ارز دیجیتال وتور (VTHO) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال وتور (VTHO)

تاریخ انتشار: 13 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 شهریور 1402
زمان مطالعه:  8 دقیقه
ارز دیجیتال وتور (VTHO) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال وتور (VTHO)

وتور یک ارز دیجیتال با نام VeThor Token است که با نماد معاملاتی VTHO در صرافی‌ها مورد معامله قرار می‌گیرد. در این نوشتار برآنیم تا اطلاعاتی را در مورد این رمزارز و بنیان‌گذار آن، هدف از ساخت آن، نوع خریدوفروش، مزایا و معایب و همچنین پیش‌بینی در مورد روند قیمتی آن در آینده در اختیار شما قرار دهیم. همان‌طور که می‌دانید سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارای ریسک‌های بسیار زیادی است که این ریسک‌ها ناشی از نوسانات قیمتی بسیار شدید ارزهای دیجیتال، اخبار و حواشی پیرامون آن‌ها، ناشناخته بودن این بازار توسط افراد جامعه و عوامل بسیار دیگری است. بنابراین برای ورود به این بازار و خریدوفروش رمزارزها در زمان و موقعیت مناسب، مستلزم شناخت درست آن‌ها و سپس تحلیل روند بازار آن هاست.

خرید ارز دیجیتال وتور

وتور (VTHO) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال وتور (VTHO)

وتور (VTHO) توکنی بر بستر بلاک چین VeChainThor است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. توکن VeThor یک توکن استاندارد VIP-182 است که قصد دارد فرایند معاملات در بلاک چین را روی پلتفرم قرارداد هوشمند تسهیل بخشد. VET و VTHO توکن‌هایی هستند که برای عملکرد صحیح بلاک چین VeChainThor مورد استفاده قرار می‌گیرند. در اصل با نگهداری VET افراد می‌توانند ارز دیجیتال VTHO به دست بیاورند. بنابراین این سیستم یک سیستم دو سکه‌ای است تا هزینه‌های تراکنش در آن نسبتا پایدار باقی بماند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  نماد اختصاری وتور

  نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری وتور، VTHO است که فقط کافی است با تایپ این نماد در نوار مربوط به جست‌وجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جست‌وجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

  مخترع وتور (VTHO) چه کسی است یا توسط چه تیمی ساخته شده است؟

  در سال ۲۰۰۹ فردی چینی به نام سانی لو (SUNNY LU) که در سال ۲۰۰۲ از دانشگاه شانگ‌های Jiao Tong در رشته مهندسی الکترونیک و ارتباطات فارغ التحصیل شده بود، مدیر فناوری اطلاعات شرکت Louis Vuitton China شد و سپس در سال ۲۰۱۰ سمت مدیر فنی این شرکت را از آن خود کرد. وی با تلاش بسیار در سال ۲۰۱۴ وارد بخش IT شرکت شد. اما طولی نکشید که در صدد اجرای ایده VeChain برآمد. شرکت VeChain یکی از شرکت‌های زیرمجموعه صنعت قدرتمند بلاک چین Bitse بود. اما او از این تابعیت جدا شد و VeChain را به صورت مستقل اداره کرد. در سال ۲۰۱۸ بلاک چین VeThor و توکن آن را راه‌اندازی کرد.

  تاریخچه قیمت وتور (VTHO)

  وتور که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد هم اکنون دارای ارزش بازار ۳۸۱.۶۱ میلیون دلار است. این ارز دیجیتال در رتبه ۱۷۱ بازار قرار داشته و سهم حدود ۰.۰۱ درصدی از کل بازار کریپتو را در اختیار دارد. قیمت آن در ۲۳ جولای ۲۰۱۸ برابر با ۰.۰۳۸۳ دلار بوده که در ۱۳ آگوست ۲۰۱۸ به قیمت ۰.۰۰۲۶ نزول کرد. از سپتامبر ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۲۱ در همین رنج قیمتی در حال نوسان بود تا این که در ۱۵ فوریه ۲۰۲۱ قیمت آن به. ۰۰۶۱ رسید. سپس در مارس ۲۰۲۱ یک افزایش قیمتی شدید را تجربه کرد و نهایتا در آوریل ۲۰۲۱ به اوج قیمتی خود یعنی ۰.۰۲۰۵ رسید. پس از آن نقطه با ریزش‌هایی مواجه شد به طوری که در ۱۹ جولای ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۰۰۵۱ معامله شد. اما پس از این قیمت مجدد روند رو به افزایشی را در پیش گرفت و مانند بسیاری از رمزارزهای دیگر دچار نوسان قیمت در محدوده بین ۰.۰۰۸۲ تا ۰.۰۱۳۲ شد. قیمت ارز دیجیتال وتور (VTHO) هم اکنون در ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱ برابر با ۰.۰۰۸۹ است.

  تاریخچه قیمت وتور (VTHO) در تایم فرم یک‌ساله (منبع: بیت‌پین)

  تاریخچه قیمت وتور (VTHO) در تایم فرم یک‌ساله (منبع: بیت‌پین)

  هدف از ساخت وتور (VTHO)

  هدف اصلی از ساخت ارز دیجیتال وتور (VTHO) تسهیل فرآیند و معاملات در بستر بلاک چین است. این رمزارز برای نشان دادن قوانین و لایه‌های قراردادهای هوشمند شبکه به وجود آمده است. توکن VeThor یک توکن استاندارد VIP-182 است که نشان دهنده هزینه استفاده از بلاک چین VeChainThor است.

  کاربردهای وتور (VTHO)

  شبکه بلاک چین VeChainThorدارای کاربردهای بسیاری در زمینه ایمنی غذا (اطلاعاتی مانند تهیه محصولات، حمل و نقل، انبارها، مکان‌های جغرافیایی و غیره را می‌توان روی VeChainThor جهت جلوگیری از دستکاری در داده‌ها ذخیره کرد)، جلوگیری از جعل، ثبت سوابق پزشکی روی بلاک چین به جای ثبت دستی اطلاعات، ردیابی میزان انتشار گازهای مضر مانند دی اکسید کربن برای کمک به فعالان محیط زیست و موارد بسیار دیگر است.

  وتور (VTHO) چگونه کار می‌کند؟

  وتور توکن مخصوص به خود به نام VET را دارد. این توکن نقش مهمی در عملکرد کلی بلاک چین دارد. وتور یک توکن استاندارد VIP-182 است که میزان هزینه بلاک چین VeChainThor را نمایان می‌سازد. این ارز دیجیتال در دسته‌بندی ارزهای دیجیتالی قرار می‌گیرد که دارای پلتفرم قرارداد هوشمند هستند که قابلیت استخراج نیز دارد. همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد سیستم‌های دو سکه‌ای با هدف ثابت نگه داشتن کارمزد تراکنش‌ها به وجود می‌آیند. بنابراین افراد بدون داشتن توکن VET نمی‌توانند توکن وتور (VTHO) را بسازند و نهایتا نمی‌توانند هزینه تراکنش‌ها را پرداخت کنند. این مثال را در نظر بگیرید تا کاربرد وتور را بهتر درک کنید. زمانی که قیمت اتریوم به بیش از ۱۰۰۰ دلار افزایش یافت هزینه تراکنش‌های آن نیز به بیش از ۱ دلار رسید. بنابراین این یک مسئله بزرگ برای افرادی است که در شبکه اتریوم در حال خرید و فروش و معامله هستند زیرا کارمزد تراکنش‌ها در آن بسیار بالاست. اما در خصوص کارمزد تراکنش وتور باید گفت که هزینه آن به افزایش نرخ تولید VTHO و تغییر مقدار VTHO لازم بستگی دارد. با افزایش نرخ تولید، VeThor بیشتری تولید می‌شود که این کار قیمت ارز دیجیتال وتور را پایین آورده و باعث می‌شود هزینه معاملات نیز کاهش یابد. حال با تغییر مقدار VeThor که برای تراکنش لازم است، باید گفت در ازای افزایش مقدار وتور هزینه معاملات افزایش و همچنین باعث سوزاندن بیشتر توکن VET شده که همین امر موجب افزایش قیمت توکن و افزایش هزینه معاملاتی می‌شود.

  خرید و فروش وتور (VTHO) چگونه است؟

  خرید و فروش ارز دیجیتال وتور نیز همانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و از طریق ارسال آدرس کیف پول‌های سازگار با آن، انجام می‌گردد. برای خرید و فروش می‌بایست ابتدا در وب سایتی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید و یا فروش وتور اقدام کنید.

  خرید ارز دیجیتال وتور

  • قدم اول ثبت نام در سایت بیت پین
  • قدم دوم ثبت کارت بانکی در قسمت مورد نظر
  • قدم سوم ثبت دقیق آدرس کیف پول وتور
  • قدم چهارم خرید و پرداخت نهایی
  • قدم آخر نیز احراز هویت و نهایتا دریافت ارز دیجیتال وتور در کیف پول است.

  فروش ارز دیجیتال وتور

  • قدم اول ثبت نام در سایت بیت پین
  • قدم دوم ثبت شماره شبای بانکی
  • قدم سوم انتقال وتور
  • قدم چهارم تایید در شبکه بلاک چین
  • قدم آخر نیز تسویه ریالی توسط صرافی مورد نظر است.

  مزایای وتور (VTHO)

  • وتور بخشی از عملکرد VeChainThor است که به معامله گران این اجازه را می‌دهد تا با هر یک از توکن‌ها مشارکت داشته باشند.
  • زنجیره بلوک آن دارای افزایش سرعت پردازش است.
  • طراحی آن به صورت متن باز است.
  • پرداخت‌ها با آن چندطرفه است.
  • بلاک چین آن معاملات چندکاره را سازماندهی می‌کند.

  معایب وتور (VTHO)

  • این رمزارز یک اکوسیستم مجاز و متمرکز از MasterNodes است که هیچ یک از ویژگی‌های رایگان و بدون مجوز بیت کوین یا اتریوم را ارائه نمی‌دهد.
  • VeChain برای یک مورد مدیریت زنجیره تامین بزرگ و بسیار خاص ساخته شده است، یعنی شاید نیاز یک کاربر جزء را تامین نکند.

  قیمت وتور (VTHO)

  نحوه استخراج یا تولید وتور (VTHO)

  نحوه ایجاد ارز دیجیتال وتور بدین صورت است که به ازای هر توکن VET، ۰.۰۰۰۰۰۰۵ توکن وتور ساخته می‌شود. یک بلاک جدید در هر ۱۰ ثانیه ساخته می‌شود و به بلاک قبلی اضافه می‌گردد. بنابراین روزانه تعداد ۰.۰۰۰۴۳۲ توکن وتور ایجاد می‌گردد. در صورت موافقت دارندگان این توکن، تعداد تولید توکن وتور مشخص می‌گردد. ۳۰درصد از توکن‌های وتور برای پاداش در ازای تایید تراکنش ها، به ماینرها اختصاص می‌یابد.

  بهترین کیف پول‌های وتور (VTHO)

  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگهداری یا معامله ارز دیجیتال وتور را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال وتور را به شما معرفی می‌کنیم.

  انواع کیف پول سخت افزاری وتور

  • کیف پول cobo
  • کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ

  • کیف پول موبایلی VeChainThor
  • کیف پول موبایلی، دسکتاپ و تحت وب گاردا (Guarda)
  • کیف پول موبایلی تراست ولت (Trust Wallet)
  • کیف پول موبایلی و دسکتاپ اتمیک (Atomic wallet)
  • کیف پول موبایلی و دسکتاپ کوینومی (coinomi)
  • کیف پول موبایلی، دسکتاپ و تحت وب متامسک (MetaMask Wallet)

  معماری شبکه وتور (VTHO)

  شبکه وتور با مکانیسم اجماع اثبات اقتدار (PoA) کار می‌کند. کار با این نوع مکانیسم باعث می‌شود تراکنش‌ها به سرعت اعتبارسنجی شوند. از طرفی بنیان بلاک چین وتور تحت تاثیر (EMV) است و به عبارتی توسط بلاک چین اتریوم کار می‌کند. البته باید گفت که VeChainThor روی شبکه اتریوم ساخته نشده است بلکه زنجیره بلوک جداگانه‌ای دارد. این اجماع به تایید Authority Masternode (AM) نیاز دارد که توسط بنیاد VeChain انتخاب شده و کار تایید بدین صورت است که Autor Masternodes باید هویت خود را اعلام و اعتبار خود را قبل از اعتبارسنجی VeChain ایجاد کنند.

  مقایسه وتور (VTHO) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال وتور (VTHO) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه وتور در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

  قیمت اکنون وتور ۰.۰۰۸۴دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۵۴.۵۶۹ دلار در حال حاضر (۲۷ نوامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های وتور ۴۲.۶۸۵، ۰۳۵.۶۹۱ بوده که به اندازه تعداد کل عرضه آن است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه وتور ۱۷۶ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. وتور در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه‌اندازی شده است.

  پیش بینی وضعیت آینده وتور (VTHO)

  طبق نظر متخصصان حوزه ارزهای دیجیتال، آینده خوبی در انتظار این ارز دیجیتال خواهد بود. اگر وتور بتواند نیاز کاربرانش را تامین کند مطمئنا با افزایش قیمت و آینده‌ای درخشان روبه‌رو خواهد شد. برای بررسی قیمتی آینده وتور می‌بایست تحلیل‌های فاندامنتال بسیار دقیقی روی الگوهای روند قیمتی وتور صورت پذیرد.

  گفتار پایانی!

  بلاک چین VeChainThor دارای دو توکن با نماد اختصاصی معاملاتی VTHO و توکن VET است. توکن VET به عنوان محل ذخیره و انتقال ارزش به حساب می‌آید. توکن وتور نیز برای ثبت داده‌ها در بلاک چین به کار می‌رود. با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله در مورد ارز دیجیتال وتور داده شده است، شما می‌توانید با تحلیل‌های درست تکنیکال و فاندامنتال نسبت به پیش بینی قیمتی این رمزارز در آینده اطلاعاتی را به دست آورده و استراتژی خرید و یا فروش خود را سازماندهی کنید.

  خرید ارز دیجیتال وتور

  پرسش‌های متداول!

  بهترین کیف پول‌ها برای نگه‌داری ارز دیجیتال وتور کدام‌ها هستند؟

  این توکن به غیر از کیف پول اختصاصی خود، با انواع کیف پول‌های تراست ولت (Trust Wallet)، کوبو ولت (Cobo Wallet)، اتمیک ولت (Atomic Wallet) و لجر ولت (Ledger Wallet) سازگار است.

  آیا شبکه وتور امنیت دارد؟

  این شبکه از مکانیسم اثبات اعتبار (POA) استفاده می‌کند. یعنی اعتبارسنجی معاملات را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد. همچنین بنیان بلاک چین آن تحت تاثیر ماشین مجازی اتریوم است لذا از برخی از مفاهیم استفاده شده توسط بلاک چین اتریوم بهره می‌برد. Authority Masternode‌ها قبل از تایید توسط بنیان VeChain می‌بایست هویت خود را فاش کرده و اعتبار ایجاد کنند. بنابراین امنیت و اعتبار این شبکه بالا است.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر