چه چیزی باعث بازگشت دوباره چین لینک (LINK) به بالای 16 دلار شده است؟

توسط مبین حسینی
|
12 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
چه چیزی باعث بازگشت دوباره چین لینک (LINK) به بالای 16 دلار شده است؟

به نظر می‌رسد قیمت LINK پس از کاهش مومنتوم صعودی در چند هفته گذشته، دوباره در حال بهبود است. علی‌رغم کندی اخیر در عملکرد قیمت این رمزارز، LINK روند صعودی خود را حفظ کرده و در هفته‌های گذشته توانسته بالاتر از سطح 14 دلار باقی بماند.

جالب اینجاست که قیمت LINK اخیراً برای دومین بار، در کمتر از یک ماه، از مرز 16 دلار عبور کرده است. اما سوال اینجاست: چه چیزی باعث افزایش قیمت شده است؟

آخرین داده‌های وب‌سایت Santiment، سرنخی را در مورد کاتالیزور پشت جهش قیمت LINK به 16 دلار ارائه کرده است. بر اساس داده‌های این شرکت، ثروتمندترین کیف پول‌های Chainlink در چند روز گذشته، خریدهای قابل توجهی انجام داده‌اند.

Santiment  در پست خود در توییتر عنوان کرد که نهنگ‌های LINK در سه روز گذشته حدود 3.9 میلیون توکن (به ارزش بیش از 62 میلیون دلار) خریداری کرده‌اند – که نشان‌دهنده افزایش، در مجموع توکن‌های نگهداری شده توسط 200 آدرس بزرگ چین لینک است.

این فعالیت اخیر در بازار، بر روند انباشت فعلی در میان نهنگ‌های چین لینک تأکید می‌کند. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط  Santimen، بیش‌از 200 کیف پول برتر بیش از 50 میلیون دلار توکن LINK را در حدود پنج هفته به دارایی‌های خود اضافه کرده‌اند.

علاوه بر این، این 200 آدرس بزرگ چین لینک، در حال حاضر دارای 746.57 میلیون توکن (معادل 11.84 میلیارد دلار) هستند. این رقم تقریباً 75٪ از کل عرضه LINK را شامل می‌شود.

این روند انباشت، نشانه مثبتی برای LINK و مسیر قیمت آن است، زیرا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ به این دارایی ایمان دارند و روی رشد قیمت توکن آن شرط‌بندی می‌کنند.

آیا LINK عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین دارد؟

در زمان نوشتن این مقاله، توکن چین لینک در حدود 16 دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده افزایش نزدیک به 2 درصدی قیمت، در 24 ساعت گذشته است. بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارز دیجیتال در هفته گذشته بیش از ۷.۵ درصد افزایش یافته است.

با افزایش بیش از 143 درصدی سرمایه بازار در پنج ماه گذشته، عملکرد چین لینک در چند ماه گذشته قابل توجه بوده است. علاوه بر این، این آلت کوین در برابر ارز دیجیتال برتر، بیت کوین، قدرت خود را حفظ کرده است.

نمودار لینک به بیت کوین

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Santiment، ارز دیجیتال LINK در پنج ماه گذشته بیش از 93٪ از بیت کوین بهتر عمل کرده است. این امر به ویژه با توجه به اینکه بیت کوین نیز در یک روند مثبت بوده است، بسیار چشمگیر است و اخیراً برای اولین بار در یک سال گذشته به بالای 39,000 دلار رسیده است.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
 1. فرهاد زارعی
  فرهاد زارعی | 12 آذر 1402

  درود
  ولی کل مارکت لینک زیر ۹میلیارد هست، چطور بالای ۱۱میلیارد دلار خریداری شده؟!!

  • مبین حسینی
   مبین حسینی | 12 آذر 1402

   سلام دوست عزیز
   برخی از این آدرس‌ها، آدرس‌های Fully diluted valuation (FDV) هستن، به این معنی که توکن در کیف پول فاندرها و تیم پروژه هستش و هنوز درگردش نیست.

   کل ساپلای در گردش 556 میلیون توکن هستش ولی در مطلب اشاره شده که این 200 آدرس، 746 میلیون توکن، معادل 11 میلیارد دلار، توکن دارن (که برخی از این‌ها، در گردش نیست).