چرا بیت کوین پاسخی برای چشم‌انداز مالی امروز است؟

تاریخ: 18 تیر 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
چرا بیت کوین پاسخی برای چشم‌انداز مالی امروز است؟
سیف‌الدین آموس (Saifedean Ammous)، اقتصاددان و نویسنده کتاب استاندارد بیت کوین، معتقد است که بیت کوین می‌تواند چالش‌های پیش روی سیستم مالی فعلی را حل کند. به گفته وی، بیت کوین در مقایسه با ارزهای سنتی شکل برتری از پول است و بر ضرورت پذیرش اولین دارایی دیجیتال تاکید کرد. جالب توجه است، این نویسنده عنوان کرد که قبل از روی آوردن به بیت کوین به عنوان یک راه حل بالقوه، او معتقد بود که طلا راه حل نهایی است و از توانایی فلز گرانبها برای محافظت در برابر تورم حمایت اطمینان داشته است.
من فکر می‌کردم طلا راه‌حل است، و به مردم می‌گفتم که فدرال رزرو کار درستی انجام نمی‌دهد و تورم بد است. همه این چیزها قبل از این بود که بیت کوین رو بشناسم.
آموس همچنین از سیستم مالی موجود انتقاد کرد و آن را به عنوان یک فناوری شکست خورده توصیف کرد که برای تسهیل استثمار دولت و ایجاد تورم افسارگسیخته طراحی شده است.

خطر چاپ پول

او استدلال کرد که رویکرد سنتی چاپ پول صرفاً مشکلاتی را که برای حل آن تلاش می‌کند، تشدید می‌کند و منجر به چرخه کاهش ارزش و آشفتگی اقتصادی می‌شود، بنابراین نیاز است که بیت کوین انتخاب شود. با برجسته کردن مزایای متمایز بیت کوین، آموس بر ماهیت غیرمتمرکز و عرضه ثابت آن تاکید کرد. با تنها ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شده، او معتقد است که بیت کوین محافظی در برابر تورم شدید و دخالت دولت است.
دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  پایداری دلار آمریکا

  در این راستا، او پیش‌بینی کرد که پایداری دلار ایالات متحده تقریباً به پایان رسیده است، اگرچه او نتوانست جدول زمانی برای زمان بقای این ارز ارائه دهد.
  برای من، دلار تمام شده است و دیگر مهم نیست چه اتفاقی برای آن رخ خواهد داد.
  علاوه بر این، این اقتصاددان بر امنیت و کنترل افراد بر ذخایر بیت کوین خودشان تأکید و خاطرنشان کرد که هیچ کس نمی‌تواند خودسرانه بیت کوین‌های موجود را ایجاد کند یا مصادره کند.

  خرید بیت کوین | BTC

  به گفته آموس، پذیرش بیت کوین می‌تواند افراد را برای داشتن زندگی مرفه‌تری توانمند کند. او مردم را تشویق کرد که در فعالیت‌های سازنده شرکت کنند، کمتر از درآمدشان خرج کنند و بیت کوین پس‌انداز کنند. او استدلال کرد که با انجام این کار، افراد می‌توانند ثروت خود را در برابر فرسایش طولانی‌مدت ناشی از تورم تضمین و استقلال مالی کسب کنند.
  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

  قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

  آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

  بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر