تحلیل فاندامنتال میم‌ کوین شیبا اینو؛ قمار یا سرمایه‌گذاری؟

تاریخ: 2 تیر 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
شیبا اینو

در چند وقت اخیر، دربین اخبار بازار رمزارز، خبرهای شیبا اینو به‌خوبی می‌درخشند. به‌تازگی توسعه‌هایی که تیم پروژه شیبا روی پروژه‌شان انجام می‌دهند، سروصدای زیادی به پا کرده است. روز به روز، محبوبیت شیبا اینو بین سرمایه‌گذاران بیشتر شده و سرمایه‌گذاران زیادی جذب این پروژه می‌شوند. ما در این مقاله با کمک تحلیل فاندامنتال به بررسی‌ میم‌ کوین شیبا می‌پردازیم و اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهیم تا تصمیم بهتری برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارز بگیرید.

شرکت SHIB TOKEN

شرکت SHIB TOKEN از سال ۲۰۲۰ در حوزه میم کوین و صرافی غیرمتمرکز شروع به فعالیت کرده و دفتر آن در شهر نیویورک آمریکا واقع شده است. همچنین، شرکت شیب توکن یک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز را اداره می‌کند که به کاربران در سراسر جهان امکان خریدوفروش، ارسال و مبادله ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و میم‌کوین‌ها را می‌دهد. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد باتکیه‌بر میم‌ کوین‌های فضای مجازی، توکن کسب کنند. این توکن‌ها به‌صورت خودکار هنگام سوآپ کردن ارزها به کیف پول کاربران ارسال می‌شوند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر که روی میم‌ کوین شیبا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، کدام‌اند؟

  سرمایه‌گذار معتبر می‌تواند به‌عنوان یک پشتوانه موجب رشد پروژه شود و آن را به اکثر هدف‌هایش برساند. شیبا توکن  توانسته 10 سرمایه‌گذار خطرپذیر فعال در حوزه کریپتو را به پروژه‌اش جذب کند که آنیموکا برندز (Animoca brands) معتبرترین و بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار در حوزه کریپتو، یکی از آنهاست. سرمایه‌گذاران باسابقه شیبا اینو مثل آنیموکا باعث افزایش ارزش و رشد این پروژه می‌شوند.

  در عکس زیر 10 سرمایه گذار پروژه شیبا اینو را مشاهده می‌کنید:

  سرمایه‌گذاران شیبا

  سرمایه‌گذاران شیبا

  شریک‌های مهم پروژه شیبا، کدام‌اند؟

  پروژه شیبا اینو با شرکایی در جهت رشد اکوسیستم خود همکاری می‌کند. در ادامه شریک‌های کلیدی شیبا اینو را نام خواهیم برد و یک توضیح کوتاه درباره‌شان خواهیم داد:

  1. شیبا سواپ (SHIBASWAP): این صرافی غیرمتمرکز (Dex) که به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌های شیبا را مبادله کنند. شیبا سواپ نقش مهمی در افزایش کاربرد توکن‌های SHIB ایفا می‌کند.
  2. K9 Finance: یک پلتفرم قرض‌دهی و وام‌دهی غیرمتمرکز که روی بلاک‌ چین شیباریوم فعالیت می‌کند.
  3. وال گارد (WhaleGuard): وال گارد، نرم‌افزار امنیتی که در جهت محافظت از کاربران شیبا اینو در برابر کلاهبرداری و هک طراحی شده است.
  4. بیت پی (BitPay): پلتفرم واسطه که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از توکن‌های SHIB ، صورت‌حساب‌های خریدشان را پرداخت کنند.
  5. آس رم (As rome): یک باشگاه فوتبال ایتالیایی که با شیبا اینو برای تبدیل‌شدن به اسپانسر پیراهن اصلی تیم مردان و زنانش به توافق رسیده است.

  بررسی جامعهٔ میم‌ کوین شیبا در شبکه‌های اجتماعی

  در دنیای غیرمتمرکز بلاک‌ چین، جامعه نقش حیاتی در موفقیت یک ارز دیجیتال ایفا می‌کند. به دلایل زیر، داشتن یک جامعه بزرگ و فعال برای یک رمزارز ضروری است.

  توییتر

  شبکه ارتباطی توییتر شیبا با 3 میلیون و 800 هزار دنبال کننده و 1355 پست یک جامعه نسبتا فعال ولی معتبر و گسترده دارد که می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

  توییتر شیبا

  توییتر شیبا

  تلگرام

  پروژه سولانا با 126/780 دنبال کننده در تلگرام یک جامعه خوب در تلگرام دارد که می‌تواند در کنار جامعه‌ی تویتتر ارزش پروژه را افزایش دهد.

  بررسی سیاست های اقتصادی تیم پروژه SHIB

  در این بخش به بررسی سیاست‌های اقتصادی که تیم پروژه برای حفظ ارزش توکن/کوین خود اعمال می‌کنند، می‌پردازیم.

  شیبا توکن با حداکثر عرضه (max supply)  نامحدود یک سیاست تورمی دارد. درآینده، قیمت شیبا توکن باسیاست تورمی به‌سختی رشد می‌کند. این سیاست می‌تواند یکی از معایب این توکن با پتانسیل بالایی که دارد باشد.

  در عکس زیر نبود عددی مشخص در حداکثر عرضه (Max Supply) بیانگر عرضه نامحدود است:

  صفحه معاملاتی شیبا در کوین مارکت کپ

  صفحه معاملاتی شیبا در کوین مارکت کپ

  پروژه SHIB چگونه خلق درآمد می‌کند؟

  1. کارمزد معاملات: از هر بار خریدوفروش توکن SHIB توسط کاربر، کارمزد معامله به پروژه تعلق می‌گیرد. این کارمزدها به پروژه خزانه در جهت تأمین مالی توسعه پروژه واریز می‌شوند.
  2. ShibaSwap: شیبا با صرافی غیرمتمرکزش از طریق کارمزد مبادلات و استیکینگ SHIB درآمد کسب می‌کند.
  3. اکوسیستم شیبا اینو: اکوسیستم شیبا اینو روی پروژه‌های نوپا سرمایه‌گذاری کرده و در ازای آن سهمی از سود را دریافت می‌کند.
  4. فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغات: شیبا اینو با اسپانسر شدن و همکاری با برندها، درآمد کسب می‌کند. به‌عنوان‌مثال شیبا اینو اسپانسر تیم فوتبال آس رم است.

  بررسی نقشه راه شیبا توکن

  نقشه راه یک سندی است که تیم پروژه، مسیر و اهداف پروژه را ترسیم می‌کنند تا فراز و نشیب مسیر را برای خودشان هموارتر کنند.

  نقشه راهی که شیبا اینو  ترسیم کرده و آن را به اشتراک گذاشته به شرح زیر است:

  • راه‌اندازی توکن TREAT برای پاداش‌دادن به کاربرانی که از اکوسیستم شیبا اینو استفاده می‌کنند.
  • گسترش شیبا سواپ، شیبا سواپ، یک صرافی غیرمتمرکز ساخته شده توسط شیبا اینو است که تیم شیبا در نظر دارند تا این صرافی را همچنان رشد و ارتقا دهند.
  • تیم پروژه شیبا اینو درحال‌توسعه یک‌دنیای مجازی به نام Shibaverse هستند تا به دنیای متاورس ورود کنند و تقاضا برای توکن SHIB را افزایش دهند.
  • شیبا اینو به دنبال سرمایه‌گذاری دربازی‌های P2E (بازی‌های کسب درآمد) است تا کاربران بتوانند با بازی‌کردن، توکن‌های SHIB کسب کنند. این امر می‌تواند به افزایش تقاضا و پذیرش SHIB کمک کند.

  بررسی همبستگی و بتا SHIB

  بتا                     همبستگی نام شاخص
  1.47 0.59 بیت کوین (Btc)

  تحلیل همبستگی و بتا شیبا توکن به‌صورت زیر است:

  • همبستگی: همبستگی SHIB نسبت به شاخص پایین است. قیمت شیبا اینو نسبت به قیمت بیت کوین واکنش کمتری نشان می‌دهد. همچنین همبستگی پایین موجب کاهش ریسک سبد سرمایه‌گذاری می‌شود.
  • بتا: این توکن با بتای بالای 1، بازدهی بالایی دارد و در شرایط افزایشی بازار، بازدهی بیشتری از بیت کوین محقق می‌کند.

  آیا SHIB مناسب سرمایه‌گذاری است؟

  در نهایت شیبا توکن با توسعه‌هایی که روی پروژه‌اش انجام می‌دهد، آینده بسیار خوبی را در انتظار دارد و می‌تواند رتبه خود را در میان رمزارزها افزایش دهد و به رتبه‌های بالاتری برسد. همچنین این ارز با معیارهای مثبتی که داشت، می‌تواند سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کند و تقاضا برای توکن SHIB را افزایش دهد، به همین دلیل شیبا توکن می‌تواند در آینده به قیمت‌های بالاتری برسد و سقف‌های قیمتی جدیدی بزند.

  خرید شیبا اینو

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  چند سال پیش، پس از تب‌وتاب بازار بورس ایران با فارکس آشنا شدم و همین موضوع باعث شد که به سراغ یادگیری تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان برم. بعد از مدتی علاقم به اقتصاد بیشتر شد و به صورت حرفه‌ای‌تر تو این حوزه کار کردم. طولی نکشید که با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، شروع به یادگیری تحلیل فاندامنتال کردم و الان بیشتر زمانم رو روی بررسی پروژه‌های بلاک‌چین و تحلیل اقتصاد کشورها می‌ذارم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  3 رمزارز برتر واچ لیست هفته که باید زیرنظر داشت! (۳۱ تیر ۱۴۰۳)

  آیا برای شما هم سوال است که این هفته روی چه رمزارزهایی سرمای ...

  تحلیل چین لینک (LINK)؛ ناحیه مهم برای معامله‌گران – ۳۰ تیر (۲۰ جولای)

  چین لینک در ماه گذشته روندی اصلاحی داشت اما در هفته اخیر توا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر