ربات اینفینیتی گرید (Infinity Grid Bot)؛ ابزاری برای حرکت روی امواج خروشان بازار

تاریخ انتشار: 7 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 8 اسفند 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
ربات اینفینیتی گرید چیست؟

ربات اینفینیتی گرید ابزاری قدرتمند است که با استفاده درست از آن می‌توانید جریان ثابتی از درآمد غیرفعال را برای خود ایجاد کنید.

بازار ارزهای دیجیتال با نوسانات هیجان‌انگیز خود، فرصت‌های بی‌نظیری برای کسب درآمد در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از راه‌های بهره‌مندی از این نوسانات، استفاده از ربات‌های معاملاتی است. ربات‌های معاملاتی گوناگونی برای این منظور وجود دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ربات اینفینیتی گرید (Infinity grid) یا ربات گرید بی نهایت نام دارد؛ اما ربات اینفینیتی گرید چیست؟

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با ربات Infinity grid و نحوه کار آن آشنا کنیم. همچنین نکات و استراتژی درست برای استفاده از این ربات را نیز ارائه می‌دهیم. توصیه می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

ربات Infinity grid چیست؟

معاملات اینفینیتی گرید، نوع پیشرفته‌ای از معاملات گرید است که مشکل ازدست‌دادن فرصت‌های معاملاتی به دلیل خروج قیمت از محدوده گرید را برطرف می‌کند.

ربات Infinity Grid به شما امکان می‌دهد تا به طور مداوم در قیمت پایین خرید کرده و در قیمت بالا بفروشید و درعین‌حال، ارزش دارایی دیجیتال خود را در بازارهای صعودی ثابت نگه دارید.

برای مثال، در معامله با جفت‌ارز BTC/USDT، ربات به طور مداوم بیت کوین می‌فروشد، درحالی‌که ارزش بیت کوین برابر با تتر اولیه است. این استراتژی معاملاتی نوآورانه از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بهره می‌برد و به عنوان نسخه انعطاف‌پذیرتری از استراتژی معاملات گرید عمل می‌کند. همچنین به شما امکان می‌دهد از بازارهای نوسانی سود کسب کنید.

ربات اینفینیتی گرید در نقاط بهینه نوسانات بازار اقدام به خریدوفروش می‌کند و ارزش کل دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده را حتی در صورت افزایش قیمت ارز دیجیتال، ثابت نگه می‌دارد. این ربات به‌ویژه در دوره‌های صعودی بازار که در آن قیمت به طور مداوم در حال افزایش است، بسیار موثر عمل می‌کند.

ربات اینفینیتی گرید چگونه کار می‌کند؟

برای درک نحوه عملکرد ربات Infinity Grid، فرض کنید با جفت‌ارز BTC/USDT معامله می‌کنید و قیمت ورود شما ۵۰,۰۰۰ تتر و سود هر شبکه ۱% است.

بات Infinity Grid

هنگامی که قیمت بیت کوین به اولین گرید برسد، بیت کوین هولد شده شما ۵۰,۵۰۰ تتر ارزش خواهد داشت. در این لحظه، ربات به ارزش ۵۰۰ تتر، بیت کوین می‌فروشد تا ارزش باقیمانده بیت کوین را روی ۵۰,۰۰۰ تتر نگه داشته و ۵۰۰ تتر سود ایجاد کند.

به همین ترتیب، هنگامی که قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد، ربات تعداد بیت کوین می‌خرد تا کل ارزش بیت کوین را روی ۵۰,۰۰۰ تتر ثابت نگه دارد.

استراتژی اینفینیتی گرید تضمین می‌کند که در عین این که ارزش بیت کوین شما بدون توجه به روند قیمت ثابت می‌ماند، با هر افزایش قیمت، سودهای کوچکی به دست می‌آورید. این فرآیند می‌تواند تا زمانی که قیمت بالاتر از حد پایین تعیین شده شما باشد، به طور نامحدود ادامه یابد.

تفاوت ربات اینفینیتی گرید و اسپات گرید

ربات اسپات گرید ابزاری برای معامله خودکار ارزهای دیجیتال است. این ربات با استفاده از استراتژی گرید، سفارشات خریدوفروش را در سطوح قیمتی مختلف ثبت می‌کند. هدف این ربات کسب سود از نوسانات کوچک قیمت ارزها در بازارهای پرنوسان است؛ تا به اینجا تا حدی می‌توان ربا‌ت‌های اینفینیتی گرید و اسپات گرید را شبیه به هم دانست؛ اما تفاوت آن‌ها در چیست؟

تفاوت اصلی بین ربات اینفینیتی گرید و ربات اسپات گرید در نحوه برخورد آن‌ها با محدوده قیمت است:

ربات اسپات گرید:

 • محدوده قیمتی مشخصی برای خریدوفروش تعیین می‌کند.
 • سود بالقوه محدودی به دلیل وجود سقف قیمت دارد.

معاملات اینفینیتی گرید:

 • فقط به یک حد پایین قیمت نیاز دارد و هیچ محدودیت سقفی ندارد.
 • امکان کسب سود نامحدود در بازارهای صعودی را فراهم می‌کند.

به طور خلاصه، معاملات اینفینیتی گرید انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به معاملات اسپات گرید داشته و به شما امکان می‌دهد در بازارهای صعودی، سود بیشتری کسب کنید.

نکات مهم ربات اینفینیتی گرید (Infinity grid)

با این که ربات Infinity grid کار معامله را برای تریدرها آسان‌تر می‌کند، اما قبل از به‌کارگیری این ربات باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید:

استفاده از ربات اینفینیتی گرید در بازار صعودی

ربات اینفینیتی گرید در بازارهای صعودی، به‌ویژه زمانی که چشم‌انداز بلندمدت صعودی یک ارز دیجیتال را پیش‌بینی می‌کنید، عملکرد درخشانی دارد. برخلاف ربات اسپات گرید که بر حفظ قیمت در محدوده خاصی تمرکز دارد، ربات اینفینیتی گرید به شما امکان می‌دهد بدون محدودیت سقف، از افزایش مداوم قیمت، به طور کامل بهره‌مند شوید.

انتخاب ارز مناسب

ربات گرید بی نهایت برای تمام ارزهای دیجیتال مناسب نیست. باید ارزهایی را انتخاب کنید که پتانسیل رشد بلندمدت دارند؛ برای این کار بهتر است تجزیه‌وتحلیل درستی از ارزهای دیجیتال داشته و بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

مدیریت ریسک

ربات اینفینیتی گرید یک ابزار معاملاتی است و هیچ تضمینی برای سودآوری ندارد. این ربات تنها ابزاری برای کمک به تریدرها جهت کسب سود بیشتر است، نه جایگزینی برای دانش و تجربه شما. بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی است و ممکن است ربات نتواند پیش‌بینی‌های درستی ارائه دهد؛ بنابراین، قبل از استفاده از ربات، باید حد ضرر خود را تعیین کرده و از سرمایه خود در برابر ضررهای احتمالی محافظت کنید.

گفتار پایانی

ربات Infinity Grid ابزار قدرتمندی برای کسب درآمد غیرفعال در دنیای پرنوسان ارزهای دیجیتال است. این ربات به شما کمک می‌کند تا با حفظ ارزش ثابت ارز دیجیتال انتخابی شما، بدون توجه به نوسانات بازار، سودهای کوچک اما ثابتی کسب کنید. این ربات به صورت خودکار معاملاتی را در جهت این هدف انجام می‌دهد و مزایایی مثل کسب سود در بازارهای صعودی، انجام معامله حتی در خواب و کمک به مبتدیان حوزه کریپتو را به ارمغان می‌آورد.

با این حال، استفاده از این ربات نیاز به دانش و تجربه دارد و قبل از استفاده از آن، باید به طور کامل با نحوه عملکرد آن آشنا شوید. در آینده نحوه کار با این ربات را آموزش خواهیم داد.

آیا تابه‌حال با ربات اینفینیتی گرید کار کرده‌اید؟ نتیجه کار با آن برای شما چگونه بوده است؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

لایتنینگ؛ کلید دروازه خرید و انتقال بیت کوین با کارمزد کم و مبالغ پایین

کارمزدهای زیاد در شبکه بیت کوین معضلی جدی برای کاربران کریپت ...

پولبک (Pullback)؛ فرصتی برای ورود یا هشداری برای خروج؟

استراتژی معاملات پولبک یک تکنیک تریدینگ رایج است که به تریدر ...

دپوزیت در ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

دپوزیت ارز دیجیتال یکی از مفاهیم ابتدایی و مهم در کریپتو است ...

دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
 1. امیر کریمی
  امیر کریمی | 9 اسفند 1402

  بیصبرانه منتظر آموزش کار با این ربات هستم

  • عارفه رهبری
   عارفه رهبری | 9 اسفند 1402

   سلام امیر عزیز
   این مقاله قراره در آینده آپدیت بشه و آموزش ربات هم ارائه بشه