۶ هزار دلار بازگشت، درست همان جایی که قبل از اخبار انتشار اخبار مربوط به گری‌اسکیل بود. در این گزارش ماهانه، ما به معیارهای آن چین و شاخص‌های شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم تا شما را برای یک سپتامبر وحشی آماده کنیم.

آگوست مانند یک ترن هوایی برای بیت کوین بود

اگرچه احساسات نزولی در ماه آگوست غالب بود، بیت کوین از نظر آدرس‌های فعال روزانه به خوبی جایگاه خود را حفظ کرد – به طوری که تقریباً 957,000 آدرس منحصربه‌فرد روزانه در شبکه بیت کوین تعامل دارند.

این استفاده زیاد از شبکه، در بازاری که شاهد اصلاحات قیمتی متعدد بود، نشانه مثبتی تلقی می‌شود.

فعالیت نهنگ‌ها و کوسه‌ها در ماه گذشته نیز معیار جالبی برای بررسی شرایط بازار در کاه گذشته بود. از 17 آگوست، کیف پول‌های کوسه و نهنگ بیت‌کوین که بین 10 تا 10000 بیت کوین ذخیره می‌کنند، 0.1 درصد از کل بیت‌کوین‌های موجود را به کیف پول‌های خود اضافه کرده‌اند.

طبق تجزیه و تحلیل Santiment، این رقم معادل 26,299 بیت کوین است که تنها در دو هفته گذشته 687 میلیون دلار ارزش دارد.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  آیا ماه سپتامبر متفاوت خواهد بود؟

  اگرچه انباشت از سوی هولدرهای بزرگ بیت کوین در ماه گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافت، اما اثرات آن هنوز دیده نشده است. شروع ماه سپتامبر نیز برای بیت کوین خوب پیش نرفت، زیرا اصلاح قیمت را شاهد بودیم.

  صرف نظر از این، برخی از معیارها صعودی بودند.

  طبق داده‌های کریپتوکوآنت، میزان موجودی بیت کوین در صرافی‌ها در حال کاهش است، به این معنی که احتمالاً از فشار فروش کاسته شود. همچنین شاخص SOPR (که از تقسیم قیمت آخرین جابجایی/فروش بر قیمت خرید به دست می‌آید) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کوین‌های خود را در ضرر جابجا می‌کنند/می‌فروشند که این سیگنال اغلب این‌طور تفسیر می‌شود که به کف بازار نزدیک شده‌ایم.

  علاوه بر این، شاخص Binary CDD نیز سبز بود که نشان‌دهنده این است که تحرکات هولدرهای بلندمدت در هفت روز گذشته کمتر از میانگین بوده است.

  با این حال، با نگاهی به نمودار روزانه بیت کوین چندین سیگنال نزولی دیده می‌شود. به عنوان مثال، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) زیر خط مبنا قرار دارد و نشان می‌دهد که روند فعلی قیمت ممکن است ادامه یابد.

  اندیکاتور MACD نیز روندی منفی دارد، در حالی که اندیکاتور OBV در سطوح پایینی نوسان می‌کند که این دو حاکی از قدرت بیشتر فروشندگان است.

  5/5 - (3 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر