بیت کوین: تست دوباره مقاومت 30,000 دلاری – کارشناسان در این باره چه می‌گویند؟

تاریخ: 28 مهر 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
بیت کوین: تست دوباره مقاومت 30,000 دلاری - کارشناسان در این باره چه می‌گویند؟

بیت کوین بار دیگر مقاومت 30,000 دلاری را تست کرد – روند صعودی که واکنش‌های متفاوتی را از سوی تحلیلگران بازار به دنبال داشت. در میان همه آنها، منتقد مشهور بیت کوین، پیتر شیف، نسبت به این رالی صعودی ابراز تردید کرد و آن را به اخبار پیرامون Bitcoin Trust (GBTC) گری‌اسکیل نسبت داد که قصد دارد به یک ETF بیت کوین تبدیل شود.

این تحلیلگر اشاره کرد که افزایش قیمت بیت کوین ممکن است سیگنالی کاملاً صعودی نباشد، زیرا 622,000 بیت کوین وارد چرخش می‌شوند و می‌تواند روندی نزولی را ایجاد کند.

از سوی دیگر، با وجود نوسانات شدید قیمت در روزهای اخیر، کامیونتی بیت کوین همچنان منتظر تایید ETF اسپات بیت کوین از سوی SEC است.

بسیاری بر این باورند که این محصول می‌تواند زمین بازی را برای بیت کوین تغییر دهد و احساسات صعودی قابل توجهی را بر بازار حاکم کند. با این حال، برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تایید ETF اسپات، ممکن است در اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 اتفاق بیفتد.

با اینکه هنوز SEC در این زمینه کوتاه نیامده است، اما بازیگران بزرگی، همچون کمپانی‌های تحت مدیریت لری فینک و کتی وود، بسیار امیدوار هستند که به زودی تصویب یک، یا حتی چند محصول را جشن بگیرند.

اگر ETF بلک‌راک چراغ سبز دریافت کند، قیمت بیت کوین می‌تواند افزایش قابل توجهی داشته باشد. برخی کارشناسان عقیده دارند که حتی ممکن است به دلیل سرازیر شدن سرمایه‌های بزرگ، قیمت به بین 42,000 تا 56,000 دلار برسد.

وضعیت فعلی بیت کوین

صعود اخیر بیت کوین توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. این دارایی که در حال حاضر حدود 29,600 دلار معامله می‌شود، در 2 روز گذشته شاهد رشد امیدوارکننده 5 درصدی و افزایش چشمگیر بیش از 10 درصدی، در هفته گذشته بوده است.

وضعیت فعلی بیت کوین

به نظر می‌رسد شاخص هفتگی قدرت نسبی (RSI) از خط مبنا فاصله گرفته است و به این نکته اشاره می‌کند که گاوها کم‌کم کنترل بازار را به دست می‌گیرند.

تحلیلگر باتجربه بازار، CrediBULL Crypto، عقیده دارد که اکنون سطح 28,600 دلار را می‌توان به عنوان یک حمایت جدید در روند فعلی در نظر گرفت.

لازم به ذکر است که سطح علاقه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به اخبار پیرامون ETF بیت کوین، باعث شده است که حجم جستجوی جهانی گوگل برای کلمه Spot Bitcoin ETF به بالاترین سطح پنج‌ساله خود نزدیک شود.

وضعیت فعلی بیت کوین

به طور مشابه، اصطلاح Bitcoin ETF نیز روندی صعودی در پیش گرفته است و به بالاترین سطح از زمان معرفی ETF مبتنی بر معاملات آتی ProShares در دو سال پیش رسیده است. فعالان بازار به طور فزاینده‌ای مطمئن هستند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مجوز ETF را در اوایل سال آینده اعطا خواهد کرد. این چشم‌انداز مثبت ریشه در ناکامی اخیر SEC در رعایت ضرب‌الاجل برای به چالش کشیدن یک شکست قانونی مهم دارد.

در یک گزارش تحقیقاتی اخیر، جی‌پی‌مورگان اشاره کرد که انتظار می‌رود SEC سیگنال سبزی را برای ETF اسپات بیت کوین در ماه‌های آینده اعطا کند.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

آیا بیت کوین می‌تواند مقاومت فعلی خود را تبدیل به حمایتی کلیدی کند؟

با یک «حرکت انفجاری» و افزایش 10 درصدی قیمت بیت کوین، پادشاه ...

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر