بری سیلبرت (Barry Silbert) کیست؟

تاریخ انتشار: 8 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 22 خرداد 1403
زمان مطالعه:  5 دقیقه
بری سیلبرت (Barry Silbert) کیست؟

هر کسی که در زمینه ارزهای دیجیتال تازه کار است، همان‌طور که مراحل اولیه تحقیقات خود را در این زمینه آغاز می‌کند، بارها و بارها با نام‌های مختلفی مواجه می‌شود. بسیاری رمزنگاری را قلمروی در سایه می‌دانند که در گوشه‌های تاریک و پر از و گردوغبار اینترنت، به فعالیت می‌پردازد. یکی از معروف‌ترین افراد در این زمینه بری سیلبرت (Barry Silbert) است.

بری سیلبرت سرمایه‌گذار، کارآفرین و میلیاردر تأثیرگذار در ارزهای رمزنگاری یا کریپتوکارنسی است. سیلبرت یکی از اولین سرمایه‌گذاران بیت کوین است که برای اولین‌بار در سال 2012 این ارز دیجیتال را خریداری کرد. همچنین سیلبرت بنیان‌گذار گروه ارزهای دیجیتال (DCG) است. در سال 2015، او گروه ارزهای دیجیتال (DCG) را راه‌اندازی کرد که به گفته وی در صنعت بیت کوین و بلاک چین از بهترین است.

دی سی جی (DCG) یک شرکت جهانی است که در سراسر جهان شرکت‌ها را در زمینه معاملات و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال پشتیبانی و حمایت می‌کند. همچنین او مالک گری‌اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) و بزرگ‌ترین مدیر دارایی در صنعت رمزنگاری است. او در مجموع بیش از 2 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد. در این مقاله با زندگی و نقش جذاب او در دنیای ارزهای دیجیتال آشنا می‌شویم.

بیوگرافی بری سیلبرت (Barry Silbert)

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  سیلبرت اولین سرمایه‌گذار در صنعت ارز دیجیتال است و کار خود را از سال 2012 آغاز کرد. سیلبرت پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، به آتلانتا رفت تا در مدرسه تجارت Goizueta تحصیل کند. از آنجا در سال 1998 مدرک کارشناسی خود را در رشته مالی دریافت کرد. پس از فارغ‌التحصیلی، به‌عنوان بانکدار سرمایه‌گذاری به Houlihan Lokey پیوست و تا سال 2004 در این شرکت ماند.

  پس از خروج از Houlihan Lokey، شرکتی به نام Restricted Stock Partners تأسیس کرد که به شرکت‌های خصوصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اجازه داد با معامله دارایی‌های غیر نقد مانند مطالبات ورشکستگی، سهام‌های نوپا و سهام محدود‌، سرمایه بیشتری جمع‌آوری کنند. در سال 2008 این شرکت نام خود را به SecondMarket تغییر داد تا جهت کسب‌وکار خود را بهتر نشان دهد. SecondMarket به‌طوری مقتدرانه‌ای پیشرفت کرد و در مجمع جهانی اقتصاد 2010 به‌عنوان پیشگام فناوری معرفی شد.

  وی در ادامه دو شرکت شناخته شده در صنعت رمزنگاری به نام‌های Grayscale Investments و Digital Currency Group را تأسیس کرد. شرکت Grayscale به دلیل سرمایه‌گذاری در بیت کوین شناخته می‌شود. گروه ارزهای دیجیتال (DCG) نیز بودجه اولیه را برای شرکت‌های مرتبط با بلاک چین و همچنین مالکیت و راه‌اندازی گروه‌های Grayscale و Genesis Trading فراهم می‌کند. سیلبرت که از سرمایه‌گذاران اولیه Coinbase و Ripple نیز محسوب می‌شود، توسط انجمن Ernst & Young به‌عنوان «کارآفرین سال 2020» شناخته شده است.

  من متقاعد شده‌ام که هر چقدر پول در طلا سرمایه‌گذاری شده است، بالاخره یک روز نقد می‌شود و به دست جوانان نسل هزاره می‌افتد و در نهایت به بیت کوین تبدیل خواهد شد.

  صندوق قابل معامله با ارز دیجیتال چیست؟

  ETFها که اکثر یک فهرست یا مجموعه‌ای از دارایی‌ها را شامل می‌شوند، یک ارز دیجیتال ETF یک یا چند ارز دیجیتالی را پشتیبانی می‌کند.

  بر اساس فروش یا خرید سرمایه‌گذاران، قیمت ETFهای ارزهای دیجیتال، روزانه تغییر می‌کند. درست مانند دیگر سهام‌ها، این صندوق‌ها نیز به‌صورت روزانه معامله می‌شوند. این صندوق‌ها مزایای متعددی را برای سرمایه‌گذاران به همراه می‌آورند.صندوق قابل معامله با ارز دیجیتال (ETF)، صندوق‌هایی متشکل از ارزهای دیجیتال است.

  در حالی از مهم‌ترین مزایای این صندوق‌ها می‌توان به هزینه‌های مالکیت ارزهای دیجیتال به میزان قابل توجه و نوع معامله و تجارت این صندوق‌ها اشاره کرد. با این حال، وضعیت نظارتی این صندوق‌های سرمایه‌گذاری همچنان ناشناخته است. سیلبرت از جمله افرادی است که اولین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال را معرفی کرد.

  صندوق قابل معامله با ارز دیجیتال چیست؟

  صندوق قابل معامله با ارز دیجیتال چیست؟

  سال 2020 و غوغای گروه ارزهای دیجیتال (DCG)

  در سال 2020، سیلبرت همچنان به هدایت شرکت‌های خود در بازار ارزهای دیجیتال ادامه داد. با افزایش قیمت بیت کوین در ماه دسامبر، Grayscale کمپین خود را با تبلیغ تلویزیونی 30 ثانیه‌ای در شبکه‌های اصلی ایالات متحده آغاز کرد.

  گروه ارزهای دیجیتال (DCG) در سال 2020 به میزان قابل توجهی گسترش یافت و از سود بسیار زیادی برخوردار شد. در ماه اوت سال 2020 گروه DCG اعلام کرد که با یک شرکت دیگر به نام Foundry در حال ورود به بازی استخراج ارزهای دیجیتال است. هدف این شرکت جدید، برآوردن تقاضا برای دسترسی به سرمایه بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال است. همچنین تأمین مالی تجهیزات استخراج رمزنگاری، ذخیره و خدمات مشاوره‌ای را ارائه می‌دهد.

  در ماه سپتامبر سال 2020 DCG، پس از شش سال، صرافی ارز دیجیتال Luno را خریداری کرد. مارکوس سوانپول، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال Luno گفت که حمایت کامل DCG به گسترش این صرافی و جذب مشتریان جدید کمک بسیاری می‌کند.

  وب‌سایت دیگری از دل گروه DCG بیرون آمد که پایگاه خبری CoinDesk نام گرفت. این شرکت ابتدا در سال 2013 توسط مشاور Spotify و سرمایه‌گذار، “شکیل خان”، راه‌اندازی شد. “خان” در طی یک ماه این سایت را به‌عنوان پاسخی به “فقدان اطلاعات شفاف” پیرامون بیت کوین راه‌اندازی کرد. وظیفه این سایت اطلاع‌رسانی، آموزش و ارتباط جامعه جهانی سرمایه‌گذاری از طریق اخبار، داده‌ها، رویدادها و آموزش است.

  بیوگرافی بری سیلبرت

  بیوگرافی بری سیلبرت

  گروه سرمایه‌گذاری Grayscale Investments

  گروه سرمایه‌گذاری Grayscale Investments که در سال 2013 تأسیس شده است، مدیر دارایی ارزهای دیجیتال است. این صندوق به‌طور خصوصی برای سرمایه‌گذاران نهادی و معتبر ایجاد شده است. در سال 2018، Grayscale صندوق سرمایه‌گذاری بزرگ دیجیتال Grayscale را راه‌اندازی کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد تا در گروهی از ارزهای دیجیتالی برجسته سرمایه‌گذاری کنند.

  این صندوق برای تجارت در بازارهای عمومی توسط مقام نظارتی صنعت مالی در اکتبر 2019 تأیید شد. گروه سرمایه‌گذاری Grayscale Investments بزرگ‌ترین مدیر دارایی ارز دیجیتال در جهان است و در ژانویه 2021 Grayscale گزارش داد که 2/20 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد.

  همچنین گروه سرمایه‌گذاری Grayscale مدیریت سرمایه‌گذاری Grayscale Bitcoin را انجام می‌دهد که اولین اوراق بهادار عمومی است که در زمان راه‌اندازی آن در سال 2013، برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین ایجاد شده بود. چهار صندوق Grayscale به‌طور عمومی در بازار معاملات ارزهای دیجیتال OTCQX معامله می‌شود. GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) در 21 ژانویه 2020، اولین محصول مالی ارز دیجیتال شد که در نهایت به شرکت اوراق بهادار و بورس تبدیل شد.

  سیلبرت در سال 2021

  در سال 2021، سیلبرت همچنان به معاملات ارزهای دیجیتال ادامه داده است؛ زیرا شرکت‌های بسیاری به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند و اکنون ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حدود 1 تریلیون دلار برآورد می‌شود. در حالی که جهان سال جدید را آغاز می‌کرد، گروه Grayscale اعلام کرد که از دسامبر 2020 تا سال 2021، سه برابر میزان استخراج، برای خرید بیت کوین اقدام کرده است و کل دارایی‌های تحت مدیریت خود را به 20 میلیارد دلار رسانده است.

  در اوایل سال 2021، سیلبرت از سمت مدیرعاملی خود در گروه Grayscale کناره‌گیری کرد و مایکل سوننشین، مدیرعامل قدیمی شرکت، جایگزین وی شد. سیلبرت این موقعیت را ترک کرد تا بر نقش خود در گروه ارزهای دیجیتال DCG تمرکز کند.

  بری سیلبرت از دیدگاه جهانیان

  بری سیلبرت از دیدگاه جهانیان

  بری سیلبرت از نگاه جهانیان

  بری سیلبرت با توجه به فعالیت‌هایش در زمینه ارزهای دیجیتال و شرکت‌هایی که تأسیس کرد، در بسیاری از مجلات و روزنامه‌های معتبر دنیا به‌عنوان فرد مهم و تأثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال ، معرفی شده است.

  به‌طور مثال نشریه Cointelegraph، سیلبرت را به‌عنوان پنجمین فرد با نفوذ در صنعت بلاک چین در سال 2021 معرفی کرد. از دیگر چهره‌های برجسته این فهرست می‌توان به Chanangpeng،Zhao بنیان‌گذار Binance، میلیاردر Winklevoss Twins، ویتالیک بوترین بنیان‌گذار Ethereum، مؤسس Polkadot Gavin Wood و مؤسس Kraken Jesse Powell اشاره کرد. در سال 2011، گروه Fortune او را جز 40 نفر برتر حوزه ارز دیجیتال نام برد.

  گفتار پایانی

  سیلبرت از معروف‌ترین افراد در زمینه ارزهای دیجیتال بودکه که مدیر عامل شرکت‌های معروف Grayscale Investments و Digital Currency Group است. او جز اولین افرادی است که به سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال پرداخته است.

  میزان دارایی‌های در سال 2021 بیش از 20 میلیارد دلار بوده است. همچنین از نظر بسیاری از روزنامه‌های و مجلات معتبر آمریکا، سیلبرت از افراد بسیار تأثیرگذار در زمینه ارزهای دیجیتال است.

  سؤالات متداول

  بری سیلبرت کیست؟

  بری سیلبرت از معروف‌ترین افراد در زمینه ارزهای دیجیتال است که مدیر عامل شرکت‌های معروف Grayscale Investments و Digital Currency Group است.

  میزان سرمایه سیلبرت چقدر است؟

  بر اساس بررسی‌ها در سال 2021 سرمایه بری سیلبرت تنها از گروه Grayscale Investments 20 میلیارد دلار است.

  صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال چیست؟ معروف‌ترین آن کدام است؟

  صندوق قابل معامله با ارز دیجیتال (ETF)، صندوق‌هایی متشکل از ارزهای دیجیتال است. معروف‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال متعلق به Grayscale Investments است.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  ۱۰ تریدر برتر جهان چه کسانی هستند؟

  بازارهای مالی با رشد قابل‌توجه خود در طول دهه‌های اخیر، میزب ...

  بیوگرافی پاول دورف | از کودکی تا روزهای اوج موفقیت تلگرام

  این روزها، نام کارآفرینی جوان و جذاب بر سر زبان‌هاست. فردی ک ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر