رابطه بین قیمت بیت کوین و اقتصاد چین: آیا چرخه‌های هاوینگ بی تاثیر است؟

تاریخ: 11 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
رابطه بین قیمت بیت کوین و اقتصاد چین: آیا چرخه‌های هاوینگ بی تاثیر است؟

گاوهای بیت کوین در حال حاضر در تلاش هستند تا سطح 40,000 دلاری را پس بگیرند و به بالاترین سقف سالانه خود برسند. با این حال، احساسات صعودی فعلی، عمدتاً ناشی از گمانه‌زنی‌های پیرامون تایید احتمالی ETF اسپات توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده است.

اخبار مربوط به ETF، همراه با رویداد هاوینگ، به عنوان کاتالیزورهای اصلی در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند بیت کوین را به سقف جدیدی برساند. با این وجود، برخی از تحلیلگران معتقدند که کاتالیزور دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند باعث رشد قیمت شود.

در روز گذشته، تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال TradingShot عنوان کرد که بیت کوین ممکن است در آستانه یک افزایش قابل توجه در عرضه پول جهانی باشد و نظریه هاوینگ سنتی را به چالش بکشد.

به گفته این تحلیلگر، افزایش بالقوه بیت کوین به دو شاخص کلیدی عرضه پول جهانی مرتبط است: بازده اوراق‌قرضه چین و یوان چین. این در ادامه ارتباط بین بیت کوین و این معیارها را بررسی، و آنها را با دلار آمریکا، ترازنامه ایالات متحده، ترازنامه بانک مرکزی چین و دارایی‌های بانک مرکزی اروپا مقایسه می‌کند.

به گفته TradingShot، بیت کوین از نظر تاریخی زمانی به کف بلندمدت خود می‌رسد که خط روند یوان نیز پایین می‌آید. از سوی دیگر، بولران‌های بیت کوین زمانی شروع می‌شود که خط روند بازده اوراق‌قرضه چین به پایین‌ترین حد خود می‌رسد. وضعیت فعلی حاکی از یک حرکت صعودی در خط روند بازده اوراق‌قرضه چین، پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح است.

او گفت:

این برخلاف باور رایج و نظریه سنتی هاوینگ است، اما با توجه به معیارهای پولی، بیت کوین ممکن است خیلی زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده، یک رالی پارابولیک جدید را آغاز کند.

بیت کوین 40,000 دلار را هدف قرار داده است

اگرچه ارزهای دیجیتال در سال 2022 درگیر چالش‌های زیادی بودند؛ اما بیت کوین در همین سال توانسته است 130 درصد رشد کند. این دستاوردها ناشی از خوش‌بینی مربوط به کاهش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال آینده است، همراه با پیش‌بینی اینکه ایالات متحده برای اولین بار یک ETF اسپات بیت کوین آن را تأیید کند.

پس از عبور بیت کوین از مقاومت سخت 38,000 دلاری، بیشتر هولدرهای وارد سود شدند. تا اول دسامبر، 85 درصد از آدرس‌های بیت کوین در سود هستند، در مقابل 11 درصد ضرر و 4 درصد در نقطه سربه‌سر – که بالاترین سودآوری در بیش از دو سال گذشته را نشان می‌دهد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

لایحه FIT21؛ مهم‌ترین قانون‌گذاری در تاریخ ارز دیجیتال ایالات متحده؟

با گسترش روزافزون نفوذ صنعت ارزهای دیجیتال، تنظیم مقررات درس ...

بیت کوین در ژاپن، آرژانتین و فیلیپین به سقف تاریخی خود رسید

به دنبال رشد 7 درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته، این دارایی ...

اشتباه یک کاربر با ارسال 7,000 دلار بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو

یک کاربر بیت کوین با ارسال تصادفی تقریباً کل موجودی ارز بیت ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر