سخنان امروز رئیس فدرال رزرو چه معنایی برای بازار کریپتو خواهد داشت؟

تاریخ: 19 تیر 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
سخنان امروز رئیس فدرال رزرو چه معنایی برای بازار کریپتو خواهد داشت؟

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است اواخر امروز در مقابل کنگره شهادت دهد. سخنان او احتمالاً تاثیرات قابل توجهی برای بیت کوین و بازار گسترده ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

حضور پاول در کمیته بانکی سنا در روز سه‌شنبه و کمیته مالی مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه در زمانی است که رابطه بین سیاست‌های پولی و دارایی‌های دیجیتال تحت نظارت فزاینده‌ای قرار دارد. ماه گذشته، پاول با اذعان به قدرت ماندگاری ارزهای دیحیتال، تیتر یک خبرهای دنیای رمزارزها شد. پاول در آن زمان گفت: «ما استیبل کوین‌ها را نوعی پول می‌دانیم.»

همانطور که امروز پاول گزارش شش‌ماهه فدرال رزرو در مورد سیاست‌های پولی را ارائه می‌دهد، سرمایه‌گذاران کریپتو به دقت به هرگونه اشاره در مورد تصمیمات نرخ بهره گوش خواهند داد.

گزارش اخیر فدرال رزرو بر «احتیاط» تاکید کرد و گفت: این کمیته عقیده دارد تا زمانی که اطمینان بیشتری به حرکت پایدار تورم به سمت 2 درصد پیدا نکند، کاهش نرخ مناسب نیست. این رویکرد محتاطانه به سیاست پولی، پیامدهای مستقیمی برای بیت کوین دارد.

در سال‌های اخیر، قیمت بیت کوین به طور فزاینده‌ای با عوامل اقتصاد کلان مرتبط بوده است و بیشتر شبیه یک دارایی ریسکی، حساس به تغییرات سیاست پولی رفتار می‌کند.

هر نشانه‌ای از کاهش احتمالی نرخ بهره می‌تواند جرقه‌ای در افزایش قیمت بیت کوین ایجاد کند، زیرا نرخ‌های پایین‌تر معمولاً سرمایه‌گذاری در دارایی‌های با ریسک بالاتر را تشویق می‌کند.

والنتین فورنیر، تحلیلگر BRN، می‌گوید: شاخص ترس و طمع 28 است، که نشان می‌دهد بسیاری از سرمایه‌گذاران از پایان روند صعودی هراس دارند. با این حال، او یک فرصت خرید بالقوه را نیز می‌بیند.

فورنیر در این باره گفت:

خرید در زمانی که سرمایه‌گذاران دیگر ترس دارند، اغلب بازدهی بالاتری را به همراه دارد؛ به‌ویژه در مواقعی که بیشتر اخبار برای ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌های پرخطر مثبت هستند. ما معتقدیم که کف بازار را دیده‌ایم یا بسیار به آن نزدیک هستیم.

ارتباط روبه‌رشد بین بیت کوین و بازارهای مالی سنتی در نحوه واکنش آن به اخبار اقتصاد کلان مشهود است. به‌عنوان‌مثال، کاهش نرخ بهره به طور بالقوه می‌تواند باعث افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین شود. این بدین دلیل است که نرخ بهره پایین اغلب منجر به افزایش نقدینگی در بازارهای مالی می‌شود و سرمایه‌گذاران را بر آن می‌دارد تا به دنبال دارایی‌های جایگزین مانند بیت کوین به‌عنوان پوششی در برابر کاهش ارزش ارزهای فیات باشند.

همانطور که پاول در این هفته شهادت می‌دهد، بازار ارزهای دیجیتال سخنان او را برای هر گونه نشانه‌ای از تصمیمات سیاست پولی آینده تجزیه و تحلیل خواهد کرد. در حالی که فدرال رزرو موضع محتاطانه‌ای دارد، حتی تغییرات ظریف در لحن پاول می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

انتشار آتی گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده اداره آمار کار، همراه با شهادت پاول، این هفته را تبدیلی به هفته‌ای مهم برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌کند.

جواد علیزاده

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. میراب عطش
    میراب عطش | 20 تیر 1403

    جواد جان فعلا که ما بیتکوین و باقی هم سلف هایش علاقه ای به پامپ ندارند و از سودهای هیجانی خبری نیست ولی از اینکه خبرهای تاثیرگذار کریپتو را پیگیری میکنید سپاسگزارم