دولت ایالات متحده یکی از بزرگ‌ترین هولدرهای بیت کوین است

توسط مبین حسینی
|
24 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
دولت ایالات متحده یکی از بزرگ‌ترین هولدرهای بیت کوین است

دولت ایالات متحده با وجود فروش چند هزار بیت کوین به ارزش میلیون‌ها در اوایل سال جاری، با در اختیار داشتن نزدیک به 200,000 بیت کوین به ارزش بیش از 5 میلیارد دلار، به یکی از بزرگ‌ترین هولدرهای بیت کوین تبدیل شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌ها از اسناد عمومی، تخمین زده می‌شود که دولت ایالات متحده هنوز 194,188 بیت کوین در اختیار دارد که ارزش تخمینی آن 5.3 میلیارد دلار است. این شرکت در تجزیه و تحلیل خود خاطرنشان کرد که اینها «برآوردهای دست پایین‌تر از دارایی‌های دولت ایالات متحده، بر اساس اطلاعاتی است که در دسترس عموم قرار دارد.»

این تجزیه و تحلیل، حرکت کوین‌های موجود در کیف پول‌های دولتی ایالات متحده مرتبط با سه توقیف بزرگ بیت کوین از سال 2020، یعنی توقیف 69,369 بیت کوین جاده ابریشم در نوامبر 2020، 94,643 بیت کوین از هک بیتفینکس در ژانویه 2022 و توقیف 51,326 بیت کوین از جیمز ژونگ را در مارس 2022، ردیابی می‌کند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  ذخیره بیت کوین‌های دولتی عمدتاً در دستگاه‌های ذخیره‌سازی رمزگذاری‌شده به‌عنوان کیف پول‌های سخت افزاری که زیر نظر وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی قرار دارند، به‌صورت آفلاین نگهداری می‌شود.

  دارایی‌های توقیف شده متعلق به دولت نیست. سرویس مارشال‌های ایالات متحده، آژانس اصلی که مسئول فروش اموال توقیف شده است، تنها پس از صدور حکم قطعی دادگاه، بیت کوین توقیف شده را در اختیار می‌گیرد.

  دولت ایالات متحده همچنین بخشی از بیت کوین توقیف شده را هر از چند گاهی از طریق یک سیستم حراج بر اساس دستور دادگاه می‌فروشد. برجسته‌ترین حراج دولتی به سال 2014 باز می‌گردد، زمانی که تیم دریپر میلیاردر در سال 2014، 30,000 بیت کوین از حراجی‌های دولتی ایالات متحده خرید.

  با این حال، در سال‌های اخیر، دولت ایالات متحده به صرافی‌های کریپتویی روی آورده است تا بیت کوین توقیف شده را از طریق حراج عمومی بفروشد. یکی از این فروش‌ها در ماه مارس اوایل سال جاری رخ داد، زمانی که دولت 9,118 بیت کوین را در کوین بیس فروخت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر