آخرین پیش‌بینی قیمت بیت کوین توسط ویلی وو: انتظار برای روندی صعودی

تاریخ: 29 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آخرین پیش‌بینی قیمت بیت کوین توسط ویلی وو: انتظار برای روندی صعودی

بیت کوین اخیراً افزایش قابل توجهی را ثبت کرده و طی هفته گذشته 4.9 درصد رشد داشته است. این روند رو به رشد بیت کویت باعث صعود کلی بازار ارزهای دیجیتال شد. در همین حال، تحلیلگران به دقت شاخص‌های مختلف را زیر نظر دارند تا مسیر آینده پادشاه رمزارزها را پیش‌بینی کنند. یکی از این تحلیلگران، ویلی وو، بینش خود را در مورد اندیکاتور میانگین وزنی حجمی (VWAP) برای بیت کوین به اشتراک گذاشت و در مورد تاثیر بالقوه آن بر تحرکات بازار در آینده بحث کرد.

اندیکاتور VWAP یک شاخص تکنیکال است که میانگین قیمت یک دارایی را در حالی که حجم معاملات را در هر سطح قیمت در نظر می‌گیرد، نشان می‌دهد. این شاخص به سطوح قیمت با حجم معاملات بالاتر اهمیت بیشتری می‌دهد و دید متعادل‌تری از حرکات قیمت ارائه می‌دهد.

برای بیت کوین، وو به طور خاص VWAP را با استفاده از حجم روی زنجیره (آن‌چین) بررسی کرد.

نقش اندیکاتور VWAP در پیش‌بینی مسیر بیت کوین

تمرکز تحلیل اخیر ویلی وو بر روی اندیکاتور VWAP است که نسبت بین قیمت لحظه‌ای بیت کوین و VWAP آن را اندازه‌گیری می‌کند و این رابطه را به شکلی نشان می‌دهد که حول‌وحوش صفر نوسان می‌کند.

Source: Willy Woo on X

روندهای اخیر نشان می‌دهد که نوسانگر VWAP در چند ماه گذشته در محدوده منفی بوده است، اما اکنون در یک مسیر صعودی قرار دارد. اگر این روند ادامه پیدا کند، به زودی می‌تواند به منطقه خنثی برسد که نشان‌دهنده یک تغییر بالقوه در پویایی فعلی بازار است.

همچنین داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که وقتی اندیکاتور VWAP از منطقه منفی خارج می‌شود و شروع به صعود می‌کند، اغلب قبل از دوره‌ای از حرکت صعودی بیت کوین است. قیمت معمولاً تا زمانی که اندیکاتور در محدوده مثبت به اوج خود برسد و شروع به کاهش کند، به افزایش ادامه می‌دهد. به گفته وو، این الگو به این معنی است که «هنوز فضای زیادی قبل از وقوع یک روند معکوس یا تثبیت وجود دارد».

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سرمایه‌گذاران خرد و شاخص‌های تکنیکال از احساسات صعودی حمایت می‌کنند

  علاوه بر تحلیل ویلی وو، یک تحلیلگر CryptoQuant نیز به افزایش تعداد خرید از سوی سرمایه‌گذاران اشاره کرد. به گفته وی، این دسته از بازیگران بازار تنها در یک ماه گذشته حدود 135.7 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده‌اند.

  همانطور که داده‌های Santiment نشان می‌دهد، این حجم خرید با افزایش آدرس‌های فعال روزانه بیت کوین مطابقت دارد. تعداد آدرس‌های فعال روزانه از تقریباً 49,000 به بیش از 66,000 در یک روز افزایش یافت که نشان‌دهنده افزایش قابل توجهی در فعالیت بازار است.

  از دیدگاه تحلیل تکنیکال نیز، نمودار بیت کوین در بازه زمانی 4 ساعته سیگنال‌های امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهد.

  این الگوهای تکنیکال با پیش‌بینی وو مطابقت دارند و نشان می‌دهند که بیت کوین ممکن است برای کسب سودهای بیشتر آماده شود. همچنین لازم به ذکر است که یکی از کاتالیزورهای افزایشی فعلی قیمت بیت کوین، انتشار آخرین داده‌های CPI است که کمی کمتر از 0.4% مورد انتظار بود.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

  طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

  دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر