ارز دیجیتال وینک چیست؟ | بررسی تاریخچه قیمت WIN

تاریخ انتشار: 30 آبان 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 3 بهمن 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
ارز دیجیتال وینک چیست؟ | بررسی تاریخچه قیمت WIN

دنیای امروز، دنیای ارزهای دیجیتال است. معامله و خرید و فروش این ارزها، این روزها به عنوان حرفه و شغل اصلی خیلی از افراد به حساب می‌آید. دنیای دیجیتال جذاب، اما همراه با پیچیدگی و ریسک است. بنابراین یکی از اصولی که رعایت آن برای موفقیت در معاملات واجب و ضروری به نظر می‌رسد، آشنایی کامل با مفاهیم و اصطلاحات این بازار است. انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، ترون و… وجود دارد که شما باید در گام اول با تمامی آن‌ها آشنایی کامل داشته باشید. آن چه در این نوشتار برآنیم، بررسی یکی از این ارزها با نام ارز دیجیتال وینک ‌است. این که این ارز چیست، چه کسانی به عنوان توسعه دهندگان آن فعالیت می‌کنند و چه توکن‌هایی دارد و البته بررسی تمامی جزئیات مربوط به آن، موضوعی است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

خرید ارز دیجیتال وینک

وینک چیست؟

می‌توان گفت که ارز دیجیتال وینک در واقع یک پلتفرم از نوع غیر متمرکز ‌است. این پلتفرم در حقیقت مبتنی بر بلاک چین ترون است. آن چه هدف از ایجاد وینک عنوان شده، عرضه اپلیکیشن‌های بازی غیر متمرکز در بازار ‌است. ایجاد اپلیکیشن‌هایی با کیفیت، از اهداف اصلی توسعه دهندگان این ارز دیجیتال به حساب می‌آید. در واقع می‌توان گفت تیم وینک متشکل از طراحان توانمند بازی‌ها ‌است که قصد دارند با استارت آپ‌های مختلف، پیش‌برد امور در زمینه طراحی بازی‌های با کیفیت را بر عهده گیرند.

این ارز دیجیتال همواره به صورت دو توکن مجزا در بازار وجود دارد. این دو توکن هر کدام در یک بلاک چین قرار دارند. توکن TRC20 در بلاک چین ترون و دیگری با نام BEP2 که در بلاک چین بایننس است. اگر بخواهیم به مجموعه کلی عرضه ارز وینک بپردازیم باید بگوییم برابر با 999 میلیارد واحد ‌است. این توکن‌ها از طرق مختلف از جمله عرضه اولیه، بازارهای ثانوی، تبلیغات و ایردراپ‌ها، عرضه می‌شوند.

نماد اختصاری وینک

نماد ارز دیجیتال وینکهر کدام از ارزهای دیجیتال در بازار معاملات معمولاً دارای یک نماد اختصاری هستند. برای ارز دیجیتال وینک نیز این نماد برابر است با WIN.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  ارز وینک چگونه پدید آمده است؟

  در زمان‌های قدیم، نام پلتفرم وینک، ترون بت بود. در واقع ترون نخستین پلتفرمی بود که قابلیت غیرمتمرکز بودن داشت و در شبکه بلاکچین راه‌اندازی شده بود. با گذشت زمان توسعه دهندگانی که علاقه به شرط‌بندی‌ها و بازی‌های غیرمتمرکز داشتند در سال 2019، نام این پلتفرم را به وینک تغییر دادند. در همان ابتدای کار توسعه دهندگان، سکه عرضه کردند و در حدود 6 میلیون دلار نیز با همان عرضه سکه، سرمایه اولیه جذب نمودند. بعد از آن بود که وینک در لیست ارزهای دیجیتال صرافی‌های مختلف از جمله صرافی بایننس قرار گرفت.

  حال سؤال این جاست که این توسعه دهندگان چه کسانی هستند؟ این افراد همچون خود پلتفرم که به صورت غیرمتمرکز کار می‌کند، در سر تا سر دنیا به صورت غیرمتمرکز حضور دارند. مجموعه‌ای از افراد متخصص در طراحی بازی‌ها و توسعه اپلیکیشن ها، افراد تیم توسعه دهنده را تشکیل می‌دهد. در رزومه افراد این تیم می‌توان نمونه‌های خیلی خوبی از فعالیت در زمینه بلاک چین را مشاهده کرد. در واقع ایده اصلی برای وینک از کنار هم قرار دادن فناوری مربوط به بلاک چین و همچنین بازی‌ها، به دست می‌آید.

  بنیان گذاران اولیه فقط سه نفر بودند، اما در مدت زمان کمی، افراد تیم گسترش پیدا کرده و هم اکنون 13 نفر اعضا در سر تا سر دنیا مشغول به همکاری برای توسعه بیش‌تر ارز وینک هستند. مدیر پلتفرم، مدیر اجرایی، متخصصین در حوزه بازار یابی و مدیر برنامه ریزی پروژه از جمله سمت‌هایی است که در بین افراد تیم برای این ارز دیجیتال وجود دارد.

  بررسی تاریخچه قیمت ارز وینک

  برای بررسی تاریخچه ارز وینک باید نوسانات قیمت آن را از همان ابتدای عرضه اولیه تابه امروز مشاهده کنیم. در سال 2019 که عرضه اولیه انجام شد، قیمت اولیه 0.00006673340 دلار بود که ظرف مدت خیلی کوتاهی این مبلغ به عدد 0.0003 دلار رسید. به بیانی دیگر یعنی حدود 350 درصد رشد قیمت داشت که بسیار شگفت آور بود. اما همچون بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، بعد از آن یک افت قیمت برای این ارز اتفاق افتاد.

  مدت زمانی بعد‌تر نیز برای مدت چندین ماه قیمت آن ثابت بود و دچار نوسانات نشد. در ماه آوریل سال 2021، به طور ناگهانی قیمت وینک صعود پیدا کرد و ارزش آن برابر با 0.002 دلار شد؛ به گفته‌ای، 1900 درصد رشد. هم اکنون قیمت ارز دیجیتال وینک در حدود 0.0015 دلار معامله می‌شود.

  نمودار نوسانات ارز وینک در تایم فریم یک ساله (منبع: بیت پین)

  هدف از ساخت ارز وینک چیست و چگونه کار می‌کند؟

  هدف از ساخت ارز دیجیتال وینک، ارائه دادن اطلاعاتی قابل اطمینان برای فعال نمون قراردادهای هوشمند، ‌است. در واقع با کمک این ارز است که توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا قراردادهای هوشمند را به اطلاعات موجود در دنیای واقعی اتصال دهند. البته علاوه بر این توسعه دهندگان با کمک وینک می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد کرده و یا dapp بازی منحصر به فرد را می‌توانند بسازند.

  طراحی‌های خلاقانه در بازی‌ها از مهم‌ترین کاربردهای ارز wink ‌است. توسعه بازی و اشتراک‌گذاری آن‌ها در شبکه‌های مختلف، همگی به کمک این ارز انجام می‌شود. خوب است بدانید که کسانی که از wink استفاده می‌کنند، با یک شاخص به نام Win Power مشخص خواهند شد. Win Power بر اساس تعداد توکن‌هایی که کاربر نگه داری می‌کند، محاسبه می‌شود. به این ترتیب، هر چه کاربری دارای توکن‌های بیشتری باشد، وین پاور بیشتری نیز جمع می‌کند. بنابراین، در هر روز بسته به میزان win power کاربر، سیستم مقدار مشخصی توکن را در اختیار او می‌گذارد؛ در نتیجه میزان توکن با میزان وین پاور، متناسب خواهد بود.

  مزایای ارز دیجیتال wink

  ارز دیجیتال وینک همواره دارای مزایایی ‌است که عبارتند از:

  • کنترل کامل کاربران بر مدیریت داده‌ها
  • قابلیت کار کردن بازی‌ها در این پلتفرم با دیگر ارزهای دیجیتال
  • امکان کاهش چشمگیر داده‌ها در پلتفرم وینک
  • هر چه کاربر مقدار بازی بیشتری انجام دهد، می‌تواند ارز بیشتری به دست بیاورد.
  • حسابرسی راحت تمامی پروژه‌ها به دلیل مبتنی بودن آن‌ها بر اساس قراردادهای هوشمند

  یکی دیگر از مزایای خیلی مهم پلتفرم وینک، اهمیت بسیار بالایی است که به کاربران خود می‌دهد. در این پلتفرم برای کاربران پاداش‌هایی نیز در نظر گرفته می‌شود. برای مثال هر چه تعداد توکن‌های آن‌ها بیشتر باشد، از جوایز بالاتری برخوردار خواهند بود. در واقع این جوایز هدفشان ترغیب و تشویق بیشتر کاربر به نگه‌داری ارز وینک است. لازم به ذکر است که این پاداش‌ها همان طور که پیش از این نیز ذکر کردیم، به صورت روزانه و در قالب ارز دیجیتال ترون به کاربران اختصاص می‌یابد.

  خرید ارز دیجیتال وینک

  کیف پول ارز دیجیتال وینک

  ارزهای دیجیتال در کیف پول‌هایی از نوع دیجیتال نگه‌داری می‌شوند. حتماً می‌دانید که کیف پول‌های دیجیتال به سه دسته سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و کاغذی تقسیم‌بندی می‌گردند. اگر به دنبال تراکنش‌های روزانه از ارزهای دیجیتالی هم چون وینک هستید، به شما کیف پول‌های نرم‌افزاری را پیشنهاد می‌کنیم. اما در هر حال خوب است بدانید که از نظر امنیتی، بهترین نوع کیف پول‌های دیجیتال، از نوع سخت افزاری هستند. اگر به دنبال نگه داری ارز خود برای طولانی مدت هستید، باز هم انواع سخت افزاری برای شما مناسب‌تر خواهند بود. مهم‌ترین کیف پول‌هایی که برای این ارز استفاده می‌شوند عبارتند از:

  • کیف پول سخت‌افزاری لجر
  • کیف پول سخت‌افزاری ترزور
  • کیف پول سخت‌افزاری کیپ کی
  • کیف پول نرم‌افزاری کوینومی
  کیف پول‌های سخت افزاری بهترین گزینه برای نگه داری طولانی مدت وینک هستند

  کیف پول‌های سخت افزاری بهترین گزینه برای نگه داری طولانی مدت وینک هستند

  مقایسه ارز ترون با بیت کوین

  اگر بخواهیم به مقایسه ارز وینک با بیت کوین بپردازیم، باید اعتراف کنیم که ارزش بیت کوین قطعاً خیلی بالاتر از این ارز ‌است. اما کم‌تر بودن ارزش وینک شاید بتواند نسبت به بیت کوین یک نکته مثبت به حساب بیاید؛ چطور؟ اگر ارزهایی مانند بیت کوین که دارای ارزش بالایی هستند را در طول یک مدت مشخص در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که آن‌ها دارای نوسانات زیادی نیز می‌شوند. اما ارزهای ارزان‌تری همچون WINK شاید خیلی تحت تأثیر نبوده و راحت‌تر بتوان به خرید و فروش آن‌ها اقدام کرد.

  به طور کلی یادتان باشد که معامله با ارزهای سبک‌تر و کم ارزش‌تر، دارای ریسک کمتری برای شما خواهد بود. اما با این حال با محبوبیت فراوانی که این ارز در دنیای دیجیتال تا به امروز به خصوص در میان گیمرها کسب کرده است، قطعاً آینده‌ای روشن را می‌توان برای آن در نظر گرفت. این همان چیزی است که توسعه دهندگان این ارز بر آن مدعی هستند و در جهت پیشبرد آن نیز تلاش می‌کنند.

  اما در هر حال در دنیای امروز متأسفانه صرافی‌های کمتری از این ارز پشتیبانی می‌کنند. به خصوص در کشور آمریکا که عدم حضور ارز وینک در صرافی‌های معتبر باعث شده است تا آمریکایی‌های کمتری نیز در این ارز سرمایه گذاری کنند.

  آینده رمزارز وینک چگونه پیش بینی می‌شود؟

  اگر بخواهیم آینده ارزهای دیجیتال را پیش بینی کنیم باید به بررسی موارد مختلفی در این زمینه بپردازیم. برای مثال برنامه‌ها و اهدافی که مؤسسان و توسعه دهندگان یک ارز برای آن در نظر گرفته‌اند، می‌تواند به شدت در آینده آن ارز تأثیرگذار باشد. از این نظر، ارز WIN از آن جایی که یک پلتفرم غیرمتمرکز در یک بستر بلاکچین ‌است، برنامه‌ها و اهداف توسعه دهندگان برای آن به شدت روشن و موفق خواهد بود. از طرفی حجم معاملاتی که در این بستر اتفاق می‌افتد نیز در زمان حال، بالا است.

  پلتفرم وینک، تاکنون هیچ خطا و روزمه منفی نداشته است که این خود نیز می‌تواند دلیلی روشن بر آینده موفق آن باشد. هم اکنون در زمان نگارش این نوشتار، جایگاه این ارز در بازارهای دیجیتال، رتبه 125 است که می‌تواند جایگاهی مناسب برای آن در نظر گرفته شود. به طور کلی پلتفرم‌هایی که برای گیمینگ طراحی شده‌اند، از محبوبیت بالایی در بازار ارزهای دیجیتال برخوردار هستند و وینک هم از همین نظر قطعاً با موفقیت رو به رو خواهد شد. سیستم پاداش دادن به کاربران که پیش‌تر از آن سخن گفتیم نیز خود روشی است که برای بالاتر بودن ارزش ارز از طریق طولانی‌تر کردن مدت زمان نگه داری آن توسط کاربران، اتفاق می‌افتد که خود می‌تواند آینده‌ای روشن را برای این ارز رقم زند.

  گفتار پایانی!

  رمزارز وینک به عنوان یکی از هدف‌مندترین رمزارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال، یک ارز محبوب در این بازار به خصوص در بخش گیمینگ به حساب می‌آید. در این نوشتار تمامی ویژگی‌ها و خصوصیات این ارز را بیان کرده و تاریخچه نوسانات قیمتی آن را بررسی کردیم. در نهایت، آینده این ارز را تا حدودی پیش بینی کرده و با توجه به برنامه‌های توسعه دهندگان آن، نوید امیدواری را به شما دادیم.

  خرید ارز دیجیتال وینک

  سؤالات متداول

  چه کیف پولی بهترین نوع برای نگه داری ارز وینک است؟

  کیف پول‌های لجر، کوینومی، ترزور و کیپ کی به عنوان بهترین کیف پول‌هایی هستند که برای نگهداری ارز وینک می‌توان مورد استفاده قرار داد. کیف پول‌های سخت افزاری بهترین و امن‌ترین انواع خواهند بود.

  به کدام صرافی‌ها برای خرید و فروش این ارز می‌توان مراجعه کرد؟

  بهترین صرافی که برای خرید و فروش وینک می‌توان به آن مراجعه کرد در حال حاضر صرافی بیت پین است که هیچ محدودیتی برای خرید و فروش این ارز دیجیتال ندارد و کاربران ایرانی می‌توانند به سادگی در صرافی بیت پین برای خرید و فروش وینک اقدام کنند.

  آیا آینده ارز وینک برای سرمایه گذاری روشن خواهد بود؟

  تا به امروز روند رشد این ارز دیجیتال مثبت بوده است و از آن جایی که برنامه‌هایی خوب برای این پلتفرم توسط توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است، می‌توان نسبت به آینده آن امیدوار بود.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. سعید
   سعید | 24 بهمن 1400

   من یکسال دارم سرمایم شده یک پنجم یک ارزمزخرف بدردنخورپول نابودکن حیف پول گول نخورید