خرس‌های بیت کوین در آخر هفته سلاخی شدند؛ دلیل روند صعودی اخیر چیست؟

تاریخ: 17 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
رالی صعودی بیت کوین

افزایش بیش از 10 درصدی قیمت بیت کوین در آخر هفته گذشته، ضررهای روزهای اول را جبران کرد و پس از رسیدن به کمترین قیمت در حدود 56,800 دلار در روز چهارشنبه، از مرز 65,000 دلار عبور کرد.

جریان‌های ورودی مجدد به ETFهای اسپات ایالات متحده در روز جمعه، به ویژه اولین جریان ورودی به Grayscale Bitcoin Trust، به عنوان یک کاتالیزور مثبت برای تحرکات اخیر قیمت عمل کرد.

حمام خون روزهای ابتدایی هفته باعث کاهش علاقه سرمایه‌گذاران شد؛ اما با بهبود قیمت بیت کوین، به نظر می‌رسد اعتماد کاربران گذاران در آخر هفته بازگشته است.

بر اساس شاخص ترس و طمع، احساسات بازار از «طمع» هفته گذشته به «ترس» در روز چهارشنبه تبدیل شد، روز بعد خنثی ماند و در آخر هفته به «طمع» تغییر کرد.

شاخص ترس و طمع در هفته گذشته

علی‌رغم گمانه‌زنی‌های مختلف در مورد اصلاح اخیر بیت کوین، این دوره از لحاظ تاریخی فرصت خرید مطلوبی را ارائه کرده است. علاوه بر این، برخی از تحلیلگران معتقدند که بیت کوین برای افزایش قیمت قابل توجهی آماده می‌شود.

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، گزارش داد که نهنگ‌های بیت کوین در روز جمعه بیش از 47,000 بیت کوین جمع‌آوری کرده‌اند. این انباشت نشان می‌دهد که اصلاح قیمت اخیر، که منجر به سقوط بیت کوین به زیر سطح روانی 60,000 دلار شد، توسط سرمایه‌گذاران نهادی به عنوان فرصتی برای خرید تلقی می‌شود.

سقوط بیت کوین به زیر سطح 60,000

تحلیلگر تکنیکال Rekt Capital خاطرنشان کرد که از لحاظ تاریخی، بیت کوین قبل از ادامه روند صعودی خود پس از هاوینگ، یک «منطقه خطرناک» کوتاه مدت را تجربه کرده است. او اصلاح اخیر را که یکی از طولانی‌ترین اصلاحات در این چرخه با 49 روز است، پیش‌زمینه‌ای برای افزایش احتمالی قیمت از اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر 2025 می‌داند.

افزایش احتمالی قیمت

بیت کوین می‌تواند تا ماه آگوست بین 60 تا 70 هزار دلار تثبیت شود

در پست وبلاگ اخیر خود، آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX پیش‌بینی کرد که بیت کوین با بهبود شرایط بازار، به ویژه پس از فصل مالیاتی ایالات متحده و سایر فشارهای موقت بازار، مانند گمانه‌زنی در مورد تصمیم نرخ فدرال رزرو، هاوینگ بیت کوین و تقاضا برای ETFها، دوباره شتاب صعودی بیشتری به دست خواهد آورد.

هیز بیان کرد که «چاپ پول»، تعدیل سیاست‌های فدرال رزرو و سیاست‌های خزانه‌داری ایالات متحده جذابیت دارایی‌های غیر فیات مانند بیت کوین را افزایش می‌دهد. او پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین به بالای 60,000 دلار افزایش یابد و سپس تا ماه آگوست (مرداد) در محدوده 60 تا 70 هزار دلار تثبیت شود.

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر