شورای جهانی طلا (World Gold Council) چیست؟

تاریخ انتشار: 14 تیر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 6 تیر 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
World Gold Council

امروزه بازار طلا یکی از مهم‌ترین بازارهای جهانی را تشکیل می‌دهد که هر روزه میلیاردها دلار معامله در این بخش صورت می‌گیرد. بر همین اساس امروزه شاهد رونق بازار جهانی طلا هستیم. شورای جهانی طلا یکی از مهم‌ترین ارگان‌های مربوط به بازار طلاست که باید شناخت کافی به آن داشته باشید؛ از همین رو در این مطلب قصد داریم با این شورا و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد، بیشتر آشنا شویم.

آشنایی اولیه با شورای جهانی طلا (World Gold Council)

برای اینکه بتوانید با شورای جهانی طلا آشنا شوید، حتماً باید آشنایی کافی با ساختار اولیه آن داشته باشید. این شورا درواقع یک انجمن دولتی است که تعداد زیادی از تولیدکنندگان طلا در آن کنار یکدیگر جمع شده‌اند. در این شورا می‌توان افراد زیادی را مشاهده کرد که هرکدام آن‌ها فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه طلا دارد. هدف اصلی شکل‌گیری این انجمن این بوده است که سبب رونق هرچه بیشتر بازار طلا شود؛ از همین رو شاهد هستیم که این شورای جهانی توانسته است فعالیت‌های خود را در بخش‌های مختلف گسترش دهد. تعداد کل افراد این شورا ۳۳ نفر است که هرکدام نقش تعیین‌کننده‌ای در این شورا دارند.

معمولاً اعضایی که در این شورا حضور دارند، عرضه‌کننده بهترین طلاها در سراسر جهان هستند. بی‌شک این شورا نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت طلا در جهان دارد که باید به آن دقت کرد. شورای WGC این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که در هر نقطه‌ای از این جهان که هستید به طلا دسترسی داشته باشید.

وجود این انجمن جهانی سبب شده است که میزان عرضه و تقاضا طلا در جهان به حالت تعادل برسد. با توجه به اهداف بی‌نظیری که توسط این شورا دنبال می‌شود، آینده بازار طلا در این مورد بسیار مهم خواهد بود.

بررسی اهداف شورای جهانی طلا

یکی از نکاتی که شما باید به آن دقت کنید، این است که اهداف شورای جهانی طلا چیست و به چه سمت و سویی حرکت می‌کند. این شورا اهداف زیادی را برای خود مشخص کرده است که هرکدام از آن‌ها در نوع خود مهم هستند. هدف اصلی این شورا تبلیغ برای افزایش مصرف طلا در جهان است. درواقع این انجمن تلاش می‌کند فرهنگ مصرف طلا را در سراسر جهان نهادینه کند. بی‌‌شک اگر میزان تقاضا برای طلا افزایش پیدا کند،‌ میزان درآمد تولیدکنندگان طلا نیز بیشتر خواهد شد.

شورای جهانی طلا (World Gold Council) چیست؟

مدیر عامل WGC

لابی‌گری‌هایی که توسط شورای جهانی طلا انجام می‌شود، همواره تأثیرات خاصی بر قیمت طلا داشته است که باید به آن دقت داشته باشید. این شورا به‌خوبی نحوه بازاریابی را می‌داند و تمامی کارهایی که تا امروز انجام داده است، این موضوع را تأیید می‌کند. همچنین فعالیت‌های تحقیقی نیز بخش مهمی از کارهای این شورا را تشکیل می‌دهد که باید به آن دقت کافی داشته باشید. به‌طور قطع این شورا نقش بسیار پررنگی در افزایش خرید طلا توسط مردم داشته است که باید به آن دقت داشته باشید.

حمایت شورای جهانی طلا از پروژه‌های مربوط به طلا

با توجه به اینکه شورای جهانی طلا تأثیر زیادی بر فعالیت‌های مربوط به طلا دارد،‌ باید نقش آن را در پروژه‌های طلا نیز بررسی کرد. در حال حاضر این انجمن بیش از سه‌چهارم طلای کل جهان را تولید می‌کند. امروزه پروژه‌هایی که در زمینه طلا هستند نیز روز به روز افزایش می‌کنند که در بسیاری از آن‌ها شاهد محصولات جدید طلا هستیم. از آنجا که این محصولات جدید می‌توانند فرهنگ استفاده از طلا را رونق دهند، تحت حمایت شورای جهانی طلا قرار می‌گیرند. به‌طور قطع پیداکردن کاربردهای جدید برای طلا می‌تواند بر میزان تقاضای آن در بازار مؤثر باشد.

این انجمن همواره تلاش می‌کند تا پروژه‌های مربوط به طلا بیشترین رشد ممکن را تجربه کنند. در حال حاضر نیز بسیاری پروژه‌ها با این حمایت به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کردند که نتیجه آن را می‌توان به‌آسانی مشاهده کرد.

همواره این نکته را به یاد داشته باشید که شورای جهانی طلا بیشترین تأثیر را در افزایش میزان تولید این فلز گران‌بها دارد.

با یک نگاه ساده می‌توان به این نکته پی برد که این شورا از نظر اهمیت در بالاترین درجه ممکن در بازار طلا قرار دارد.

نقش شورای جهانی طلا در استخراج طلا

همان‌ طور که اشاره کردیم، شورای جهانی طلا تأثیر زیادی بر تولید این فلز دارد. با این حال کمتر کسی درباره نقش این شورا در استخراج طلا سخن گفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد طلا در همه قاره‌های جهان وجود دارد که استخراج‌کنندگان در کشورهای مختلف حضور دارند. اصلی‌ترین استخراج‌کنندگان طلا در دنیا در داخل شورای جهانی طلا عضو هستند که این امر نشان‌دهنده اهمیت ویژه این انجمن است.

براساس تحقیقاتی که تا به حال صورت گرفته است،‌ به غیر از قطب جنوب در سایر قاره‌ها عملکرد استخراج توسط اعضای انجمن در حال انجام است.

بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کند که این شورا در قاره‌های مختلف جهان در حال فعالیت است که نشان‌دهنده ابعاد وسیع فعالیت آن است. در حال حاضر کشورهایی مانند آمریکا،‌ کانادا، غنا و چین در زمینه استخراج طلا رتبه‌های برتر را دارند که باید به جایگاه ویژه آن‌ها در این مورد دقت کرد. با توجه به جذابیت‌هایی که در کسب‌وکار طلا وجود دارد، شرکت‌های زیادی در این زمینه فعال هستند که هرکدام آن‌ها در نوع خود اهمیت بالایی دارند.

تأثیر فعالیت شورای جهانی طلا بر اقتصاد دنیا

زمانی که ما درباره شورای جهانی طلا و اهمیت آن صحبت می‌کنیم، حتماً باید نگاه ویژه‌ای نیز به تأثیر آن بر اقتصاد جهان بیندازیم. این شورا توانسته است با کنترل درست و حرفه‌ای بازار طلا نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد جهان داشته باشد. ذکر این نکته ضروری است که شاخص‌های اقتصادی مختلفی به طلا وابسته است که باید به آن‌ها دقت کرد. بر همین اساس امروزه شاهد آن هستیم که شورای جهانی طلا با تصمیم‌گیری‌های اساسی خود توانسته تأثیرات بزرگی بر شاخص‌های اقتصادی داشته باشد.

حتما بخوانید: نقدینگی چیست؟ | آشنایی کامل با این مفهوم اقتصادی

اگر شما قصد دارید تأثیر این شورا را روی بازار ببینید،‌ تنها کافی است تغییرات ایجادشده در میزان تولید طلا را مشاهده کنید. براساس تحقیقاتی که تا به حال صورت گرفته است،‌ این سازمان با افزایش و کاهش تولید طلا سبب می‌شود که قیمت این فلز دچار نوسانات مختلفی شود. با توجه به اینکه تصمیم‌های این انجمن حالت گروهی دارد،‌ بیشتر اوقات منافع تولیدکنندگان در این بخش را در نظر می‌گیرند.

البته نباید فراموش کرد که شورای جهانی طلا برنامه‌های ویژه‌ای نیز برای مصرف‌کنندگان دارد تا علاقه آن‌ها به خرید طلا را افزایش دهد. اگر برنامه‌ریزی درستی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید از تصمیم‌های این شورا به نفع خود سود ببرید.

بررسی اعضای شورای جهانی طلا

با توجه به فعالیت‌های گسترده‌ای که شورای جهانی طلا دارد، می‌توان این نکته را دریافت که طلا جزء بهترین فلزاتی است که می‌توان روی خرید آن حساب باز کرد. در حال حاضر هرکدام از اعضای این شورا دارای فعالیت‌های خاص خود هستند که باید به آن‌ها دقت کرد. برای اینکه آگاهی شما در این زمینه بیشتر شود، برخی از این شرکت‌های مهم را معرفی می‌کنیم

 • شرکت Aura Minerals

شرکت Aura Mineralsیکی از مهم‌ترین اعضای شورای جهانی طلا Aura Minerals است. این شرکت فعالیت خود را در کل قاره آمریکا گسترش داده است که به همین دلیل می‌توان آن را جزء برترین شرکت‌های انجمن دانست. فعالیت‌های مربوط به استخراج طلا نیز به‌صورت ویژه توسط این شرکت پیگیری می‌شود که باید دقت لازم را در این باره داشته باشید. البته ذکر این نکته ضروری است که این شرکت در حوزه فلز مس نیز مشغول به کار است.

 • شرکت B2Gold

از دیگر شرکت‌هایی که در انجمن حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، B2Gold است. این شرکت سه معدن طلا داردشرکت B2Gold که به همین دلیل بخش زیادی از تولیدات جهانی طلا را در اختیار خود دارد. یکی از خصوصیات مهم این شرکت این است که طلای ارزان‌قیمت را تولید کند و به فروش برساند. این شرکت تمام تلاش خود را به کار بسته است تا در نقاط مختلف جهان کار خود را گسترش دهد و برای مثال در کشورهایی مانند ازبکستان و کلمبیا فعالیت خود را گسترش داده است.

 • شرکت Sandstorm Gold

 

شرکت Sandstorm Goldیکی از برترین شرکت‌های جهانی در حوزه طلا Sandstorm Gold است که شما می‌توانید شناخت کاملی به آن داشته باشید. این شرکت تأثیرگذار در سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را شروع کرده است و تا امروز توانسته تأثیر بسیار زیادی بر بازار طلا داشته باشد. این شرکت متعلق به نولان واتسون است که سابقه زیادی در زمینه تجارت طلا دارد. این شرکت نیز فعالیت‌های خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داده است که به همین دلیل باید شناخت درستی از آن داشته باشید. از زمانی که این شرکت وارد شورای جهانی طلا شده است، می‌توان اثرات بی‌نظیر آن را در بازار طلا به‌خوبی مشاهده کرد.

 • شرکت Zhaojin

شرکت Zhaojinحال که در حال بررسی برترین شرکت‌های شورای جهانی طلا هستیم، بهتر است شرکت Zhaojin را نیز بررسی کنیم. این شرکت چینی بعد از حضور در شورا توانسته توانایی‌های خود در تولید طلا را اثبات کند. به‌طورکلی این شرکت پرچم‌دار تولید طلای خالص است که شما می‌توانید آن را از این نظر بررسی کنید. آغاز فعالیت این شرکت مربوط به سال ۱۹۷۴ است که از آن زمان تا امروز فعالیت خود را گسترش داده است.
با توجه به سابقه زیادی که این شرکت دارد،‌ بی‌شک می‌توان آن را از برترین شرکت‌ها در حوزه طلا دانست. نکته جالب این است که فعالیت‌های این شرکت جنبه‌های مختلفی دارد. مواردی مانند استخراج، ذوب طلا و فرآوری آن به‌صورت ویژه توسط این شرکت صورت می‌گیرد که توانمندی‌های خاص آن را نشان می‌دهد.

گفتار پایانی!

در دنیای امروز طلا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دارایی‌ها شناخته می‌شود؛ به همین دلیل بازار این فلز همواره پر از تلاطم‌های مختلف است که شما می‌توانید آن را مدنظر قرار دهید. شورای جهانی طلا انجمنی است که بهترین تولیدکنندگان طلا در آن کنار یکدیگر جمع شده‌اند؛ از همین رو شاهد هستیم که خرید و فروش طلا به‌صورت کامل زیر نظر این شورا صورت می‌گیرد. در این مطلب به‌صورت دقیق درباره این شورا و نقش آن در بازار طلا صحبت شد. به‌طور قطع سیاست‌های کلی این شورا می‌تواند نقش مهمی در عرضه و تقاضا طلا در جهان داشته باشد.

پرسش‌های متداول

 • شورای جهانی طلا چند عضو دارد؟

این شورا درواقع یک انجمن است که بیش از ۳۳ شرکت برتر در زمینه تولید و عرضه طلا در آن عضو هستند.

 • نقش این شورا در قیمت طلا چیست؟

با توجه به اینکه بخش اعظمی از تولید طلای جهان در انحصار این شوراست، به‌راحتی می‌تواند با کاهش یا افزایش عرضه قیمت جهانی طلا را تغییر دهد.

 • چرا شورای جهانی طلا تشکیل شده است؟

این شورا تلاش می‌کند منابع صنف طلا را حفظ کند و خدمات‌رسانی به مردم در این باره را به شکل مستقیم افزایش دهد.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
 1. علی اکبری
  علی اکبری | 13 مهر 1402

  سلام، خسته نباشید، مسئله تون ؟ در حال حاضر عرضه طلا توسط انجمن در چه سطوحی هست و با بررسی این مورد میشه قیمت رو تحلیل کرد ؟ ممنون