دو کیف پول بزرگ پس از یک دهه سکون، ۶۱ میلیون دلار بیت کوین جابه‌جا کردند

تاریخ: 24 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
دو کیف پول بزرگ پس از یک دهه سکون، ۶۱ میلیون دلار بیت کوین جابه‌جا کردند

دو کیف پول مرموز بیت کوین که مجموعاً 1,000 بیت کوین را در خود جای داده‌اند – به ارزش 61 میلیون دلار با قیمت‌های فعلی – پس از وقفه‌ای ۱۰ساله ناگهان از خواب بیدار شدند و تقریباً تمام دارایی خود را خارج کردند.

بر طبق داده‌های کاوشگر Blockchain.com، این کیف پول‌ها هر کدام 500 بیت کوین در 12 سپتامبر و 13 سپتامبر 2013 دریافت کردند، زمانی که بیت کوین 134 دلار قیمت داشت. با قیمت‌های فعلی، مجموع مبلغ انتقالی اکنون 456 برابر بیشتر از قیمت خرید آنها، یعنی 61.2 میلیون دلار ارزش دارد.

در همین حال، یکی از آدرس‌هایی جدید دریافت‌کننده 500 بیت کوین، این کوین‌ها را به تعداد زیادی کیف پول منتقل کرده، در حالی که گیرنده دوم هنوز 500 بیت کوین خود را نگه داشته است. نزدیکی این نقل و انتقالات، شرکت تحلیلی بلاک چین Lookonchain را بر آن داشت تا این دو تراکنش را با هم جفت کند. ناظران بر این باورند که این دو کیف پول متعلق به یک شخص یا نهاد است.

طبق داده‌های BitInfoCharts، قبل از انتقال دارایی، این دو آدرس 4353امین نهنگ بزرگ بیت کوین بودند. کمتر از یک هفته پیش، یک کیف پول بیت کوین متعلق به دوره ساتوشی ناکاموتو، ۶۸۷ بیت کوین به ارزش ۴۳.۹ میلیون دلار را به دو آدرس جداگانه منتقل کرد.

طبق تحلیل اخیر Chainalysis و Fortune، در حالی که حداقل یکی از این کیف پول‌های اولیه بیت کوین هر ماه بیدار می‌شود، نزدیک به 1.8 میلیون آدرس بیت کوین برای بیش از یک دهه خاموش مانده‌اند.

به گفته فورچون، این کیف پول‌ها، بدون احتساب کیف پول ناکاموتو، حاوی حدود 121 میلیارد دلار بیت کوین هستند. در حالی که غیرممکن است که دقیق بدانیم چقدر بیت کوین از دست رفته است، 1.8 میلیون آدرس 8.5 درصد از کل 21 میلیون بیت کوینی را تشکیل می‌دهند.

برخی حدس می‌زنند که کیف پول‌های غیرفعال ممکن است برای فروش بیت کوین در زمانی مناسب بیدار شوند و برخی دیگر عقیده دارند که این می‌تواند انتقال وجوه به آدرس دیگری باشد.

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر