حمله به صرافی غیرمتمرکز dYdX: آیا پای YFI هم در میان است؟

توسط مبین حسینی
|
28 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
حمله به صرافی غیرمتمرکز dYdX: آیا پای YFI هم در میان است؟

صرافی غیرمتمرکز dYdX، اخیراً هدف حملاتی قرار گرفت که باعث شد صرافی از صندوق‌های بیمه خود برای پوشش بخش قابل توجهی از خسارت‌ها استفاده کند. این حادثه همچنین تأثیر مخربی بر Yearn Finance داشت.

به گفته آنتونیو جولیانو، بنیانگذار dYdX، این حمله از طرف Open Interest این پلتفرم در Yearn Finance انجام شده است. در این حمله، OI از کمتر از 1 میلیون دلار به حدود 67 میلیون دلار افزایش یافت. همچنین، او تایید کرد که هدف از این حمله، پوزیشن‌های لانگ YFI بوده است. این حمله منجر به لیکویید شدن 38 میلیون دلار از پوزیشن‌ها شد.

علاوه بر این، جولیانو عنوان کرد که کاهش قابل توجه قیمت YFI به دلیل دستکاری بازار بوده است. قابل ذکر است، او به کاربران اطمینان داد که کاربران متحمل هیچ خسارتی نشده‌اند.

برای جبران ضرر ناشی از لیکوییدیشن در بازار توکن YFI، این تیم از 9 میلیون دلار صندوق بیمه dYdX v3 استفاده کرد. اما با وجود استفاده از صندوق‌های بیمه، 13.5 میلیون دلار ضرر هنوز باقی مانده است.

کاهش قیمت توکن‌های DYDX  و YFI

هر دو توکن YFI و DYDX در نتیجه این هک‌ها، کاهش قابل توجهی را تجربه کردند. نمودار قیمت این رمزارزها نشان می‌دهد که توکن YFI تقریباً 40 درصد در 2 روز گذشته افت داشته است.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  چارت قیمتی yfi

  علاوه بر این، داده‌های Santiment نشان داد که فشار فروش به بیش از 492 میلیون دلار افزایش یافته است.

  DYDX نیز در پایان معاملات در 18 نوامبر 5 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد. با این حال، در زمان انتشار گزارش، قیمت تا حدودی بهبود یافته است.

  چارت قیمت dydx

  میزان TVL در dYdX

  میزان ارزش کل قفل شده این صرافی (TVL) در هفدهم نوامبر به اوج خود در حدود 415 میلیون دلار رسید که بالاترین سطح در ماه‌های اخیر است. با این حال، از آن زمان رکود قابل توجهی رخ داده است: با کاهش TVL به حدود 375 میلیون دلار در زمان انتشار این مطلب.

  این سقوط نشان‌دهنده کاهش ارزش کل دارایی‌های قفل شده بر روی پلتفرم است. این کاهش می‌تواند به دلیل خروج نقدینگی از صرافی یا کاهش ارزش دارایی‌ها باشد.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر