گزارش تحلیلی و جامع بیت پین؛ از بیت کوین تا تاثیرات نرخ بیکاری بر بازارهای مالی

تاریخ: 22 خرداد 1403
زمان مطالعه:  23 دقیقه
نمودار تجزیه و تحلیل بازارهای مالی

هر هفته سه‌شنبه، ما در آکادمی بیت پین با گزارش تحلیلی و جامعی از بازار ارزهای دیجیتال در خدمت شما کاربران گرامی هستیم. هدف ما از ارائه این گزارش، ارائه اطلاعات دقیق و کاربردی است تا به عنوان ابزار و منبعی ارزشمند برای سرمایه‌گذاری و ترید در بازار رمزارزها، به شما کمک کنیم و در بهبود تصمیم‌گیری در این بازار موثر باشیم. با مرور این گزارش تحلیلی جامع و منحصر‌به‌فرد، می‌توانید فرصت‌های سودآور بازار را شناسایی کنید و با نکات مهم برای فعالیت در آن آشنا شوید.

در گزارش جامع سه‌شنبه‌های بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی می‌کنیم. سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را موشکافانه بررسی می‌کنیم و ارزهای پرریسک و کم‌ریسک، تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی معرفی خواهیم کرد.

علاوه بر موارد اشاره شده، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط، عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال را عنوان کرده و در نهایت تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم. امیدواریم تا گزارش تحلیلی جامع بیت پین، با بررسی موشکافانه مولفه‌ها و شاخص‌ها، پستی‌وبلندی‌های مسیر فعالیت در این بازار را برای شما کاربران عزیز کمی هموارتر کند.

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • 5 ژوئن: بزرگ‌ترین کاهش هش‌ریت بیت کوین در 3 سال اخیر

طبق گزارش سایت bitcoinist، قدرت محاسباتی که برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شود (Hashrate) در حال کاهش شدید است. این کاهش، شدیدترین کاهشی است که از زمان ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین (سال ۲۰۲۱) رخ داده است. دلیل احتمالی این کاهش، نگرانی استخراج کنندگان درباره سودآوری بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ است. هاوینگ باعث می‌شود درآمد استخراج کنندگان به نصف کاهش یابد. هرچند که نمی‌توان پیش‌بینی کرد تا کجا این کاهش ادامه خواهد داشت، اما ممکن است امنیت شبکه بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهد.

 • 6 ژوئن: راه‌اندازی تلگرام استارز توسط تلگرام

طبق گزارش سایت The Block، تلگرام سیستم پرداخت جدیدی به نام تلگرام استارز (Telegram Stars) راه‌اندازی کرد که به کا͏ربران اجازه می‌دهد تا برای خدمات دیجیتا͏لی از طریق خریدهای درون برنامه‌ا͏ی ͏در iOS و اندروید پرداخت کنند. توسعه‌دهندگان برنامه می‌توانند ستاره‌ها را از طریق تبادل Fragment به TON (Token شبکه͏ باز) تبدیل کنند. این ͏سیستم با سیاست‌های ͏فروش اپل و گوگل مطابقت دارد. مد͏یرعامل تلگرام، پاو͏ل دوروف، اشاره کرد که آنها هزینه‌های‌تبلیغاتی را برای توسعه‌دهندگان پوشش می‌د͏‌هند و راه‌اندازی اپلیکیشن ها در تلگرام را به جای پلت͏فرم های سنتی موبایل ا͏ز نظر مالی مقرون به صرفه‌تر می‌کنند.

 • 9 ژوئن: افزایش قیمت توکن بومی فرند

طبق گزارش سایت cointelegraph، پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech اعلام کرده است که قرار است با شرکت Conduit همکاری کند تا بلاک چین خودش به نام «Friendchain» را توسعه دهد. این تصمیم باعث ایجاد سوالات زیادی از سوی کاربران شده است که چرا چنین کاری را انجام می‌دهند. برخی از کاربران پرسیده‌اند که چه ارزش پیشنهادی برای یک زنجیره متمرکز بر شبکه اجتماعی وجود دارد و چرا به بلاک چین نیاز دارند. همچنین نگرانی‌هایی در مورد افزایش هزینه گاز نسبت به پلتفرم Base که بر روی آن ساخته شده است، وجود دارد. با این حال، این اعلام توجه معامله‌گران را جلب کرد و قیمت توکن «FRIEND» افزایش یافت.

 • 9 ژوئن: افزایش ارزش کل قفل شده در دیفای (Defi)

طبق گزارش سایت dailyhodl، گسترده‌تر شدن صنعت امورمالی غیرمتمرکز که توسط مجموع ارز͏ش قفل͏ ͏شده ͏(͏TVL) نشان د͏اده ͏شده به 192 میلیارد دلار رسیده که بالاترین͏ سطح د͏ر 15 ماه گذشته است. این رشد تا حد زیادی به دلیل افزایش قیمت توکن͏ های پلتفرم اتریوم و͏ سولانا و همچنین گسترش زنجیره جانبی بیت کوین به نام Merlin Chain است. ظهور پروژه جدیدی به نام «DeF͏i Horizon͏» برای ارائه خدمات͏ مالی غیرمتمرکز خلاقانه با استفاده از هوش‌مصنوعی و همکاری با پرو͏تکل‌های اصلی DeFi معرفی شده است. سرمایه‌گذ͏اران خوش‌بین هستند که D͏eFi Horizo͏n به‌زودی به یک‌باز͏یگر اصلی ͏در صنعت‌دیفای ͏تبدیل شود.

بزرگترین آزاد سازی های توکن هفته جاری:

آزادسازی توکن

آزادسازی توکن

 • Unlock date: تاریخ آزاد سازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار در حال گردش (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble:

 • براساس عملکرد:
براساس عملکرد ارزهای دیجیتال

براساس عملکرد ارزهای دیجیتال

 • براساس حجم معاملات:
براساس حجم معاملات ارزهای دیجیتال

براساس حجم معاملات ارزهای دیجیتال

بررسی دسته بندی (Categories)های هوش مصنوعی (Artificial intelligence)، متاورس (metavers)،لایه 1 (layer 1) ; طبق داده‌های Coingecko

 • هوش مصنوعی (Artificial intelligence):
  • براساس بیشترین رشد:

 

بیشترین رشد هوش مصنوعی

بیشترین رشد هوش مصنوعی

 • براساس ارزش بازار:
ارزش بازار هوش مصنوعی

ارزش بازار هوش مصنوعی

 • قرارداد هوشمند (smart conteract):
  • براساس بیشترین رشد:
بیشترین رشد پلتفرم قرارداد هوشمند

بیشترین رشد پلتفرم قرارداد هوشمند

 • براساس ارزش بازار:
ارزش بازار پلتفرم قرارداد هوشمند

ارزش بازار پلتفرم قرارداد هوشمند

 • لایه 1 (Layer1):
  • براساس بیشترین رشد:
بیشترین رشد دسته بندی لایه یک

بیشترین رشد دسته بندی لایه یک

 • براساس ارزش بازار:
ارزش بازار دسته‌بندی لایه‌یک

ارزش بازار دسته‌بندی لایه‌یک

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  بررسی خالص netflow (ورودی – خروجی= خالص) صندوق‌های etf spot btc: طبق داده‌های sosovalue

  صندوق ETF: ای‌تی‌اف (ETF) مخفف Exchange-traded fund و به معنی «صندوق قابل معامله» است. ETFها مانند سهام در بورس معامله می‌شوند و قیمت آن‌ها در طول روز معاملاتی تغییر می‌کند. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران می‌توانند واحدهای این صندوق‌ها را همانند سهام خرید و فروش کنند.

  جدول خالص پول بیت کوین

  جدول خالص پول صندوق های ETF بیت کوین

  صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین پس از 5 روز متوالی خالص مثبت در شروع اولین روز هفته دوم معاملاتی ماه ژوئن خالص پول 64.93 میلیون دلار منفی شد. یکی از دلایل خالص منفی در 10 ژوئن (21خرداد)، افزایش داده های اقتصادی در 7 ژوئن (18خرداد) بود که موجب ریزش قیمت بیت کوین شد.

  اخبار اقتصادی

  • 7 ژوئن:
  • نرخ درآمد میانگین ساعتی (Average Hourly Earnings m/m): از نرخ 0.2 درصد به 0.4 درصد افزایش یافت.

  شاخص میانگین درآمد ساعتی، در این شاخص، تغییر در دستمزدی که کسب‌وکارها برای نیروی کار پرداخت می‌کنند، به استثنای صنعت کشاورزی را ارزیابی می‌کند. نرخ درآمد یک نرخ تورمی است. افزایش این نرخ بیانگر افزایش تورم و کاهش رکود است.

  • تغییرات اشتغال غیر کشاورزی (Non-Farm Employment Change): این شاخص از نرخ 175 هزار به  272هزار کاهش داشت.

  شاخص تغییرات اشتغال غیرکشاورزی، این شاخص، تعداد مشاغل ایجاد شده یا از دست‌رفته در اقتصاد آمریکا را در یک ماه قبل اندازه گیری می‌کند. افزایش نرخ اشتغال بیانگر کاهش رکود و وجود رونق در اقتصاد آمریکا است.

  • نرخ بیکاری (uneployment rate): نرخ بیکاری از 3.9 درصد به 4 درصد افزایش پیدا کرد.

  نرخ بیکاری، این شاخص نشان‌دهنده میزان افراد بیکار شده است. افزایش نرخ بیکاری نشانگر افزایش رکود و سرد شدن بازار کار در اقتصاد ایالات متحده است. افزایش نرخ درآمد و نرخ اشتغال نشانگر افزایش تورم هستند. افزایش آن‌ها موجب کاهش احتمال کاهش نرخ بهره شده که به همین خاطر قیمت بیت کوین کاهش یافت.

  نتیجه‌گیری: هم‌زمان با افزایش نرخ اشتغال و درآمد، نرخ بیکاری هم‌افزایش یافت که نرخ بیکاری نسبت به نرخ اشتغال در تضاد است. به دلیل محاسباتی که در نرخ اشتغال صورت‌گرفته و افراد چند شغله در تغییرات اشتغال غیرکشاورزی چندبار محاسبه می‌شوند؛ ولی در نرخ بیکاری یک‌بار محاسبه خواهند شد. افزایش درآمد میانگین ساعتی، افزایش تغییرات اشتغال و نرخ بیکاری بیانگر تورم بالا است که باعث شده افراد برای مدیریت خرج زندگی‌شان به چند شغل پناه ببرند تا بتوانند خرج روزمره خود را دربیاورند که فدرال رزرو باید برای کنترل نرخ تورم و ایجاد ثبات در اقتصاد ایالات متحده نرخ بهره را در طولانی ثابت نگه دارد تا تورم کنترل شود که به همین دلیل احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت کاهش یابد.

  به دلیل افزایش نرخ خدمات، افزایش نرخ احساسات و اعتماد مصرف‌کننده، متعادل شدن بازار کار و همچنان تقاضا در اقتصاد آمریکا وجود دارد، به همین دلیل احتمال می‌دهیم به دلیل وجود رونق در اقتصاد ایالات متحده، قیمت بیت کوین در میان‌مدت افزایش یابد.

  رویداد مهم اقتصادی

  • 12 ژوئن:
  • قیمت مصرف‌کننده ماهانه (cpi m/m): عدد قبلی 0.3 درصد  پیش بینی تحلیلگران 0.1 درصد – به دلیل کاهش مخارج مصرف شخصی ماهانه، تحلیلگران احتمال می‌دهند قیمت مصرف‌کننده ماهانه کاهش یابد.
  • قیمت مصرف‌کننده خالص ماهانه (core cpi m/m): عدد قبلی 0.3 درصد  پیش بینی تحلیلگران 0.3 درصد – کاهش مخارج مصرف شخصی ماهانه، افزایش نرخ خدمات و نرخ احساسات و اعتماد مصرف‌کننده، تحلیلگران احتمال می‌دهند قیمت مصرف‌کننده خالص ماهانه ثابت بماند.
  • قیمت مصرف‌کننده سالانه (cpi y/y): عدد قبلی 3.4 درصد  پیش بینی تحلیلگران 3.4 درصد – به دلیل ثابت ماندن مخارج مصرف شخصی و افزایش نرخ خدمات و دیگر نرخ‌های اقتصادی، تحلیلگران احتمال خواهند داد که قیمت مصرف‌کننده سالانه ثابت بماند.
  • قیمت مصرف‌کننده خالص سالانه (core cpi y/y): عدد قبلی 3.6 درصد  پیش بینی تحلیلگران 3.5 درصد – به دلیل کاهش نرخ تورم تولید، کاهش نرخ درآمد و کاهش مخارج شخصی، تحلیلگران احتمال خواهند داد که قیمت مصرف‌کننده خالص سالانه کاهش یابد
  • اعلام نرخ‌وجوه فدرال رزرو (Federal funds Rate) : عدد قبلی 5.5 درصد پیش بینی تحلیلگران 5.5 درصد – به دلیل افزایش تورم و گرم‌بودن اقتصاد، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ وجوه فدرال رزرو ثابت بماند.
  • بیانیه فدرال رزرو (Fomc statement)
  • پیش‌بینی‌های اقتصادی فدرال رزرو (Fomc Economic Projections)
  • 13 ژوئن:
  • قیمت تولیدکننده خالص ماهانه (core ppi m/m): عدد قبلی 0.5 درصد پیش بینی تحلیلگران 0.3 درصد – کاهش نرخ تورم تولید، کاهش نرخ تولید و اثرگذاری نرخ بهره روی تولید، تحلیلگران احتمال می‌دهند که نرخ قیمت تولید کننده خالص ماهانه کاهش یابد.
  • قیمت تولیدکننده ماهانه (ppi m/m): عدد قبلی 0.5 درصد پیش بینی تحلیلگران  0.1درصد – با کاهش قیمت نفت و نرخ تورم تولید، همچنین انقباض اقتصاد ایالات متحده، تحلیلگران احتمال خواهند داد که قیمت تولیدکننده ماهانه کاهش یابد.

  اخبار ژئوپلتیک

  • 9ژوئن
  • حمله نیروهای نظامی یمن به یک کشتی (تاثیر خبر: منفی): در صبح 9 ژوئن (20 خرداد) نیروهای نظامی یمن به یک کشتی در خلیج عدن حمله کرده‌اند و کشتی دچار آتش سوزی شده است.

  تحلیل کوانت

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین 10 ارز برتر دنیا با استفاده از بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریب بتا ضریبی است که نشان می‌دهد یک ارز نسبت به شاخص کل (بیت کوین) چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با 1 به‌منظور ریسک هم سو با شاخص کل است. ضریب بتای بزرگ‌تر از 1 به‌منظور پرریسک‌تر از شاخص کل است. ضریب بتای کمتر از 1 به‌منظور کم‌ریسک‌تر از شاخص کل است. ضریب بتای منفی به‌منظور بازده معکوس نسبت به شاخص کل است. بر اساس ضریب بتا کم‌ریسک‌ترین ارز TON است و پرریسک‌ترین ارز SOL میباشد.

  بتا (BETA) نماد
  0.80 ETH
  0.55 BNB
  0.51 XRP
  1.55 SOL
  0.93 ADA
  1.22 AVAX
  1.24 DOGE
  0.21 TON
  1 DOT

  ***

  این جدول مقدار ضریب BETA بیت کوین نسبت به هر یک از نماد آورده شده در داخل جدول محاسبه کرده‌ایم.

  بتا (BETA) نماد
  0.01 DXY
  0.02 NASDAQ
  0.01 S&P500
  0.03 GOLD
  0.01 OIL

  ***

  ضریب‌همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب‌همبستگی، یک رابطه متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت همبستگی یک شاخص تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. اگر قیمت دو دارایی در یک مرحله افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند که با همبستگی 1 گزارش می‌شود. برعکس همبستگی مثبت، همبستگی 1- است، که یک رابطه معکوس را نشان می‌دهد. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف شده دارند شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند شده است.

  DOTUSD TONUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  0.71 0.12 0.54 0.58 0.63 0.64 0.40 0.52 0.76 1 BTCUSD
  0.75 0.03 0.61 0.52 0.66 0.59 0.38 0.59 1 0.76 ETHUSD
  0.49 0.13 0.47 0.36 0.48 0.56 0.26 1 0.59 0.52 BNBUSD
  0.41 -0.09 0.33 0.34 0.48 0.47 1 0.26 0.38 0.34 XRPUSD
  0.75 0.16 0.42 0.75 0.60 1 0.47 0.56 0.59 0.63 SOLUSD
  0.85 0.03 0.56 0.77 1 0.6 0.48 0.48 0.66 0.63 ADAUSD
  0.78 0.10 0.41 1 0.77 0.75 0.34 0.36 0.52 0.58 AVAXUSD
  0.58 0.20 1 0.41 0.56 0.42 0.33 0.47 0.61 0.53 DOGEUSD
  0.05 1 0.20 0.10 0.03 0.16 0.09- 0.13 0.04 0.13 TONUSD
  1 0.05 0.58 0.78 0.85 0.75 0.41 0.49 0.75 0.71 DOTUSD

   

  ***

  جدول همبستگی میان بیت کوین(BTCUSD)، طلا(GOLD)، نفت(OILNASDAQ و S&P500

   

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  0.02- 0.05 0.02 0.11 1 BTCUSD
  0.16 0.13 0.14 1 0.11 GOLD
  0.13 0.01 1 0.14 0.02 OIL
  0.91 1                               0.01 0.13 0.05 NASDAQ
  1                               0.91 0.13 0.16- 0.02- S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو با استفاده از اندیکاتورمونت‌کارلو محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده، بیش‌ترین محدوده  81920 و کمترین محدوده 59984 و میانگین قیمتی بیت کوین 70957 درنظر گرفتیم.

  شبیه سازی مونت کارلو قیمت بیت کوین

  شبیه سازی مونت کارلو قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو با استفاده از اندیکاتورمونت‌کارلو محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده، بیش‌ترین محدوده 4486 و کمترین محدوده 2964 و میانگین قیمتی اتریوم محدوده 3734 در نظر گرفته‌ایم.

  شبیه سازی مونت کارلو قیمت اتریوم

  شبیه سازی مونت کارلو قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمت برای 10 رمز ارز برتر دنیا برای 1هفته آینده

  محتمل ترین سناریو ممکن بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  70957 59984 81930 BTCUSD
  3734 2964 4486 ETHUSD
  679 520 839 BNBUSD
  0.5155 0.3780 0.6431 XRPUSD
  172 131 214.76 SOLUSD
  0.4374 0.3340 5378 ADAUSD
  33.92 26.09 41.63 AVAXUSD
  0.1495 0.1081 0.1897 DOGEUSD
  7.26 5.2 9.25 TONUSD
  7.02 4.99 9.08 DOTUSD

  ضریب الفا (ALPHA): ضریبی است که بازدهی مازاد یک ارز نسبت به شاخص کل (بیت کوین) به ما نشان می‌دهد. الفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر نیز یعنی بازدهی صندوق متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی هر چقدر مقدار آلفا بیشتر باشد، بدین معناست که ارز عملکرد بهتری داشته است.

  آلفا (ALPHA) نماد
  0.05- ETH
  0.09 BNB
  0.05- XRP
  0.05- SOL
  0.03- ADA
  0.09- AVAX
  0.10- DOGE
  0.10 TON
  0.07- DOT

  در این جدول ضریب الفا ارزها را نسبت به بیت کوین که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه کرده‌ایم.

  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  با بررسی نمودار بیت کوین می‌توان دید که قیمت پس از ریزش و اصلاحی که داشت، اکنون درگیر روندی خنثی است.

  تحلیل بیت کوین

  انتظار می‌رود بیت کوین با تکمیل فاز اصلاحی و رسیدن به بیس حمایتی‌اش در محدوده ۶۵٫۸۰۰ الی ۶۶٫۷۰۰ دلار، با افزایش تقاضا مواجه شود و حرکت افزایشی‌اش را به سمت نواحی عرضه و مقاومت مشخص شده در نمودار آغاز کند

  • تحلیل ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

  با بررسی نمودار اتر در تایم‌ فریم ۴ساعته‌، می‌بینیم که قیمت پس از برخورد به محدوده مقاومتی و بیس مهم عرضه واقع در ۳٫۹۰۰ الی ۴٫۰۰۰ دلار، با ضعف قدرت خریداران مواجه شد.

  تحلیل ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

  می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اتریوم پس از پر کردن گپ‌های قیمت خود در نمودار و رسیدن به بیس حمایتی‌اش، با افزایش تقاضا روبرو شود و از این ناحیه (محدوده ۳٫۳۱۰ الی ۳٫۳۹۴ دلار) با رشد قیمت همراه باشد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  با مشاهده نمودار شاخص دامیننس تتر، متوجه می‌شویم این شاخص در انتهای نمودار خود، درگیر روند تریدینگ رنج و خنثی است.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  همان‌طور که در تصویر نیز مشخص شده است، سقف تریدینگ رنج در عدد ۴.۶۸ و کف آن در عدد ۴.۳۴ است. انتظار می‌رود دامیننس تتر با حرکت به سمت شکست سقف این محدوده تریدینگ رنج و رسیدن به ناحیه مقاومتی خود واقع در ۴.۸۲ الی ۴.۹۱، با افزایش عرضه مواجه شود و حرکت اصلاحی‌اش را آغاز کند.
  همچنین باید توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال ۲

  توتال ۲، شاخص ارزش بازار آلت کوین‌های بازار است که در روزهای اخیر با اصلاح و حرکت به سمت نواحی حمایتی خود همراه بود.

  تحلیل شاخص توتال ۲

  با بررسی نمودار توتال ۲ در تایم فریم ۱۲ساعته، می‌بینیم که این شاخص همواره توانسته است تا سطح استاتیک حمایتی‌اش واقع در ناحیه ۱.۰۷۵ را حفظ کند. در‌صورتی‌که توانایی حفظ این سطح تقاضا را داشته باشد می‌توان انتظار داشت حرکت خود را به سمت محدوده ۱.۲ آغاز کند.
  همچنین درصوتی‌که توتال ۲ سطح حمایتی گفته شده را از دست دهد، انتظار می‌رود حرکت اصلاحی خود را به سمت بیس حمایتی خود واقع در ۱ الی ۱.۰۳۳ ادامه دهد و پس از رسیدن به این محدوده، می‌توان انتظار افزایش تقاضا را داشته باشیم.
  همچنین باید به این نکته اشاره داشت که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل انس جهانی طلا

  با نگاهی به نمودار انس طلا در تایم فریم ۴ساعته، خواهیم یافت که طلا پس از تکمیل الگوی هارمونیک نزولی‌اش، حرکتی اصلاحی را آغاز کرد و به سمت نواحی حمایتی‌اش حرکت خود را در پیش گرفت.
  تحلیل انس جهانی طلا

  طلا می‌تواند پس از حرکت به سمت سطوح استاتیک واقع در قیمت‌های 2324.585 و 2336.465 دلار، حرکت خود را به سمت بیس حمایتی‌اش واقع در 2231.244 الی 2254.580 دلار آغاز کند. پس از رسیدن طلا به این بیس مهم حمایتی، می‌توانیم انتظار افزایش تقاضا و شروع روندی صعودی را داشته باشیم.

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  شاخص دلار آمریکا در تایم فریم ۴ساعته موفق به خروج از فشردگی خود شده و اکنون در روندی صعودی قرار گرفته است.
  تحلیل دلار آمریکا

  انتظار می‌رود این شاخص در این نواحی با رنج و اصلاح همراه باشد و پس از تامین نقدینگی، به سمت محدوده ۱۰۶ دلار حرکت خود را ادامه داده و این لگ صعودی را تکمیل کند.
  همچنین مهم‌ترین محدوده‌ای که می‌توان به‌عنوان حمایت و تقاضا برای این شاخص در نظر داشت در ناحیه ۱۰۴ دلاری قرار دارد.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  چند سال پیش، پس از تب‌وتاب بازار بورس ایران با فارکس آشنا شدم و همین موضوع باعث شد که به سراغ یادگیری تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان برم. بعد از مدتی علاقم به اقتصاد بیشتر شد و به صورت حرفه‌ای‌تر تو این حوزه کار کردم. طولی نکشید که با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، شروع به یادگیری تحلیل فاندامنتال کردم و الان بیشتر زمانم رو روی بررسی پروژه‌های بلاک‌چین و تحلیل اقتصاد کشورها می‌ذارم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر