سفارش همه یا هیچ (AON) چیست؟

توسط آکادمی بیت‌پین
|
31 شهریور 1401
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
سفارش همه یا هیچ

سفارش همه یا هیچ چیست؟ هرکس که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، به‌دلیل جدید بودن این نوع تکنولوژی باید اطلاعات کافی درباره اصطلاحات و کلمات جدید آن داشته باشد.

برای اینکه بتوانید با خیال راحت معامله کنید، باید با گزینه‌های آن هم آشنایی لازم را داشته باشید تا از تمام امکانات معامله بهره بگیرید و در صرافی سردرگم نشوید. نکته مهم در معامله خرید و فروش اطلاعات کافی ما برای سفارش‌گذاری است که می‌توانید با تحقیق و بررسی با تمام گزینه‌های سفارش‌گذاری یا Order آشنا شوید.

برای راحتی کاربر هنگام خرید و فروش سهام موردنظرش با توجه به نوع صرافی که انتخاب کرده است، این گزینه‌های سفارش‌گذاری ممکن است تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. از جمله این گزینه‌های سفارش‌گذاری می‌توان به Market Order به معنای سفارش‌گذاری بازار، Stop Order به معنای توقف سفارش،‌ Day به معنای سفارش گذاری در بازه روزانه و همچنین اصطلاحات موجود در صرافی‌ها اشاره کرد.

AON چیست؟

در این مقاله سعی داریم با اصطلاح All or None Order که با مخفف کلمه AON استفاده می‌شود و معنای فارسی آن آشنا شویم که به‌عنوان «سفارش همه یا هیچ» استفاده می‌شود. هنگام معامله بعد از ثبت سفارش و تعیین قیمت،‌ هنگامی که سفارشتان در لیست اردرهای موجود قرار می‌گیرد، بسته به نوع تنظیماتی که از قبل انجام داده‌اید، این سفارش صورت می‌پذیرد.

این نوع سفارش‌گذاری یا باید به‌صورت کامل پر شود، یا نباید کلاً پر شود و ادامه نداشته باشد؛ یعنی براساس مقداری که تعیین کرده‌اید، در صف خرید یا در صف فروش به همان میزان اردر باید ثبت شود. این امر از تکمیل جزئی سفارش‌ها جلوگیری می‌کند و به خریدار یا فروشنده اطمینان از قیمت ثابت برای کل حجم معامله‌اش را می‌دهد. این دستور دقیقاً برخلاف دستور FOK کار می‌کند.

FOK مخفف Fill Or Kil و به معنای انجام یا ابطال معامله است؛ یعنی بلافاصله بعد از ثبت سفارش خرید یا فروش باید به‌طور کامل یا انجام یا کلاً لغو شود.

دستور سفارش AON برخلاف دستور FOK نمی‌تواند بلافاصله صورت بپذیرد و ممکن است طول بکشد و تا زمانی که سفارش شما فعال باشد، می‌توانید منتظر انجامش نیز باشید.

گفتار پایانی!

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا اصطلاح سفارش همه یا هیچ AON را بیشتر درک کنید. هرچند هنگام استفاده از مارکت و انجام معاملات بیشتر با این تکنیک بیشتر سروکار دارید و به مرور زمان و بر اثر تجربه بر کلیت این اصطلاحات تسلط پیدا خواهید کرد، اما خوب است از قبل مطالعه و تحقیق داشته باشید تا در بازار ارزهای دیجیتال راحت‌تر سفارش‌هایتان را ثبت یا لغو کنید و همیشه پرسود باشید.

پرسش‌های متداول

  • آیا هنگام ثبت سفارش به‌صورت AON امکان لغو خودکار وجود دارد؟‌

خیر مگر اینکه دستی سفارشتان را کنسل کنید.

  • کدام صرافی دستور سفارش‌گذاری به AON را دارد؟‌

صرافی بایننس از معتبرترین صرافی‌های جهانی است که این گزینه را داراست.

  • از کجا بدانیم صرافی‌ای که استفاده می‌کنیم، گزینه سفارش‌گذاری AON را دارد؟

بهترین راه این است که از پشتیبانی صرافی موردنظرتان کمک بگیرید یا از طریق نشانی ایمیلشان سؤالتان را بپرسید و مطمئن شوید.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر