بیت کوین بعدی چیست؟ آیا پیداش بیت کوین جدید امکان‌پذیر است؟

0 1,389

برخلاف افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین، ارزهای رمزنگاری‌شده در حال حاضر به عنوان دارایی‌های شناخته شده برای سرمایه‌گذاران خرد و موسسات شناخته می‌شوند. در حال حاضر، بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، بیش از ۱۱ هزار ارز دیجیتال وجود دارد. اگرچه فقط ۱۰ ارز حجم بیشتری از بازار را در اختیار دارنداز بازار را تشکیل می‌دهند، اما این استقبال و جمعیت عظیم بیانگر وضعیت رمزارزها است. سوال مهم این است آیا رمزارز بزرگ بعدی در کار است؟ در ادامه توضیح می‌دهیم.

چگونه می‌توان ارز دیجیتال بزرگ بعدی را شناسایی کرد؟

بهترین راه برای درک رمزارزها این است که بدانیم این فناوری بسیار بیشتر از یک ارز است. به این فکر کنید که اینترنت از زمان ظهور در دهه ۱۹۹۰ چقدر تغییر کرده است. اولین ارائه اینترنت با صفحات وب استاتیک، فناوری Web 1.0 بود. هنگامی که با کاربران افزودن محتوا، به ویژه از طریق رسانه‌های اجتماعی، تعامل بیشتری ایجاد شد، این فناوری وب ۲٫۰ بود. بلاکچین و ارزهای رمزنگاری‌شده فناوری Web 3.0 هستند.

برای مثال: بیت کوین مانند اولین رایانه شخصی رومیزی است که در مقایسه با لپ تاپ یا موبایل‌های هوشمند، ابداعی، کمی کند و قدیمی است. در دنیای رمزارزها بیت کوین رایانه رومیزی، اتریوم لپ‌تاپ و آلت کوین‌ها با تلفن‌های همراه و تبلت‌ها قابل مقایسه هستند. شما احتمالا نمی‌خواهید کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ خود را از بین ببرید حتی اگر تلفن همراه دارید، درست مانند اینکه نباید بیت کوین یا اتر خود را بفروشید.

آیا بیت کوین بعدی وجود خواهد داشت؟

بیت کوین جدید وجود ندارد؛ زیرا بیت کوین اولین ارز رمزنگاری‌شده بود و همیشه اولین ارز رمزنگاری‌شده بدون رقیب خواهد ماند. با این حال، ارزهای رمزنگاری‌شده جدید و متفاوتی با ویژگی‌های جدید و متفاوت وجود دارند، زیرا آن‌ها بر اساس فناوری کاملاً جدید ساخته شده‌اند.

۸ جایگزین بیت کوین

هزاران ارز رمزنگاری‌شده وجود دارد، اما بیشتر مردم فقط درباره بیت کوین اطلاع دارند. این بیشتر به‌دلیل این بوده که قیمت بیت کوین در بین همه ارزهای دیجیتال موجود بهترین رشد را داشته و هنوز هم خرید بیت کوین، استراتژی بسیاری از تریدرها است. سرمایه‌گذاری در رمزارزها ریسک بالایی دارد. همان‌طور که گفتیم بیت کوین بعدی وجود ندارد، اما رمزارزهایی هستند که برای سرمایه‌گذاری می‌توانند جایگزین بیت کوین شوند.

۱) ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم، دومین ارز دیجیتال محبوب بازار است.
اتریوم، دومین ارز دیجیتال محبوب بازار است.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال معروف که دارای بسیاری از ویژگی‌های مشابه بیت کوین است و از طریق قراردادهای هوشمند نوشته شده در کد رایانه‌ای در شبکه بلاکچین بارگذاری می‌شود. بلاک چین یک شبکه منبع‌باز است که مانند بیت کوین توسط کاربران مدیریت می‌شود. کاربران می‌توانند اتریوم را خرید و فروش کرده و از آن برای خرید محصولات در سایت‌هایی که آن را می‌پذیرند استفاده کنند.

آیا باید روی اتریوم سرمایه‌گذاری کرد یا خیر؟

ارزهای رمزنگاری‌شده در حال افزایش هستند و اتریوم یکی از گزینه‌های امن‌تر برای سرمایه‌گذاری است.. همچنین می‌توانید از آن در مکان‌های متنوعی استفاده کنید. اتریوم احتمالاً بهترین جایگزین برای بیت کوین است، به ویژه اگر می‌خواهید در سبد خود ارزهای رمزنگاری‌شده متنوعی را داشته باشید. اتریوم پس از بیت کوین از نظر ارزش بازار در رتبه دوم قرار دارد. این به خوبی نشان می‌دهد که به طور گسترده‌ای به عنوان یک ارز پیشرو تصور می‌شود.

اما با احتیاط سرمایه‌گذاری کنید. در سال ۲۰۱۷ اتریوم با نوسانات زیادی روبرو شد و برای مدتی به دلیل تهدیدات امنیتی احتمالی مسدود شد.

۲) ارز دیجیتال ریپل

هدف ریپل، ارائه امنیت ارز دیجیتال است. ریپل در واقع نام شرکتی است که تعاملات و پرداخت‌های ارز XRP را مدیریت می‌کند. به جای استفاده از بلاک چین عمومی مانند اتریوم و بیت کوین، ریپل با شبکه‌ای از گره ها کار می‌کند که در واقع بانک‌ها و موسسات مالی شرکت کننده هستند.

بر خلاف اکثر ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر، ریپل نیازی به استخراج ندارد. این ویژگی به‌طور همزمان یکی از بهترین و بدترین ویژگی‌های ریپل است.

ارز دیجیتال ریپل
ارز دیجیتال ریپل

آیا باید روی ریپل سرمایه گذاری کرد یا خیر؟

ریپل با شرکت آمریکن اکسپرز (American Express) همکاری می‌کند و همین موضوع باعث شده ریپل گزینه‌ی جذابی برای سرمایه‌گذاری باشد. چرا که شرکتی قوی از این ارز دیجیتال حمایت می‌کند.

اما در این بین، فرضیه‌هایی وجود دارد که بر اساس آن‌ها، ممکن است ریپل در نهایت همراه با بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ سقوط کند.

۳) لایت کوین

لایت کوین (LTC) اغلب به عنوان رمزارز نزدیک به بیت کوین تصور می‌شود. بیت کوین و لایت کوین به یک شکل عمل می‌کنند، اما چند ویژگی اصلی وجود دارد که آنها را متفاوت می‌کند:

  1. موسس چارلی‌لی: بنیانگذار لایت کوین برخلاف خالق ناشناس بیت کوین شناخته‌شده است.
  2. سرعت معاملات: سیستم لایت کوین طوری طراحی شده است که چهار برابر سریع‌تر از بیت کوین کار کند. این بدان معناست که لایت کوین می‌تواند مشروعیت معاملات را بسیار سریع‌تر تأیید کند.
  3. تعداد سکه: تعداد کل سکه‌های بیت کوین ۲۱ میلیون اما لایت کوین ۸۴ میلیون است.
لایت کوین (LTC) اغلب به عنوان رمزارز نزدیک به بیت کوین تصور می‌شود.
لایت کوین (LTC) اغلب به عنوان رمزارز نزدیک به بیت کوین تصور می‌شود.

آیا باید در لایت کوین سرمایه‌گذاری کرد یا خیر؟

در کنار بیت کوین، لایت کوین در حال حاضر برترین ارز رمزنگاری‌شده است. بنابراین، اگر سرمایه‌گذاری روی بیت کوین برای شما گران است، لایت کوین گزینه مناسبی است.

۴) ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک ارز رمزنگاری‌شده است که از فلسفه علمی توسعه یافته و توسط یک تیم جهانی از دانشگاهیان و مهندسان برجسته طراحی و ساخته شده است. در اصل، سازندگان کاردانو در حال تلاش برای ترکیب بهترین جنبه‌های رمزارزها هستند. کاردانو یک پلتفرم تکنولوژیکی است که قادر به اجرای برنامه‌های مالی که در حال حاضر هر روز توسط افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها در سراسر جهان استفاده می‌شود است.

ارز دیجیتال کاردانو
ارز دیجیتال کاردانو

آیا باید روی کاردانو سرمایه گذاری کرد یا خیر؟

سازندگان کاردانو در مورد اینکه چرا می‌خواهند ارز رمزنگاری‌شده خود را ایجاد کنند شفاف‌ترین هستند. بنابراین اگر به جنبه‌های مخفی رمزارزها توجه نمی‌کنید، کاردانو ممکن است مناسب باشد. کاردانو همچنین عملکرد قیمتی خیره کننده‌ای را در سال گذشته میلادی نشان داده است و با توجه به قیمت فوق‌العاده پایین آن، ممکن است مورد علاقه دلالان باشد.

۵) ارز دیجیتال مونرو

ظاهراً مونرو یکی از تنها ارزهای رمزنگاری‌شده است که واقعاً قابل ردیابی نیست. عملکرد آن بسیار شبیه به بیت کوین و از طریق بلاک چین است. اما بر خلاف بیت کوین که شناخته شده است، مونرو ایمیل شما را با دفتر مرکزی به اشتراک نمی‌گذارد، بنابراین این امر تقریباً مونرو را به یک ارز بازار سیاه تبدیل می‌کند. مونرو یک ارز رمزنگاری شده جالب اما بی‌ثبات است. به‌تازگی محققان چینی دریافتند که هکرها از دستگاه‌های متصل به اینترنت به عنوان ابزاری برای استخراج مونرو استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال مونرو
ارز دیجیتال مونرو

آیا باید روی مونرو سرمایه گذاری کرد یا خیر؟

با توجه به نگرانی‌های امنیتی درباره مونرو، توصیه می‌شود از سرمایه‌گذاری در آن اجتناب کنید. مونرو نشان می‌دهد که وقتی سعی می‌کنید یک ارز دیجیتال کاملاً ناشناس داشته باشید، چه مشکلی ممکن است پیش بیاید و این سوال را مطرح می‌کند: آیا ارزهای دیجیتال بدون حمایت بانک‌ها و شرکت‌ها می‌توانند زنده بمانند؟

۶) ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ در پورتلند اورگان تأسیس شد. این ارز به صورت فوری، سرگرم‌کننده و بدون هزینه‌های سنتی بانکی طراحی شده است. در مجموع ۱۲۷ میلیون سکه دوج کوین قابل استخراج است. از دوج کوین به عنوان یک سیستم پرداخت در درجه اول در اینترنت استفاده می‌شود و در اقتصاد فیزیکی از اهمیت کمی برخوردار است. همچنین در مورد سرمایه بازار که کمتر از ۷ میلیارد دلار است، در مقایسه با سرمایه بازار ۹۲۰ میلیارد دلاری بیت کوین بسیار کوچک است.

ارز دیجیتال دوج کوین
ارز دیجیتال دوج کوین

آیا باید روی دوج کوین سرمایه‌گذاری کرد یا خیر؟

اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری روی دوج کوین دارید، باید کمترین سهم را در سبد سهام شما داشته باشد.

۷) ارز دیجیتال ترون

ترون یکی از ۲۰ ارز دیجیتال برتر است که سرمایه فعلی آن بیش از ۸٫۶ میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال توسعه یافته در سنگاپور، قبل از تبدیل شدن به رمزارز مستقل در سال ۲۰۱۸، به عنوان بخشی از اتریوم شروع به کار کرد. این شرکت در همکاری بین‌المللی با سامسونگ برای همه ارزهای دیجیتال در چین فعالیت می‌کند. به نظر می‌رسد که این وضعیت به تنهایی در بازار به این ارز دیجیتال اعتبار می‌بخشد.

ارز دیجیتال ترون
ارز دیجیتال ترون

آیا باید روی ترون سرمایه‌گذاری کرد یا خیر؟

ترون یک ارز دیجیتال نسبتاً جدید و به‌طور کلی پذیرفته شده است، که به نظر می‌رسد پتانسیل بیشتری نسبت به اکثر رقبای خود دارد. با این اوصاف، ارزیابی عملکرد قیمت هر معامله در کمتر از یک سکه بسیار دشوار است. اما در محدوده قیمت پایین، ترون نوسانات قیمت زیادی دارد و به افراد مبتدی توصیه نمی‌شود روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

۸) بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال است که در حال حاضر با سرمایه کلی ۴۶٫۸ میلیارد دلار معامله می‌شود. این امر آن را به یکی از بازیگران بزرگ در بازار خرید و فروش حرفه ای ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است، اما از این ارز دیجیتال در درجه‌ی اول برای پرداخت هزینه در صرافی بایننس استفاده می‌شود.

بایننس کوین (BNB)
بایننس کوین (BNB)

آیا باید روی بایننس کوین سرمایه‌گذاری کرد یا خیر؟

دو عامل وجود دارد که باعث می‌شود BNB مورد توجه قرار گیرد. اول سرمایه بازار آن است. با نزدیک به ۴۷ میلیارد دلار و در حال رشد، که باعث شده یکی از بزرگترین رمزارزهای بازار شود. این موضوع همچنین نشان می‌دهد که در بازار مورد استقبال قرار گرفته است. عامل دیگر عملکرد قیمت است. افزایش ۲۵ برابری قیمت تنها در یک سال، تأیید می‌کند که خرید این ارز دیجیتال مورد علاقه‌ی سرمایه‌گذاران است.

گفتار پایانی

علاوه بر بیت کوین، ارزهای دیجیتال زیادی در بازار وجود دارد. در حالی که بیت کوین هنوز پادشاه است، تعداد رمزارزهای جایگزین در حال افزایش است که هر کدام ممکن است رقیب بیت‌کوین محسوب شوند. در زمان خرید ارز دیجیتال و در سبد سهام خود می‌توانید تنوع زیادی در ارزها داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x