بیت کوین به عنوان یک کالا، چه برتری نسبت به دیگر کالاها دارد؟

تاریخ انتشار: 23 آبان 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 8 آذر 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
برتری بیت کوین نسبت به سایر کوین‌ها

14 سال پیش، یک کالا از طریق پیشرفت و نوآوری فناوری به وجود آمد. با اینکه شاید عده زیادی به اهمیت و تأثیر کالاها فکر نکنند اما رشد سریع دنیا باعث شده است که کالاهای جدید هم پیروان خاص خود را داشته باشند.

کالاهایی مانند طلا، دارچین، کاکائو، قهوه، روغن (هم خام و هم زیتون) و نمک نقش بزرگی در شکل‌دهی جهان داشته‌اند. در واقع همه آنها در طول تاریخ توسط انسان‌ها برای ذخیره و یا انتقال ارزش استفاده شده‌اند. جنگ‌ها بر سر ادویه‌ها در گرفته‌اند، ارتش‌ها بر سر طلا وارد نبرد شده‌اند، و کالای غالب جهان امروز، نفت خام، پایه‌ای برای زندگی مدرن است و بر تمام صنایع و بشریت در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد.

با این حال، در حالی که این کالای جدید (بیت کوین) شبیه به کالاهای موجود است، ویژگی منحصربه‌فرد نیز دارد که آن را از بقیه متمایز می‌کند. در واقع، این کالای جدید دارای ویژگی‌هایی است که پیش از این در تاریخ دیده نشده بود – ویژگی‌هایی که حتی می‌تواند تأثیر عمیقی بر تاریخ از خود به جای بگذارد.

ویژگی‌های بیت کوین به عنوان یک کالا

 • بیت کوین اولین کالای دیجیتال است.
 • بیت کوین اولین کالایی است که برنامه تولیدِ از پیش تعیین شده دارد. به‌طوری‌که مهم نیست که چه تعداد نفر برای تولید این کالا وارد عمل شوند و هر چقدر هم که انرژی و سرمایه به سمت تلاش‌های تولیدی هدایت شود، مقدار روزانه/هفتگی/سالانه‌ای که تولید می‌شود، از پیش تعیین شده است؛ بنابراین عرضه کل را می‌توان با یک حاشیه خطای 0.1 درصدی محاسبه کرد. در سال 2037 چقدر نفت تولید می‌شود؟ کسی می‌داند؟ این عجیب است، زیرا می‌دانیم که در سال 2037 حدود 20,500 بیت کوین، یا 56.25 بیت کوین در روز تولید خواهد شد.
 • بیت کوین اولین کالایی است که در آن می‌توان کل عرضه جهانی دقیق (در هر لحظه) را به طور مستقل و با اطمینان تقریباً 100 درصدی تأیید کرد.
 • این رمزارز، اولین کالایی است که هرکسی می‌تواند از هر کجا تولید کند. فرقی نمی‌کند ثروتمند باشید، فقیر، سفیدپوست، سیاه‌پوست، بلوند، 12 ساله، 87 ساله، جامائیکایی، هلندی، آمریکایی، نابینا، حیله‌گر، قاتل یا هرچه – موانع تولید این کالا کمتر از هر کالای دیگری است.
 • اولین کالایی است که دقیقاً همانطور که اطلاعات ذخیره می‌شود، جابجا می‌شود. حمل‌ونقل این کالا با حمل‌ونقل اطلاعات یکسان است.
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  چرا بیت کوین برتر است؟

  دلیل برتری بیت کوین

  وجود این کالا، اولین و تنها تجربه‌ای است که بشر تابه‌حال با «کمیابی دیجیتال» داشته است. بیت کوین یک کالای کاملاً جدید است که به شدت بر ظاهر جهان در آینده تأثیر می‌گذارد و کشف آن شبیه به کشف الکتریسیته است.

  بیت کوین کالایی مانند دیگر کالاها نیست – بلکه کالایی است که بر دیگران حکومت کند. از آنجایی که بیت کوین به اندازه اطلاعات، بادوام است، بهترین کالا برای سفر در زمان است. از آنجایی که بیت کوین به اندازه اطلاعات، به راحتی قابل حمل است، بهترین کالا برای سفر در فضا است.

  بیت کوین بهترین کالا برای استفاده به عنوان ابزاری جهانی، برای اندازه‌گیری و تسویه ارزش در سراسر جهان (فضا) در آینده است.

  بیت کوین اجتناب‌ناپذیر است

  ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که پول‌های فیات در نهایت خواهند مرد. پول فیات چاره‌ای به جز نابودی ندارد. این امری اجتناب‌ناپذیر است و ما شاهد کالایی‌سازی مجدد جهان هستیم که طبیعتاً همزمان با طلوع عصر اطلاعات رخ داده است.

  آیا این جالب نیست که تنها چند سال پس از اینکه امکان دسترسی و اشتراک‌گذاری اطلاعات، با سرعتی اعجاب‌انگیز به واقعیت تبدیل شد، خود کالای اطلاعات نیز ظهور کرد؟ این تصادفی نیست، این مدرکی دیگر است که وجود بیت کوین بیشتر نتیجه اجتناب‌ناپذیری است تا نتیجه نوآوری. در واقع، بیشتر کشف شد تا اینکه ایجاد شود.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر