ارز دیجیتال کوتی (COTI) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال (COTI)

توسط کارن آهنگری
|
15 آذر 1400
|
زمان مطالعه:  6 دقیقه
ارز دیجیتال کوتی (COTI) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال (COTI)

کوتی پلتفرمی است که ارز دیجیتال آن با نماد COTI در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. در این مقاله برآنیم تا با رمزارز کوتی بیشتر آشنا شده و هدف از پیدایش آن، مزایا و معایب، تحلیل قیمتی و موارد دیگر را بهتر درک کنیم.

کوتی (COTI) چیست؟

کوتی یک پلتفرم فین تک است که به سازمان‌ها فرصتی را ارائه می‌دهد تا راه حل جدیدی را برای پرداخت داشته باشند و همچنین با ارز دیجیتال کوتی پول جدیدی را به بازار عرضه کند. پلتفرم آن پرداخت‌های غیرمتمرکز را بهینه کرده و همه سازمان ها، معامله گران، دولت‌ها و DAPP‌های پرداخت می‌توانند از آن استفاده کنند. ارز دیجیتال کوتی در بستر بلاک چین طراحی شده است. کوتی (COTI) در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد اما نرم‌افزار استیکینگ آن در سال ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار گرفت تا جایگزینی برای سیستم‌های پرداخت سنتی باشد. ساز و کار کوتی به نحوی است که به تمام چالش‌های مربوط به حوزه مالی مانند کارمزدها، ریسک ها، تاخیرها و موارد دیگر به خوبی پاسخ داده و زیرساخت‌های مقیاس پذیر، سریع و جامعی را ارائه می‌دهد.

خرید کوتی

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  نماد اختصاری کوتی

  همان طور که می‌دانید نماد اختصاری یک رمزارز نمادی است که با آن در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری کوتی، COTI است که امروزه در اکثر صرافی‌ها مورد معامله قرار می‌گیرد. این به معنای پذیرش کوتی به عنوان یک رمزارز قابل معامله در پلتفرم‌های مبادله رمزارزهاست. با جست‌وجوی کوتی در صرافی‌ها اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر ظاهر خواهد شد.

  مخترع کوتی (COTI) چه کسی است یا توسط چه تیمی ساخته شده است؟

  کوتی توسط افرادی با نام‌های «ساموئل فالکون» (Samuel Falcon) به عنوان معاون توسعه تجارت گروه کوتی و همچنین مدیر ارشد در Paywize و بنیانگذار Gil Scott Ltd و دیوید آساراف (David Asaraf) به عنوان یکی دیگر از بنیانگذاران گروه کوتی و همچنین بنیانگذار Frequants و عضو هیئت مدیره یک شهربازی، راه اندازی شد.

  تاریخچه قیمت کوتی (COTI)

  ارزش بازار کوتی حدود ۳۹۷.۳۹ میلیون دلار است که در حال حاضر رتبه ۱۸۱ را در بازار رمزارزها به خود اختصاص داده است. این رمزارز سهم ۰.۰۱درصدی بازار را در اختیار دارد. قیمت لحظه‌ای آن در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ برابر با ۰.۴۵۷۴ دلار است. قیمت این رمزارز در اواخر ۲۰۱۹ به ۰.۱ دلار رسید که پس از مدت کوتاهی قیمت آن نزول کرد. اما در سال ۲۰۲۱ روند افزایشی خوبی را تجربه کرد و نوسانات بسیاری را تجربه کرد. در نوامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۰.۵ دلار نیز رسید. در حال حاضر حجم مبادلات این ارز دیجیتال روزانه بیش از ۱۶۰میلیون دلار است.

  تاریخچه قیمت کوتی (COTI) - منبع بیت پین

  تاریخچه قیمت کوتی (COTI) – منبع بیت پین

  هدف از ساخت کوتی (COTI)

  هدف از ساخت کوتی (COTI)، این است که پرداخت‌های مالی دیجیتالی با هزینه تراکنش‌های کمتری نسبت به روش‌های سنتی انجام گیرند. ارز دیجیتال کوتی با ارائه پلتفرم منحصر به فرد خود بر آن است تا راهکاری جالب و تاثیرگذار برای کاهش میزان هزینه‌های معاملات تجاری ارائه دهد. کوتی این کار را با استفاده از فناوری فین تک انجام می‌دهد. همچنین افزایش سرعت معاملات در بستری غیرمتمرکز نیز از دیگر اهداف کوتی است.

  کوتی (COTI) چگونه کار می‌کند؟

  سیستم کوتی دارای بخش‌هایی مانند کلاستر، فول نودها، نودهای جلوگیری کننده از دوبار خرج کردن، نودهای تاریخچه، مکانیسم امتیاز اعتماد و سیستم میانجی‌گری است. شبکه کوتی از یک شبکه اطلاعاتی مبتنی بر DAG استفاده می‌کند که آن را یک کلاستر می‌نامد. به عبارتی هر تراکنشی که انجام می‌شود به کلاسترها منتقل می‌شود. حال فول نودها در شبکه کوتی نقش وروردی شبکه را ایفا می‌کنند. فول نودها منابع را گزینش و آن‌ها را تایید می‌کنند. از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کنند و همچنین وظیفه جمع آوری و انتقال کارمزدها به استخر شبکه را برعهده دارند. گروهی از نودها نیز با در اختیار داشتن فهرستی از تمام کلاسترها و تراکنش‌ها از دو بار خرج کردن آن‌ها جلوگیری می‌کنند. نکته جالب در این مکانیسم این جاست که کلاسترهای قبلی به وسیله نودهای تاریخچه نگهداری می‌شوند تا امکان بازیابی سابقه حساب‌ها وجود داشته باشد. در نهایت این تراکنش‌ها می‌بایست در شبکه تایید شوند که این تایید تراکنش‌ها با مکانیسم امتیاز اعتماد (Trust Score Mechanism) انجام می‌گیرد. بدین صورت که هر تراکنش در زمان تایید اعتبار دو تراکنش قبلی خود، امتیاز اعتماد آن‌ها را بررسی کرده و سپس مورد تایید قرار می‌گیرد. تراکنش‌های تایید شده همه یک امتیاز را دریافت کرده و در یک سطح قرار می‌گیرند که آن گاه یک تراست چین (Trust chain) را تشکیل می‌دهند. در نهایت شبکه کوتی از یک میانجی‌گری استفاده می‌کند که در اثر به وجود آمدن اختلاف در تراکنش، وارد عمل می‌شود. میانجی گرها در مواقعی مانند بروز اختلاف در صورت‌حساب، عدم تحویل کالاها و خدمات، ارسال پول به آدرس‌های اشتباه و غیره وارد عمل شده و بدون این که با هم ارتباطی داشته باشند رای خود را می‌دهند و در آخر برنده و بازنده مشخص می‌گردد. میانجی‌گر می‌بایست کوین کوتی (COTI) را سپرده‌گذاری کند. حال کسانی که طرف برنده باشند سپرده کوتی خود را برداشت کرده و اتفاقا پاداش نیز دریافت می‌کنند و کسانی هم که سمت بازنده باشند سپرده خود را از دست خواهند داد.

  خرید و فروش کوتی (COTI) چگونه است؟

  ارز دیجیتال کوتی (COTI) در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال قابل خرید و فروش است. افراد می‌بایست با توجه به نوع و فرایند خرید و فروشی که در هر صرافی وجود دارد، رمزارز کوتی را خریداری کرده یا به فروش برسانند. اگر مراحل خرید و فروش کوتی (COTI) را در زیر که مراحل خرید و فروش کوتی در یکی از صرافی‌های معتبر است در نظر بگیرید، می‌توانید به ۹۰درصد نوع فرایند خرید و یا فروش کوتی در صرافی‌ها پی ببرید.

  خرید کوتی

  • ثبت نام در وب سایت
  • ثبت کارت‌های بانکی
  • ثبت آدرس کیف پولی که قصد دارید مقدار کوتی خرید شده به داخل آن واریز گردد.
  • خرید و پرداخت نهایی
  • احراز هویت و نهایتا دریافت مقدار کوتی خریداری شده

  فروش کوتی

  • ثبت نام در وب سایت
  • ثبت شماره شبای بانکی
  • انتقال کوتی و ثبت رهگیری تراکنش
  • تسویه ریالی توسط صرافی مورد نظر

  مزایای کوتی (COTI)

  • بهبود عملکرد شبکه پرداخت از نظر مقیاس‌پذیری
  • تمرکززدایی
  • امنیت
  • کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها
  • ارائه صرافی و کیف پول بومی

  معایب کوتی (COTI)

  • هنوز در ابتدای راه است، بنابراین آینده‌ای واضح از آن دردسترس نیست.
  • این ارز دیجیتال برای دستیابی به مقیاس‌پذیری و قابلیت استفاده کامل از شبکه، به استقبال بیشتری توسط کاربران نیاز دارد.

  بهترین کیف پول‌های کوتی (COTI)

  جهت تهیه بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال کوتی (COTI) بهتر است ویژگی‌هایی مانند اعتبار، امنیت، میزان کارمزد تراکنش و عوامل مختلف دیگر را بررسی کرده و نهایتا آن را انتخاب کرد.

  بهترین کیف پول‌های سخت افزاری کوتی (COTI)

  کیف پول‌های لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) از برترین و امن‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال هستند که از بسیاری از رمزارزها مانند کوتی (COTI) پشتیبانی می‌کنند. امنیت این کیف پول‌های سخت افزاری بسیار بالا است.

  بهترین کیف پول‌های سخت افزاری کوتی (COTI)

  بهترین کیف پول‌های نرم افزاری و دسکتاپ کوتی (COTI)

  • کیف پول رایگان مای اتر ولت (MyEtherWallet) که برای مدیریت نگهداری و همچنین انتقال توکن‌های Ether و ERC20 مناسب است.
  • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) که سازگار با سیستم عامل‌های اندروید و IOS بوده و از نظر امنیت بسیار کارآمد است.
  • کیف پول رایگان لومی ولت (Lumi Wallet) که امکان بیش از ۱۲۰۰ ارز دیجیتال را برای نگهداری و مبادله به کاربران فراهم می‌کند.
  • کیف پول اکسدوس (Exodus) که دارای ایمنی بالاست و با بسیاری از رمزارزها سازگار است.
  • کیف پول محبوب اتمیک ولت (Atomic Wallet) که بر مبنای سه اصل امنیت، ناشناس‌بودن و تمرکززدایی کار می‌کند.

  مقایسه کوتی (COTI) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال کوتی (COTI) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه کوتی در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

  قیمت اکنون کوتی برابر با ۰.۴۵۷۴۶۷دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین برابر با ۵۶.۴۶۸ دلار (۳۰ نوامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های کوتی ۲ میلیارد بوده که تا به الان حدود ۸۶۸.۷ میلیون آن در دسترس است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه کوتی۱۸۱ در بازار و در مقابل بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. کوتی در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

  پیش بینی وضعیت آینده کوتی (COTI)

  بر اساس مطالعات، اخبار و تحلیل‌هایی که توسط متخصصان این حوزه به عمل آمده، به شما توصیه می‌شود این ارز دیجیتال را با هدف نگهداری بلندمدت آن خریداری کنید. ارز دیجیتال کوتی (COTI) از جمله ارزهای سودآور خواهد بود که می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد. پیش بینی می‌شود با خرید ارز دیجیتال کوتی که در حال حاضر دارای قیمتی حدود ۰.۴۵ دلار است و پس از نگهداری آن تا سال ۲۰۲۶، قیمت هر توکن آن برابر با ۱.۶۳۸ دلار خواهد شد. البته این رقم، رقم حدودی و تنها یک پیش بینی بر اساس داده‌های به دست آمده است.

  جمع‌بندی

  ارز دیجیتال کوتی دارای نماد معاملاتی COTI است که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده است. البته پلتفرم آن در سال ۲۰۲۰ با هدف پاسخگویی به چالش‌های مرتبط با حوزه مالی راه اندازی شد. این سیستم راه حل‌های مالی را از طریق معرفی پروتکل مبتنی بر DAG با زیرساخت‌هایی کاملا مقیاس پذیر، خصوصی، جامع سریع انجام می‌دهد. حداکثر عرضه توکن‌های آن ۲ میلیارد واحد است که تا کنون ۸۶۸.۷ میلیون از آن در دسترس است.

  خرید کوتی

  سوالات متداول

  کوتی (COTI) چیست؟

  یک نوع ارز دیجیتال است که با استاندارد ERC20 سازگار بوده و بر بستر بلاک چین کار می‌کند. این ارز دیجیتال یک سیستم عامل مالی فوق العاده با قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای دارد.

  بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال کوتی (COTI) چیست؟

  کیف پول‌های سخت افزاری لجر و ترزور و همچنین کیف پول‌های نرم افزاری موبایلی و دسکتاپ مای اتر ولت، تراست ولت، لومی ولت، اکسدوس واتمیک از بهترین کیف پول‌های سازگار با ارز دیجیتال کوتی هستند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر