برای اولین بار در تاریخ بیت کوین: سه ماه برداشتِ متوالی از صرافی‌ها

تاریخ: 14 شهریور 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
برای اولین بار در تاریخ بیت کوین: سه ماه برداشتِ متوالی از صرافی‌ها

داده‌های آن چین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در طی سه ماه گذشته، به طور مداوم بیت کوین‌های خود را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند که طولانی‌ترین دوره در تاریخ این دارایی است. این بدین معنی است که در سه ماه گذشته، تعداد کل برداشت‌های بیت کوین از صرافی‌ها بیشتر از واریزها بوده است.

تمام نقل و انتقالات در شبکه که از یک کیف پول غیرحضانتی به یک نهاد مرکزی مانند صرافی می‌رود، به عنوان تراکنش‌های واریزی تلقی می‌شوند و بالعکس.

در زیر نموداری وجود دارد که روند برداشت و واریز بیت کوین را در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

روند برداشت و واریز بیت کوین در چند سال گذشته

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، تراکنش‌های برداشتی بیت کوین برای حدود سه ماه بیشتر از تراکنش‌های واریزی بوده است.

ممکن است تفسیرهای متعددی از این روند بی‌سابقه برداشت‌ها وجود داشته باشد. اولین و شاید بدیهی‌ترین مورد می‌تواند این باشد که هولدرها ترجیح می‌دهند کوین‌های خود را به جای معامله یا فروش (که عموماً از صرافی‌ها استفاده می‌کنند) برای مدت طولانی نگه دارند.

توضیح دوم ممکن است این باشد که سرمایه‌گذاران نسبت به نهادهای مرکزی محتاط‌تر شده‌اند، بنابراین بیت کوین‌های خود را در کیف پول‌های غیرحضانتی ذخیره می‌کنند.

فرضیه دیگر درست برعکس فرضیه اول است: برداشت‌ها طبیعی است، اما واریزها بی‌سروصدا انجام می‌شود، یعنی هولدرها نمی‌خواهند کوین‌های خود را از طریق این پلتفرم‌ها بفروشند، بنابراین میزان واریزی به اندازه گذشته نیست.

تحلیلگر دیگری از کریپتوکوآنت نیز به بررسی موجودی صرافی‌های بایننس و کوین بیس در طول سال‌های اخیر پرداخت.

او نوشت که موجودی بایننس در بیشتر سال گذشته روبه‌افزایش بوده (با وجود روند نزولی بازار)، اما این صرافی اخیراً شاهد برداشت خالص بوده است.

موجودی بایننس

از سوی دیگر، کوین‌بیس مدت زیادی است که شاهد کاهش موجودی خود بوده است.

موجودی کوین بیس

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر