آنتونی اسکاراموچی: بیت کوین می‌تواند به ارزش بازار 15 تریلیون دلار برسد

توسط مبین حسینی
|
25 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آنتونی اسکاراموچی: بیت کوین می‌تواند به ارزش بازار 15 تریلیون دلار برسد

بنیانگذار SkyBridge Capital ، آنتونی اسکاراموچی، معتقد است که ارزش بازار بزرگ‌ترین ارز دیجیتال می‌تواند به 15 تریلیون دلار برسد، یعنی حدود 2660 درصد بالاتر از ارزش فعلی 540 میلیارد دلاری – که نشان دهنده پتانسیل زیاد بیت کوین برای رشدی چشمگیر است.

اسکاراموچی در پادکست «سرمایه‌گذاری در نوآوری» گفت که فکر می‌کند «بیت کوین به راحتی می‌تواند تبدیل به یک دارایی 15 تریلیون دلاری شود» و این رمزارز از بسیاری جهات، ارزشمندتر از طلا است و می‌تواند ذخیره ارزش برتر باشد.

اسکاراموچی اضافه کرد که به همین دلیل «ما در این کمپانی صاحب بیت کوین زیادی هستیم»، حتی اگر باور داشته باشد که این ارز دیجیتال به استاندارد جهانی پول تبدیل نشود. بنیانگذار SkyBridge Capital، مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، خاطرنشان کرد که دشمن‌های ایالات متحده، ممکن است پس از استفاده این کشور از دلار برای اعمال «اراده ژئوپلیتیکی خود بر دیگران»، به معامله بیت کوین یا ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا روی آورند.

اسکاراموچی از سیستم مالی کنونی به عنوان «ورشکسته» انتقاد کرد و خواستار رهبری قوی برای شروع احیای امور مالی شد، اگرچه او اعتراف کرد که چنین تغییری 15 تا 20 سال طول می‌کشد.

او همچنین پیش‌بینی کرد که ارزش بیت کوین می‌تواند به بیش از 700,000 دلار برسد – با توجه به عرضه محدود 21 میلیونی آن، که یک جهش بزرگ از قیمت فعلی آن در حدود 28,000 دلار است.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  در یادداشت شخصی، اسکاراموچی از تجربه ناامیدکننده خود با سم بنکمن نوشت و گفت: او قلب مرا شکست.

  FTX Ventures سپتامبر گذشته 30 درصد از سهام SkyBridge را خریداری کرده بود، قبل از اینکه صرافی ارزهای دیجیتال سقوط و در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کند. او اکنون تخمین می‌زند که بنکمن گناهکار و محکوم خواهد شد، تا حدی به این دلیل که برخی از همکاران سابق او به گناه خود اعتراف کردند.

  از آنجایی که ایالات متحده با «مارپیچ مرگبار بدهی 33 تریلیون دلاری» روبرو است، تحلیلگران Jefferies هشدار داده‌اند که فدرال رزرو ممکن است مجبور به ازسرگیری چاپ پول خود شود – که احتمالاً باعث سقوط دلار آمریکا و افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

  کریستوفر وود، رئیس جهانی استراتژی سهام در جفریز، در یادداشتی اخیر به مشتریان خود، بیت کوین و طلا را «محافظ‌های حیاتی» در برابر بازگشت تورم خواند، زیرا عقیده دارد که بانک‌های مرکزی G7 نمی‌توانند از سیاست‌های پولی غیرمتعارف به شیوه‌ای خوش‌خیم خارج شوند.

  اظهارات وود در زمانی است که فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک‌های مرکزی بزرگ در سراسر جهان به شدت نرخ‌های بهره را برای مهار تورم افزایش داده‌اند. افزایش شدید نرخ بهره منجر به سقوط چندین موسسه از جمله Credit Suisse شده است که در اوایل سال جاری توسط UBS به مبلغ 3.3 میلیارد دلار خریداری شد.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر