آیا باید منتظر شروع آلت سیزن و رشد ارزهای دیجیتال باشیم؟

تاریخ: 21 آبان 1402
زمان مطالعه:  3 دقیقه
آیا باید منتظر شروع آلت سیزن و رشد ارزهای دیجیتال باشیم؟

نمودار ارزش کل بازار آلت کوین‌ها در «منطقه تثبیت» است که پیش از این در اواسط سال 2022 در آنجا بود. شاخص‌های تکنیکال در حال حاضر احتمال شکست رو به بالا را نشان می‌دهند که ممکن است فصل جدیدی از رشد برای آلت‌کوین‌ها را شعله‌ور کند.

با این حال، این امر مستلزم ورود سرمایه جدید، افزایش حجم معاملات آلت کوین‌ها و بسته شدن کندل‌های قوی – بالاتر از ناحیه مقاومت کلیدی است.

نمودار ارزش بازار آلت کوین‌ها در حال ثبت چهارمین کندل سبز هفتگی متوالی خود است. اندازه بدنه هر کندل حدود 6 درصد است، که همراه با شدوها، نشان‌دهنده افزایش 35 درصدی نسبت به ماه گذشته است.

این حرکت صعودی قابل توجه است و ارزش بازار آلت کوین را به منطقه مقاومت بلندمدت در 657 میلیارد دلار می‌رساند. این سد مقاومتی کلیدی از اواسط سال 2022 وجود داشته و حتی چندین بار در طول بازار صعودی 2021 به عنوان حمایت عمل کرده است.

ارزش بازار آلت کوین‌ها نیز «حمایت سه‌قلو» را در 494 میلیارد دلار ایجاد کرده و ساختاری محکم برای بازار صعودی بالقوه شکل داده است. در واقع، اولین سقف بالاتر (HH) در 1.5 سال گذشته، در آوریل ایجاد شد، در حالی که ژوئن، آگوست و اکتبر توانستند کف بالاتر (HL) را در منطقه حمایتی حفظ کنند.

اگر ارزش بازار آلت کوین‌ها به افزایش خود ادامه دهد، نه تنها از ناحیه مقاومت بلندمدت خارج خواهد شد، بلکه سقفی بالاتر را نیز ایجاد خواهد کرد. این به طور بالقوه می‌تواند شروع یک بازار صعودی جدید در نمودار بلند مدت را تایید کند.

Altcoin Market Cap

Altcoin Market Cap

شایان ذکر است که حجم معاملات کاهش یافته که از اواسط سال 2021 روندی نزولی داشته است. الگوی فشرده‌شدن قیمت بسیار بالغ به نظر می‌رسد، بنابراین در هفته‌ها یا ماه‌های آینده می‌توان انتظار شکست را داشت. شکست بالاتر از مقاومت و ایجاد سقفی بالاتر همراه با افزایش حجم، تاییدی دیگر برای شروع فصل جدید آلت کوین‌ها (آلت سیزن) خواهد بود.

این سناریوی صعودی همچنین توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) دنبال می‌شود که در حال افزایش است و به محدوده صعودی بالای 70 نزدیک می‌شود. از آنجایی که RSI به بالاترین سطح از نوامبر 2021 رسیده است، تغییر در احساسات بازار را تأیید می‌کند.

شکست صعودی پس از یک اصلاح کوتاه مدت

تجزیه و تحلیل بازه روزانه، از چشم‌انداز صعودی بازه هفتگی پشتیبانی می‌کند. اول، ارزش بازار آلت کوین‌ها به مقاومت 657 میلیارد دلاری رسیده است. در اینجا می‌توان یک انباشت کوتاه مدت و اصلاح احتمالی را انتظار داشت.

اگر اصلاح سطحی باشد، می‌توان ناحیه مقاومت قبلی را در 608 میلیارد دلار مجدداً تست و آن را به عنوان حمایت تأیید کرد. این سطح با فیبوناچی اصلاحی 0.382 حرکت صعودی اخیر مطابقت دارد.

Altcoin Market Cap

Altcoin Market Cap

اندیکاتور RSI روزانه در حال حاضر در محدوده خرید بیش از حد (اشباع خرید)، بالای 70 در نمودار روزانه است. با این حال، هنوز واگرایی نزولی ایجاد نکرده است، زیرا افزایش ثابت RSI با افزایش قیمت همراه است.

جالب اینجاست که برخلاف نمودار هفتگی، اولین نشانه‌های افزایش حجم معاملات پیش از این قابل مشاهده است. خط مقاومت نزولی از ماه مارس برقرار بوده و در چند روز گذشته چندین بار شکسته شده است. اگر این روند ادامه یابد، ممکن است به زودی در حجم معاملات هفتگی قابل مشاهده باشد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  فصل آلت‌کوین‌ها: چرخه جریان پول

  تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال Stockmoney Lizards گفت: «فصل آلت‌کوین‌ها نزدیک است.» تجزیه و تحلیل به این موضوع اشاره می‌کند که چگونه پس از هاوینگ قبلی بیت کوین، ارزش بازار آلت کوین‌ها افزایش یافت. او عنوان کرد که ارزش بازار آلت کوین‌ها در 550 روز پس از هاوینگ بیت کوین، به اوج چرخه رسید.

  اگر این وضعیت تکرار شود، تحرکات فعلی می‌تواند تنها مقدمه‌ای برای فصل آلت‌کوین‌ها همراه با سودی 4 تا 8 برابری باشد، که ممکن است بازار تا سال‌های 2024 تا 2025 آن را تجربه نکند.

  Altcoin Market Cap

  تحلیلگر دیگری به نام Crypto Clearly جریان پول استاندارد را در طول یک بازار افزایشی کریپتو مطرح کرده است. الگوی استاندارد با افزایش بیت کوین شروع می‌شود. سپس، ذینفع اصلی اتریوم می‌شود.

  پس از آن، سرمایه به سمت آلت کوین‌ها جریان می‌یابد، از آنهایی که مارکت کپ بزرگی دارند تا پروژه‌های متوسط و کوچک. زمانی که آخرین و کوچک‌ترین آلت کوین‌ها به صورت تصاعدی افزایش می‌یابند، نشان‌دهنده پایان فصل آلت کوین‌ها است.

  Path to Altseason

  علاوه بر این، Crypto Bitcoin Chris این سناریو را با جهت رشد در طول فصل آلت کوین‌ها، مستقل از ارزش بازار تکمیل می‌کند.

  به نظر وی، تازگی پروژه نیز نقش مهمی ایفا می‌کند، همانطور که معمولاً، بازار پروژه‌هایی را که نشان‌دهنده فناوری‌های نوآورانه هستند، هایپ می‌کند. آنها رهبران هر چرخه بازار هستند.

  این با رشد آلت کوین‌هایی که کمتر محبوب هستند، ادامه می‌یابد که همچنان کیفیت بالایی دارند و در مقابل بیت کوین ارزش دارند.

  Altseason Progression

  پایان فصل آلت کوین با رشد پروژه‌های قدیمی مشخص می‌شود که اغلب «مرده» تلقی می‌شوند. هر پروژه، حتی پروژه‌های «زباله»، در این مرحله افزایش می‌یابد.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر