صعود قیمت بیت کوین به بالای 45 هزار دلار؛ شایعات از تایید احتمالی ETF اسپات خبر می‌دهند

تاریخ انتشار: 12 دی 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
صعود قیمت بیت کوین به بالای 45 هزار دلار؛ شایعات از تایید احتمالی ETF اسپات خبر می‌دهند

در حالی که بازار برای تایید یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) آماده می‌شود، قیمت بیت کوین برای اولین بار در نزدیک به دو سال گذشته از 45,000 دلار عبور کرد.

بیت کوین از قیمت 42,000 دلار در 1 ژانویه جهش قابل توجهی داشت و در 24 ساعت گذشته بیش از 6 درصد و در سال گذشته 170 درصد افزایش یافته است.

عملکرد قیمت بیت کوین در حالی است که بازار آماده می‌شود تا SEC یک یا چند درخواست از 14 درخواست بزرگ برای ETF اسپات بیت کوین را تأیید کند، که در حال حاضر در انتظار برای تصمیم‌گیری است.

آخرین باری که بیت کوین بالای 45,000 دلار معامله شد، تقریباً 20 ماه پیش در 5 آوریل 2022 بود، زمانی که بیت کوین کندل روزانه را در 45,241 دلار بست و سپس وارد بازار نزولی شد که شاهد کاهش قیمت بیت کوین تا 15,600 دلار بود.

چارت قیمت بیت کوین

مفسران بازار در مورد تأثیر احتمالی تایید ETF بر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت اختلاف‌نظر دارند.

تحلیلگران پلتفرم معاملاتی آپشن کریپتو Greeks.live ادعا می‌کنند که بیت کوین در روز تایید افزایش قابل توجهی را تجربه نخواهد کرد، زیرا نوسانات ضمنی در آپشن‌های بیت کوین کاهش می‌یابد.

معامله‌گران در توییتر نیز نظرات متفاوتی دارند، اسکات ملکور می‌گوید که قیمت بیت کوین در حال حاضر پس از یک ماه تثبیت در حوالی 40,000 دلار، در حال شکل‌گیری یک «الگوی گاوی» است.

معامله بیت کوین

ملکور پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در روزهای پس از تایید احتمالی SEC می‌تواند تا 54,000 دلار افزایش یابد.

در همین حال، گابور گورباکس، مشاور VanEck، پیش‌بینی می‌کند که روزهای اولیه یک ETF بیت کوین ممکن است روندی نزولی را شاهد باشیم؛ اما در نهایت معتقد است که این محصولات طی چند سال آینده تریلیون‌ها دلار سرمایه ورودی را جذب خواهند کرد.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر