اشتباه یک کاربر با ارسال 7,000 دلار بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو

تاریخ: 31 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
تراکنش اشتباه بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو

یک کاربر بیت کوین با ارسال تصادفی تقریباً کل موجودی ارز بیت کوین خود به آدرسی مرتبط با ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین، دارایی خود را از دست داد.

طبق داده‌های پلتفرم تحلیلی Arkham Intelligence، این کاربر در تلاش بود تا یک Ordinal را به میم کوین PUPS در شبکه بیت کوین اختصاص دهد.

با این حال، کاربر به اشتباه آدرس ساتوشی ناکاموتو را به جای آدرس مورد نظر وارد کرده است. در نتیجه، او بیش از 7,000 دلار بیت کوین به آدرسی ارسال کرد که سال‌ها غیرفعال بوده است.

این انتقال تصادفی گمانه‌زنی‌ها را در مورد هویت ساتوشی ناکاموتو و سرنوشت بیت کوین‌های ذخیره شده در آدرس او افزایش داده است.

ارسال اشتباهی بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو

داده‌های Arkham Intelligence نشان می‌دهد که این کیف پول در حال حاضر دارای موجودی 100.424 بیت کوین است که در زمان نگارش این مقاله 6.72 میلیون دلار ارزش دارد. این آدرس از زمان ایجاد بیت کوین در سال 2009 ساکن باقی مانده است.

واکنش جامعه کریپتو به این اتفاق، ترکیبی از احساس همدردی و شگفتی بود. برخی برای کاربری که مقدار قابل توجهی از پول خود را بدون امکان بازیابی از دست داده است، دلسوزی می‌کنند. از سوی دیگر، دیگران فرض می‌کنند که این حرکت شگفت‌انگیز ارتباط مستقیمی با خالق بیت کوین دارد.

یکی از کاربران در این مورد نوشت:

اگر اشتباه نبود چه؟ اگر کسی با ساتوشی واقعی دادوستد دارد چه؟ اصلاً شاید خودش باشد.

علی‌رغم گمانه‌زنی‌ها، این حادثه یادآور اهمیت تأیید دقیق جزئیات تراکنش است، به‌ویژه در فضای کریپتو، جایی که یک اشتباه می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد. کاربران کریپتو همیشه باید آدرس‌ها را دوباره بررسی کنند و قبل از ارسال وجوه، فرایند ارسال را کاملاً درک کنند.

بیت کوین را در بیت پین به سبکی نو معامله کنید!

خرید بیت کوین
عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر