اولین آپدیت پس از هک کیف پول اتمیک؛ سوالات زیادی بی پاسخ باقی مانده است

تاریخ انتشار: 1 تیر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 6 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه

کاربران کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) با وجود اینکه ارائه‌دهنده کیف پولِ غیرمتمرکز، سرانجام یک بیانیه در مورد هک ماه ژوئن منتشر کرد – که برخی تخمین می‌زنند تا ۱۰۰ میلیون دلار ضرر در پی داشته است – برای سوالات خود به دنبال جواب هستند.

در ۲۰ ژوئن، در اولین به‌روزرسانی بزرگ شرکت از زمان آسیب‌پذیری در ۳ ژوئن – کیف پول اتمیک ادعا کرد که پس از گزارش‌های اولیه هک، هیچ مورد تایید شده جدیدی وجود ندارد.

مجدداً تأکید شده است که «کمتر از 0.1٪» از کاربران تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. کیف پول اتمیک حداقل یک بار قبلاً در توییتی که اکنون حذف شده است در ۵ ژوئن این ادعا را مطرح کرده است. این رقم توسط بسیاری رد می‌شود.

اتمیک اشاره‌ای به این موضوع نکرد که دقیقاً چه چیزی منجر به این حمله شده است، و تنها چهار دلیل «محتمل» از جمله ویروس در دستگاه‌های کاربر، نقض زیرساخت، عامل حمله انسانی یا تزریق کد بدافزار را بیان کرد.

با این حال، هیچ‌کدام از این سناریوها تأیید نشده‌اند که به طور بالقوه باعث نقض گسترده می‌شوند و افزود که زیرساخت امنیتی آن به روز شده است.

علاوه بر این، کیف پول اتمیک گفت که یک به‌روزرسانی برای افزایش امنیت در حال انجام و «توسط حسابرسان خارجی» تأیید شده است.

Yevhenii Bezuhlyi، رئیس سابق حسابرسی قراردادهای هوشمند در شرکت امنیت سایبری Hacken، پرسید که «حسابرسان خارجی» نامبرده چه کسانی هستند و کاربران کجا می‌توانند اظهارات را پیدا کنند؟

اوریل اوهایون، مدیر عامل شرکت رقیب کیف پول ZenGo، پرسید:

چرا کیف پول اتمیک باید زیرساخت امنیتی خود را به روز کند و چه اتفاقی افتاده است تا چنین اقدامی را انجام دهد؟

کیف پول اتمیک اعلام کرد که این توانایی را دارد که شاهد شستشو و اختلاط سرمایه کاربران باشد که بیشتر آنها قابل‌ردیابی هستند. این شرکت از شرکت‌های تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis و Crystal Blockchain کمک گرفته است و گفته است که تحقیقات هنوز ادامه دارد.

Chainalysis به کوین تلگراف گفت که نمی‌تواند در مورد کار یا یافته‌های مربوط به کیف پول اتمیک اظهار نظر کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

پیش‌بینی قیمت همستر کمبات؛ حدس و گمان‌ها چیست؟

پس از نات کوین، بوی لیست شدن سایر توکن‌های بازی‌های تلگرامی ...

سقوط 30 درصدی توکن دونالد ترامپ و میم کوین‌های مرتبط با آن

MAGA (TRUMP) و سایر میم کوین‌های مرتبط با دونالد ترامپ، در م ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر