آیا پذیرش جهانی ریپل از سوی دولت‌ها، می‌تواند قیمت را تا 1 دلار افزایش دهد؟

توسط مبین حسینی
|
25 مرداد 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آیا پذیرش جهانی ریپل از سوی دولت‌ها، می‌تواند قیمت را تا 1 دلار افزایش دهد؟

طبق گزارش‌ها، ریپل (XRP) گفتگوهای خود را با دولت نیوزلند، برای همکاری در پروژه CBDC شروع کرده است. به نظر می‌رسد پیروزی اخیر این پروژه در برابر SEC باعث شده است روند پذیرش جهانی آن سرعت بگیرد. آیا این رویدادها می‌تواند قیمت توکن XRP را تا 1 دلار همراهی کند؟

یک ماه پس از پیروزی برجسته ریپل بر SEC، ریپل شاهد افزایش مداوم در پذیرش جهانی بوده است. در اوایل این هفته، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه ریپل اکنون در حال مشارکت با دولت نیوزیلند برای همکاری در پروژه CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) است. اکنون نیوزلند نیز به جمع کشورهایی مانند کلمبیا و پالائو می‌پیوندد که پیش از این علاقه خود را به پلتفرم CBDC ریپل نشان داده‌اند.

رشد فعالیت‌های آن‌چین همراه با افزایش پذیرش جهانی

به نظر می‌رسد افزایش فعالیت‌های درون زنجیره‌ای در ماه آگوست، خبرهای منتشر شده اخیر در مورد رشد پذیرش جهانی XRP را تأیید می‌کند.

نمودار Santiment نشان می‌دهد که XRP نه تنها شاهد جهش‌های قابل توجه بلکه ثابت در آدرس‌های فعال روزانه (DAA) بوده است.

نمودار زیر نشان می‌دهد که XRP بیش از 100,000 کاربر فعال را در حداقل 12 روز از 16 روز معاملاتی گذشته از 31 جولای جذب کرده است.

برای آگاهی بیشتر، قبل از 31 جولای، ریپل تنها 100,000 آدرس فعال روزانه را در 15 روز، به طور پراکنده، از آغاز سال 2023 جذب کرده بود.

Ripple (XRP) Price Forecast | Daily Active Addresses, August 2023.

روند معیار آدرس‌های فعال روزانه (DAA) تعداد روزانه کاربران فعال شبکه را که تراکنش‌ها را انجام می‌دهند، اندازه‌گیری می‌کند. افزایش این معیار، سیگنالی از تقاضای رو به رشد و افزایش تراکنش‌های شبکه است. در 4 ماه گذشته، قیمت XRP اغلب زمانی که این شاخص از مرز 100,000 عبور کرده، وارد روند صعودی شده است.

اگر این الگوی تاریخی دوباره تکرار شود، می‌تواند پیش‌بینی افزایش قیمت XRP دیگر در هفته‌های آینده را تأیید کند.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  مومنتوم قیمت اندکی به نفع گاوها است

  بر اساس داده‌های شاخص قدرت نسبی (RSI)، به نظر می‌رسد گاوهای XRP پس از شروع ضعیف در این ماه، مقداری جایگاه خود را به دست آورده‌اند. همانطور که در زیر نشان داده شده است، اندیکاتور RSI از 55.6 به 41.72 در هفته اول آگوست سقوط کرد. با این حال، بین 7 تا 15 آگوست، شاخص RSI از 41.72 به 43.5 افزایش یافته است.

  Ripple (XRP) Price Forecast | Daily RSI data, August 2023.

  داده‌های شاخص قدرت نسبی، قدرت و حرکت روند فعلی قیمت دارایی را ارزیابی می‌کند. هنگامی که RSI در منطقه خنثی به سمت بالا حرکت می‌کند، روند انباشت رو به رشد را نشان می‌دهد.

  با توجه به اینکه RSI در حال حاضر از وضعیت اشباع خرید فاصله دارد، در صورت تقویت حرکت مثبت، فضایی برای افزایش قابل توجه قیمت ایجاد می‌شود.

  به طور خلاصه، رشد مداوم در پذیرش XRP و افزایش فعالیت‌ها در شبکه، احساسات بازار را به نفع گاوها تغییر داده است.

  پیش‌بینی قیمت XRP: گاوها می‌توانند 0.80 دلار دوباره تست کنند

  اگر رشد تقاضای شبکه ادامه یابد، می‌تواند قیمت XRP را به 0.80 دلار در رالی صعودی بعدی خود برساند. این دیدگاه توسط معیار MVRV تأیید می‌شود که موقعیت مالی خالص هولدرهای XRP فعلی را ارزیابی می‌کند.

  نمودار زیر نشان می‌دهد که بیشتر سرمایه‌گذارانی که XRP را در 30 روز گذشته خریداری کرده‌اند، اکنون در ضرری 9 درصدی هستند. بر اساس روندهای تاریخی، سرمایه‌گذاران احتمالاً تا زمانی که مجدداً قیمت از مرز 0.69 دلار عبور کنند، دارایی خود را هولد می‌کنند.

  با این حال، با توجه به پذیرش رو به رشد جهانی، گاوها می‌توانند این مقاومت را پشت سر بگذارند تا نقطه عطف 0.80 دلاری را پس بگیرند.

  Ripple (XRP) Price Prediction | MVRV ratio, August 2023.

  در مقابل، خرس‌های XRP می‌توانند سناریوی نزولی دیگری را در صورت کاهش قیمت به زیر 0.55 دلار ایجاد کنند. با این حال، دارندگان فعلی به دنبال تشکیل دیوار خرید در حدود 0.59 دلار هستند تا از ضرر بیش از 15 درصدی جلوگیری کنند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  5/5 - (2 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر