اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال 2023 به 50,000 دلار خواهد رسید

توسط مبین حسینی
|
5 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال 2023 به 50,000 دلار خواهد رسید

از آنجایی که بیت کوین همچنان با عدم اطمینان در مورد حرکت بعدی خود دست‌وپنجه نرم می‌کند، بازار مردد است که آیا سرانجام روندی صعودی آغاز خواهد شد یا نزولی؟ در میان این عدم قطعیت، الگوهای تاریخی وجود دارند که احتمال افزایش بیش از 90 درصدی قیمت را تا پایان سال تقویت می‌کنند. در ادامه به بررسی یکی از این الگوها خواهیم پرداخت.

تحلیلی که در 25 آگوست توسط TradingShot منتشر شد، نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال 2023 به ارزش 50,000 دلار برسد. این تجزیه و تحلیل، حول تقاطع صعودی اندیکاتور MACD (تایم فریم ماهانه) است که حدود دو ماه پیش رخ داد. این تقاطع خطوط، مشابه الگوهای تاریخی است که می‌تواند نشان‌دهنده یک رالی قریب‌الوقوع در آینده باشد.

به گفته این تحلیلگر، این الگو منعکس‌کننده یک شباهت تاریخی است که اولین آن به سال 2014 بازمی‌گردد و سپس سه مورد مشابه دیگر نیز رخ داده که این اندیکاتور تلاقی صعودی را ثبت کرده است. در این مواقع، تحرکات قیمت برای رسیدن به سطح فیبوناچی اصلاحی 0.786 کمی قبل یا بعد از تقاطع صعودی قابل توجه بوده است؛ به جز ژوئن 2019 در طول هایپ لیبرا.

علاوه بر این، این تحلیلگر سطح حمایتی متقارن (که در روی تصویر با عنوان Symmetrical Support دیده می‌شود)، حاصل از آخرین سقف در چرخه خرسی (فلش قرمز)، را برجسته کرد. این سطح پشتیبانی با بستن کندل‌های یک ماه در بالای آن تایید می‌شود – اتفاقی که اکنون نیز رخ داده است. البته در سقوط بازارهای مالی در مارس 2020 بیت کوین به زیر این سطح نفوذ کرد؛ اما کندل مستحکمی در زیر آن بسته نشد.

قیمت بیت کوین در حال تثبیت است

با این حال، در الگوی کنونی، به نظر می‌رسد که چارچوب زمانی فشرده است و به طور بالقوه در چهار ماه به اوج خود می‌رسد. این نشان می‌دهد که بیت کوین احتمالاً می‌تواند تا دسامبر 2023 به سطح 0.786 فیبوناچی اصلاحی در 50,000 دلار برسد.

در واقع، اگر این الگو تکرار شود، کامیونتی کریپتو نفس راحتی خواهد کشید – با توجه به اینکه بیت کوین اخیراً بیشتر در زیر 30,000 دلار معامله شده است. شایان ذکر است که ناظران بازار بر این باورند که بیت کوین با کاتالیزورهایی مانند رویداد هاوینگ در سال 2024 و تایید بالقوه یک ETF اسپات در آستانه رسیدن به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد بود.

در همین حال، با معامله بیت کوین در فاز تثبیت قیمت، به نظر می‌رسد تقاضا برای اولین ارز دیجیتال افزایش یافته است. طی 12 ماه گذشته، تقاضا برای کلمه کلیدی «خرید بیت کوین» در Google Trends رشدی قابل توجه داشته است.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر