پیشنهاد همکاری رسمی هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، به سم آلتمن، مدیرعامل اخراجی OpenAI

توسط مبین حسینی
|
28 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
پیشنهاد همکاری رسمی هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، به سم آلتمن، مدیرعامل اخراجی OpenAI

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، آشکارا از سم آلتمن، مدیر عامل سابق OpenAI درخواست کرده است که برای همکاری در پروژه‌ای به او بپیوندد. هاسکینسون اذعان کرد که تخصص آلتمن ممکن است در ایجاد یک LLM غیرمتمرکز برای بلاک چین کاردانو مفید باشد.

LLM مخفف Large Language Models است، که به عنوان یک مدل هوش مصنوعی پیشرفته توصیف می‌شود که برای آموزش و تشخیص زبان‌های مختلف انسانی توسعه یافته است. LLM غیرمتمرکز یک مدل هوش مصنوعی است که از فناوری بلاک چین برای بهبود امنیت و شفافیت یک پروژه استفاده می‌کند.

درخواست هاسکینسون از این واقعیت ناشی شد که آلتمن، پس از اخراج از سمت مدیرعاملی OpenAI، ممکن است وقت آزاد داشته باشد.

علاوه بر این، آن کاردانو مدتی است که با پولکادات در کسب جایگاه برتر فعالیت‌های توسعه محور، در رقابت است. اگر آلتمن با این پیشنهاد موافقت کند، پروژه ممکن است موقعیت خود را به عنوان رهبر این بخش تثبیت کند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  داده‌های آن‌چین Santiment نشان می‌دهد که افت جزئی در شاخص فعالیت‌های توسعه محور کاردانو وجود داشته است. فعالیت توسعه محور، تعهد توسعه‌دهندگان به ارتقا شبکه را اندازه‌گیری می‌کند.

  افزایش در این شاخص، نشان‌دهنده افزایش تعداد ویژگی‌های جدید ارسال شده است. از سوی دیگر، کاهش به معنای کاهش نرخ پرداخت شبکه است.

  بولیش برای ADA، اما شانس کم برای کاردانو

  معیار دیگری که ارزش بررسی دارد، «احساس وزنی» است که نشان می‌دهد آیا کاربران در یک پروژه نسبت به آن صعودی یا نزولی هستند. در هفت روز گذشته، احساس وزنی کاردانو از 0.218 به 1.529 رسیده بود.

  این افزایش نشان می‌دهد که بازار از دیدگاه بدبینانه به دیدگاه خوش‌بینانه تغییر مسیر داده است. این احساسات در تحرکات قیمت ADA نیز مشهود بود. در زمان انتشار، قیمت 0.37 دلار بود که رشدی 6.6 درصدی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده است.

  اما آیا معامله‌گران همچنان نسبت به ADA صعودی هستند؟ خب، به نظر می‌رسد که فاندینگ‌ریت این را تایید می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، فاندینگ‌ریت 0.01٪ بود. فاندینگ‌ریت نشان می‌دهد که آیا پوزیشن‌های باز در بازار مشتقات به سمت بالا متمایل هستند یا اینکه معامله‌گران روند نزولی را پیش‌بینی می‌کنند.

  از آنجایی که فاندینگ‌ریت منفی نبود، به این معنی است که معامله‌گران دیدگاهی صعودی دارند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر