سرمایه‌گذاری در بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین در سال 2023: رشد یا از دست رفتن علاقه کاربران؟

تاریخ انتشار: 22 مهر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 4 آذر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
سرمایه‌گذاری در بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین در سال 2023: رشد یا از دست رفتن علاقه کاربران؟

اگرچه بازار کریپتو در سراسر سال 2023 روندی نسبتاً خنثی را داشته، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بازی بلاک چین تصویر متضادی را ترسیم کرده است.

داده‌های پلتفرم  DappRadar، نشان‌دهنده نتایج جالبی در مورد جریان سرمایه به بخش بازی‌های بلاک چین است. حتی در زمانی که بازار کریپتو بی‌ثبات است، تعهد و علاقه سرمایه‌گذاران به پروژه‌های بازی همچنان ادامه دارد.

بازی‌های مبتنی بر بلاک چین امسال سرمایه قابل توجهی را با پتانسیل ایجاد تغییرات در بخش‌های مالی و سرگرمی جذب کرده است.DappRadar گزارش داد که حوزه بازی‌های بلاک چینی شاهد هجوم 2.3 میلیارد دلار سرمایه در سه فصل اول سال 2023 بوده است.

تقسیم‌بندی سه ماهه به این صورت است: بخش اول سال با فروش قابل توجه 739 میلیون دلاری، به دنبال آن 973 میلیون دلار در فصل دوم، و 600 میلیون دلار در سومین بخش همراه بوده است.

یکی از مشاهدات جالب، توجه مداوم به بازی‌ها و فناوری‌های مرتبط با متاورس است. علی‌رغم گمانه‌زنی‌ها و نظرات مختلف در مورد افول دنیای مجازی، تنها در سال 2023 مبلغ قابل توجه 382 میلیون دلار برای توسعه آن هزینه شده است – بیشتر آن مربوط به سه ماهه اول است و از آن زمان کاهش قابل توجهی داشته است.

مقایسه با سال 2022

در مقایسه با سال قبل، سال 2023 شاهد تغییر در الگوهای سرمایه‌گذاری در فضای بازی‌های مبتنی بر بلاک چین بوده است. در حالی که ذینفعان به سرمایه‌گذاری در بازی‌های بلاک چین ادامه می‌دهند، سرمایه‌گذاری‌های سال به سال به طور قابل توجهی کمتر از سرمایه‌گذاری‌های سال 2022 است.

تجزیه و تحلیل DappRadar نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های سال 2023 تنها معادل «30 درصد از سرمایه جمع‌آوری شده در سال گذشته» است. برای درک این موضوع، سه ماهه سوم سال 2022 به تنهایی توانست 1.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای بازی‌های بلاک چینی جذب کند.

این مقدار تقریباً دو برابر سرمایه‌گذاری‌های سه ماهه سوم 2023 است که نشان‌دهنده انقباض قابل توجه در حوزه سرمایه‌گذاری است. صحبت از بازی‌های بلاک چین شد، اخیراً، ناشر مشهور بازی‌های ویدیویی Take-Two Interactive Software، منتشرکننده سری معروف «Grand Theft Auto»، وارد حوزه بازی‌های بلاک چین شده است.

این شرکت بازی Sugartown را معرفی کرده که بر روی پلتفرم اتریوم توسعه یافته است. این ابتکار توسط Take-Two به عنوان یک حرکت مهم به سوی آرمان‌های بلاک چین در بازی تلقی می‌شود، بخشی که انتظار می‌رود کریپتو را به سمت پذیرش گسترده‌تر سوق دهد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

سقوط بازار NFTها در 90 روز روند نزولی: داده‌ها چه می‌گویند؟

بر اساس آمار سه ماه گذشته، مجموعه‌های NFT شامل Cryptopunks و ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر